Що таке холостий патрон?

Холостий патрон - нешкідливий снаряд, який використовується для навчання стрільбі. За формою не відрізняється від сьогодення, але може мати меншу вагу і характеризується відсутністю кулі. Застосовувати його можна і як залякування. Так як звуковий та шумовий ефект практично не відрізнятиметься від бойового виробу. Придбати такі патрони в Україні може кожен, хто має зброю та має дозвіл на її носіння.

Сфери застосування та характеристики холостого патрона

Холості патрони складаються з:

  • гільзи, що містить усю вибухову суміш;
  • пороху, що спалахує при пострілі і провокує вибух усередині ствола;
  • запалювача порохової суміші.

Використовується він як для звичайної зброї, так і для спеціальної сигнальної. Остання носить ще назву стартовий пістолет. Він характеризується безпекою застосування завдяки наявності конусовидної заглушки. Її використання виключає проходження через ствол самої колії та деяких частин патрона. Це знижує ризик ураження навіть при стрільбі з близької відстані. Придбання такої «зброї» не передбачає оформлення документів. Тому мати його може будь-який мешканець України.

У воєнний час не варто грати з таким озброєнням. Не носите його із собою без зайвої потреби. В іншому випадку можете мати проблеми з поліцією та військовослужбовцями. Однак, можете тримати його вдома. З його допомогою ви легко відлякаєте мародерів.

Холості патрони використовують:

  • для навчання на стрільбищах та полігонах;
  • як сигнальні постріли;
  • для залпів на парадах чи прощаннях із героями;
  • для відлякування бандитів та диких тварин;
  • на зйомках фільмів та кліпів.

Деякі холості патрони забезпечуються кулею, що саморуйнується, з тонкого пластику. У момент пострілу вони повністю зникають, перетворюючись на пилюку. Безпека схожа на ті, які взагалі не мають снаряда всередині. До слова про безпеку. Незважаючи на те, що холостий патрон не зазнає суттєвих пошкоджень, при мінімальній відстані їм можна завдати серйозного каліцтва. Що ближче об'єкт, то більша ймовірність неприємних наслідків. Тому спрямовувати зброю на людей або тварин не рекомендується навіть жартома. Щось може піти негаразд. Пролунає залп, і об'єкт може отримати поранення. Тепер ви розумієте, що означає холостий патрон. Розберемося з характеристиками, на які потрібно звертати увагу при покупці:

  • калібр - зазвичай це 8 або 9 мм, проте трапляються й інші типи гільз;
  • виробник;
  • тип снаряда;
  • наявність/відсутність вражаючого елемента;
  • кількість в упаковці;
  • ціна.

Деякі відносять до холостих патронів газові та травматичні. Однак, це не зовсім правильно. Травматичні містять усередині гумову кулю, яка вилітає з великою швидкістю і може завдати серйозних травм. Газові містять кристалічно-активну речовину, що викликає отруєння або ураження нервової системи. Іншими словами, це окремий вид снарядів, що не має нічого спільного із сигнальними патронами.

Як працюють холості патрони

З тим, що таке холостий патрон, більш-менш зрозуміло. Розберемося з тим, як працюють неодружені патрони. Після наголосу бойка про капсулю, відбувається запалення пороху. Газ виділяється та відбувається вихлоп.

Результат подальшого ураження залежить від типу снаряда. Якщо патрон характеризується, як холостий, але має всередині кулю із пластику, то нанесення каліцтв на відстані до 10-20 метрів цілком ймовірне. Реєструвалися навіть смертельні випадки. Але це більше стосується ситуацій, коли проводився постріл.

Якщо йдеться про світлошумові заряди, то вони цілком безпечні. З дула нічого не вилітає, тож пошкодження не можливі. Хіба що ви закриєте голою рукою дуло пістолета і зробите постріл. В цьому випадку, як мінімум, серйозний опік буде забезпечений.

Так чи інакше дотримуйтесь правил безпеки при поводженні зі зброєю. Ніколи не направляйте дуло пістолета у собі чи напрямку живого об'єкта. І слідкуйте за тим, щоб вся амуніція була справною. Навіть стартовий пістолет при пошкодженні може принести каліцтва тому, хто його використовуватиме.

Застосовуйте зброю розумно, правильно вибирайте снаряди. І нехай вам доведеться використовувати його виключно для розваги.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук