Електрошокер як засіб самооборони

лектрошокер (шокер) - високоефективний прилад для самозахисту, його дія спрямована на поразку нападника розрядом струму високої напруги. Розряд електрошоку, в залежності від тривалості впливу і напруги, паралізує нервово-м'язові реакції людини, таким чином знешкоджуючи нападника на час від 5 до 20 хвилин, і при цьому не завдає шкоди організму противника. Електрошокер викликає спазм м'язів і позбавляє можливості управляти ними. Координація рухів порушується і нападник позбавляється можливості чинити опір.

Біофізичне вплив електрошокера пов'язано не тільки з больовими відчуттями від ураження струмом. У зоні дії електричної дуги м'язи швидко скорочуються і втрачають працездатність на певний період часу. А так же паралельно імпульси нервових волокон, за якими мозок людини управляє даними м'язами, блокуються. Результатом цього стає місцевий параліч, в залежності від різних обставин який проходить швидко або повільно.

Якщо нападник перебуває під впливом будь-яких психотропних, наркотичних речовин або алкоголю - ефект впливу електрошокера буде значно збільшений, чого не можна сказати про вплив пневматичних пістолетів і газових балончиків, оскільки відчуття тіла людини в такому стані «притупляються». Для ефективного ураження суперника необхідно зіткнення бойових електродів з тілом. Одяг не виявиться перешкодою. Розряд шокера здатний пробити щільні шари одягу, слід лише тісніше притиснути прилад до супротивника. Найбільш ефективним будуть точкові дотику до таких зон нервових закінчень, як спина, шия, пахова область і грудні м'язи. Найбільш ефективним захистом за допомогою шокера вважається оборона від нападників агресивних тварин (собак), їхня нервова система більш вразлива і сприйнятлива до дії Ешу.

А так же при розряді шокера виділяється озон - природний газ, якого тварини особливо бояться. Крім того тварин так само лякають акустичний і візуальний ефекти, супроводжувані заряд, ці ефекти проводять до втечі тварин.

Вперше електрошокери як засоби самооборони були застосовані в США. У 1974р. американський вчений Джон Килим отримав патент США на винахід "Зброї для затримання і знерухомлення" .Поражающее дію цієї зброї було засновано на впливі на тіло людини високовольтним електричним імпульсом.

До мети електрична енергія постачалася за допомогою металевих ниток, які викидалися за допомогою стислих газів або піротехнічних зарядів. Мотивацією необхідності свого винаходу Килим приводив той факт, що при затриманнях підозрюваних застосування поліцією вогнепальної зброї найчастіше недоцільно, особливо в місцях масових скупчень людей. Шокери вводилися в арсенал спецзасобів як стримуючий засіб, який надає оборотне і мінімальне травматичне вплив. Належна увага на стадії патентування Джон квер приділив і оцінці стану здоров'я при застосуванні шокера. У спеціалізованих магазинах асортимент сучасних електрошокерів досить широкий. Однак перш ніж купувати шокер слід визначити для коло проблем, які слід вирішити за допомогою цього пристосування. Залежно від ступеня потужності (1-3 ступінь) застосування електрошокера здатне привести до таких наслідків як, знерухомлення супротивника, зупинці його агресії, переляку і приголомшеним. Електрошокер такої міри як 2-3 неспроможний знерухомити нападника і не зробить на нього фізичного впливу. Електрошокер 2-3 ступеня і за вартістю досить прийнятний (в межах 300 грн.). Що стосується шокеров 1-го класу, слід зауважити, що їх випускають лише ліцензовані виробники, вартість їх значно вище, ніж вартість шокеров 2-3 ступеня, однак і ефективність їх досить висока. Вибираючи електрошокер слід врахувати частоту його іскроутворення.

Перевагою низькочастотних (50-80Гц) електрошокерів є те, що організм нападника швидко реагує, тобто ефект від застосування шокера проявляється в першу секунду - противник відчуває біль, а отже припиняє напад. Але ефект несподіванки і біль від розряду проходять, відповідно напад суперник може відновити. Розряд високочастотного шокера (100 Гц) повинен тривати не менше 1 секунди, лише тоді потрібний ефект буде досягнутий. На відміну від низькочастотних швидких шокеров, високочастотні здатні викликати сильні судоми і знерухомити супротивника на 5-15 хвилин, але навіть через цей час він навряд чи продовжить напад. За формою шокери різні - це і кийки, і коробочки, і ліхтарики. Діляться за способом харчування на акумуляторні і працюють від батарейки. Акумуляторні електрошокери могутніше, ніж працюють від батарейок, але вимагають заряджання щомісяця, тоді як батарейки змінюються по потребі.

Так само електрошокери поділяються на контактні і дистанційні. Для самооборони більш прийнятні контактні, тому що Не коженперша людина в тривожної ситуації зорієнтується і влучить у ціль пострілом електрошокера. Стандартний електрошокер -досить ефективний засіб самозахисту, однак для того, щоб він не підвів в тривожну ситуацію, слід пам'ятати і дотримуватися важливі правила користування. Важливим є своєчасне заряджання приладу. Потрібно знати, що пристрій здатний зробити 150-200 розрядів. Акумулятор з часом сам розрядиться. Це відбувається не тільки від здійснення розрядів електрошокером, але і від застосування ліхтаря. Слабке світло ліхтаря стане підказкою про розрядження акумулятора приладу, значить шокер слід зарядити. Кількість повних заряджений акумулятор становить 400 раз. У разі нападу електрошокер найбільш ефективно спрацює, як було зазначено вище, в тих місцях, де нервових закінчень найбільшу кількість - це шия, пахова область, спина, великі м'язи грудей. Не потрібно намагатися завдати поразки противнику в голову. У тому випадку, якщо суперник схопив обороняється, поворотного дії розряду не відбудеться - від однієї людини до іншої струм не передається. Впливає розряд електрошокера лише на того, до кого застосовується пристрій. Не рекомендується допускати дію розряду більше 5 секунд, оскільки прилад може вийти з ладу.

Рекомендовано використання шокера в багаторазовому застосуванні по 2-5 секунд. Перевагою електрошокерів, як засобів захисту, вважаються такі фактори як: компактність; можливість застосування в обмеженому / вузькому просторі; ефективність при захисті в разі нападу собак; мінімальне нанесення травматичного шкоди; для використання електрошокера не потрібно спеціальних навичок (відсутність досвіду, навичок застосування). Однак, існує у цього приладу і ряд недоліків: ефективність пристрою до супротивника, який підготовлений до наслідків, значно знижується; для нанесення ураження необхідний безпосередній контакт з об'єктом; не всі моделі шокеров забезпечать вплив через товстий шар одягу, що значно знижує ефективність приладу в зимовий період року. Однак, незважаючи на недоліки, електрошокові пристрої, маючи мінімальні травматичними ефектами, є досить дієвими засобами самооборони, які в певних умовах мають незаперечні переваги.

Автор

Шовкун Сергій
Усі пости автора