Що зібрати в тривожну валізку на випадок війни?

Живучи мирним життям, ми рідко замислюємося про надзвичайні події. Але війна зазвичай застає зненацька. І в ситуації, що склалася в Україні, важливо розуміти як підготується до неї. У перші дні військових дій на вашій території ще є можливість евакуюватися в безпечнішу зону. Робити це потрібно швидко. Щоб не зволікати і швидко вирушити в дорогу, слід знати, що має входити в тривожну валізку і заздалегідь зібрати її.

Як зібрати тривожну валізку

Поняття «тривожна валізка» скоріше абстрактне. Місткість, в яку ви складете всі необхідні речі зовсім не обов'язково повинна являти собою саме валізу. Навіть скоріше навпаки. Занадто об'ємну та важку річ складно переносити. З нею ви позбавляєте себе мобільності. А у разі активного обстрілу, зволікання може коштувати життя.

Тим більше, що, як показує практика, евакуюватися з комфортом виходить аж ніяк не завжди. Найчастіше вам необхідно їхати поїздом або автобусом з великою кількістю людей. Частину шляху, можливо, доведеться подолати пішки. Тому замість великої об'ємної валізи, краще взяти звичайний рюкзак гарної якості (міський чи туристичний).

Оптимальний розмір для дорослого – 30-40 літрів. Для дитини може бути менше. Сам по собі рюкзак краще вибирати легкий, із зручними лямками, які не спадатимуть під час активного пересування. Особлива ергономічність не потрібна. Достатньо, щоб нести було зручно. А якщо річ ще й із водонепроникного матеріалу, то ви зробили правильний вибір.

Один ранець розраховується на одну дорослу людину. Якщо у вас з собою діти і вони можуть нести свої речі самостійно (старше 3-4 років), підготуйте невеликі рюкзачки для кожного. З маленькими дітками складніше. Тут і речей знадобиться більше, і пересуватися буде важче. Доведеться пожертвувати своїм одягом, щоб помістити речі малюка у свою поклажу.

Діти молодшого віку можуть самостійно вирішити що збирати в тривожну валізку, крім найнеобхідніших речей. Можливо, комусь для спокою знадобиться улюблена іграшка чи книжка. А хтось не уявляє життя без улюбленої толстовки.


Що входить у тривожну валізку

Складати весь гардероб, старий фотоальбом та колекцію марок у валізу не варто. Ваша тривожна валізка повинна мати суворо певний список речей.

Серед них:

  • ліхтарик (його можна використовувати як освітлювальний, і як сигнальний прилад);
  • документи - паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження, документи на житло та транспорт;
  • гроші - якщо розраховуєте евакуюватися за кордон, бажано мати частину заощаджень в іноземній валюті;
  • пристрої для зв'язку – не забудьте взяти зарядні пристрої, батареї;
  • складаний кишеньковий ніж;
  • блокнот та ручка (або олівець);
  • аптечка;
  • нижню білизну (кілька комплектів);
  • шкарпетки;
  • предмети особистої гігієни – мило, невеликий рушник, туалетний папір, зубна щітка, паста;
  • сірники або запальничка;
  • посуд для походу;
  • вода;
  • їжа кілька днів.

Якщо є така можливість, наприклад, ви плануєте виїжджати на своєму авто, покладете в багажник невеликий намет або хоча б спальник. Ніхто не знає, що застане вас у дорозі. Спробуйте максимально підготуватися до ночівлі або тривалого перебування в польових умовах.

Загалом склад тривожної валізки залежить від обсягу тари, а також фізичних можливостей людини, яка планує її тягнути. Принциповий момент і в тому, чи будете ви нести речі на плечах, пересуватися в організованому автобусі або особистому транспорті. В останньому випадку вВи можете взяти з собою більше цінних речей. Заздалегідь тут потрібно подбати про паливо. Невідомо, чи зустрінеться вам дорогою заправка. Тому постарайтеся організувати запаси у спеціальних каністрах.


Аптечка тривожної валізки

Серед найголовнішого з того, що зібрати в тривожну валізку виступає аптечка. Навіть якщо ви вважаєте, що з вами нічого не станеться в дорозі і все необхідне можна купити на місці, краще подбайте про найважливіше заздалегідь. По-перше, аптеки може бути поблизу у потрібний момент. По-друге, у багатьох країнах світу лікарські препарати продаються виключно за рецептом лікаря. А консультація може виявитися недоступною або коштуватиме непідйомну для вас суму грошей.

Складати медикаменти в об'ємну валізку не варто. Красива аптечка, це, звичайно, добре, але не практично. Вона займає багато місця. Краще взяти дорожню косметичку або навіть банальний поліетиленовий пакет із замком.

Не забудьте скласти таке:

  • антисептик - краще медичний спирт, але будь-який спиртовмісний склад або хлоргексидин теж підійде;
  • бинт, пластир, вата - бажано стерильні, але для екстреної перев'язки підійдуть будь-які;
  • активоване вугілля або будь-який інший сорбент у зручній формі випуску;
  • ефективний жарознижувальний засіб;
  • таблетки проти алергії;
  • шлункові препарати (ферменти, протидіарейні, спазмолітики);
  • універсальний антибіотик;
  • судинозвужувальні краплі в ніс;
  • льодяники від болю в горлі.

Серед того, що потрібно покласти в тривожну валізку, виступають життєво необхідні препарати. Тобто ті, які були призначені вашим лікарем за показаннями: інсулін, тироксин, серцеві препарати, гормональні таблетки, засоби, що стабілізують тиск. Добре подумайте, без чого вам не обійтися протягом найближчих тижнів чи навіть місяців.

Добре якщо у вас є можливість придбати спеціальні кровоспинні джгути. Якщо такої можливості немає, запасіться аналогами. Як виготовити джгут самостійно або чим замінити його можна знайти в інтернеті. Не нехтуйте інформацією.

У набір тривожної валізки потрібно не забути покласти і товари для дітей. Всі вищезгадані препарати у формі, призначеній для дітей вашого віку, обов'язково слід покласти у сумку.

Дітям категорично заборонено препарати для дорослих. Тому не сподівайтеся, що зможете подрібнити таблетку або розчинити її у воді. Беріть максимально зручні форми, застосування яких не потребує додаткового приготування.

Також малюкам необхідні памперси, вологі серветки, пляшечка для води. Штучникам до 1-1,5 років обов'язковий запас молочної суміші на кілька днів та змінні соски (помити та простерилізувати тару може не бути можливості). Найкраще взяти і кілька пляшечок, а також великий термос. Але це вже за ситуацією. Якщо місця немає, обходьтеся мінімальною кількістю.

Що має бути в тривожній валізці з продуктів

Як би вам не хотілося доповнити вміст тривожної валізки гарячим борщем і котлетами, робити цього не варто. Всі продукти повинні мати тривалий термін зберігання, що не псується протягом декількох днів без холодильника.

Підійдуть як їжа:

  • галетне печиво, крекери, сушіння;
  • консерви: овочеві, рибні, паштети;
  • хлібобулочні вироби (краще у вигляді сухарів);
  • сухофрукти (можна і свіжі фрукти, але їх потрібно класти безпосередньо перед евакуацією);
  • супи та каші швидкого приготування;
  • розчинна кава, чай у пакетиках, сухе молоко;
  • горіхи;
  • суха ковбаса, в'яле м'ясо.

Не потрібно класти надто солодкі або надто солоні продукти. Доступ до питної води може бути обмежений. До того ж велика кількість цукру і солі може призвести до проблем з кишечником або нирковою колікою.

Не беріть здобу і уникайте кондитерських виробів. Вони погано насичують. Якщо немає можливості насушити сухарів, придбайте хлібці. Великий вміст клітковини допоможе швидко насититися. Цукерки теж не найкращий вибір. Можете запастися шоколадом.

Корисні поради

Замислюючись над тим, що покласти в тривожну валізку, обов'язково продумайте, як це все розташувати. Незважаючи на велику кількість речей, ви повинні мати простий доступ до всього, що необхідно. Погодьтеся, що вивертати весь вміст, щоб знайти пачку знеболювального або їжу, не дуже доцільно. Намагайтеся розкласти все по відділеннях.

Крім того, враховуйте різні погодні умови. Документи та гроші, а також пристрої для зв'язку краще тримати у непромокальних футлярах. Продумайте все заздалегідь, щоб потім похапцем не забути щось необхідне.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук