Газовий балончик: надійний засіб самооборони

Газовый баллончик: надежное средство самообороны

Чи можна зробити так, щоб і захистити себе в разі необхідності, і при цьому зробити це в рамках закону? Звісно! Але тут важливо правильно вибрати засіб, яким буде здійснюватися самооборона

Доступні засоби самозахисту

До таких належать предмети, які знаходяться у вільному продажу і які можна носити по вулиці, без будь-яких дозвільних документів. Наприклад, пневматична зброя, ножі, паралізатор але вони не попадають в категорію холодної зброї, або газові засоби самооборони. Перші два не рекомендується застосовувати однозначно. Так як і тим, і іншим можна нанести нападнику серйозне поранення. І це змінить вас з ним місцями. А ось газові засоби - це зовсім інше питання. Адже вони здатні дезорієнтувати зловмисника і в той же час не заподіяти йому серйозної шкоди.


Засоби самооборони, в основі роботи яких присутній газ, діляться на два типи. Перший - це газові пістолети. Але їх не можна назвати доступними. Для покупки і носіння газової зброї потрібні дозвільні документи. Другий - це газові балончики, які знаходяться у вільному продажі, дозволені до застосування і дозволяють відчувати себе в безпеці, коли ви повертаєтеся додому пізно ввечері по погано освітленому провулку. Про них ми і поговоримо більш докладно.

Типи газових балончиків

На сьогоднішній день у вільному продажі знаходяться балони двох типів:

Обидва вони можуть використовуватися в якості самооборони. Ні один, ні другий тип балонів не здатний завдати серйозної шкоди нападаючому. Обидва надають лише тимчасовий ефект, достатній для того, щоб втекти або покликати на допомогу. Однак, принцип дії у цих двох типів - різний. І дуже важливо знати відмінності, щоб самому не потрапити під дію свого ж балончика.

Аерозольні балончики. Результатом їх використання є газова хмара. В силу чого вони ефективні лише на близьких відстанях. І їх категорично не можна застосовувати в замкнутому просторі, наприклад, автомобілі, ліфті. Їх перевага полягає в тому, що немає необхідності точно цілитися. Можна лише направити засіб самооборони в сторону зловмисника.

Струменеві балончики. Результатом їх використання є потужна газова струмінь. У порівнянні з аерозольними, вони дієві на більш далеких відстанях. Саме вони підходять для застосування в закритих приміщеннях або просторах. Однак, важливо розуміти, що випускається ними струмінь дуже вузька. І зробить дію в тому випадку, коли потрапить нападаючому прямо в очі. В іншому випадку ефекту ніякого не буде.

Щодо конкретних цифр, що характеризують один або другий вид балончика треба відзначити, що все залежить від конкретної моделі. Як приклад наведемо аерозольна засіб захисту Терен 1 обсягами 30 і 50 мл. Перший варіант ефективний на відстані до 0.5 метрів, а ось другий - вже до 1.5 метрів.

Для обох видів даного засобу самооборони доречно зауважити, що застосовувати їх при сильному вітрі категорично не можна. По-перше, ефекту ніякого не буде, так як вітер здує і струмінь, і хмара газу. По-друге, якщо неподалік знаходитимуться інші люди, вони можуть постраждати в силу того, що вітер перенесе в їхньому напрямку діюча речовина. Лише в умовах невеликого вітру допустимо використання балонів струминного типу.

Варіанти наповнення газових балончиків

Незважаючи на те щодані кошти самооборони представлені всього двома типами за способом дії, видів діючої речовини, тобто газу, куди більше. До найбільш популярних відносяться:

  • алгоген (дибензоксазепін або CR);
  • капсаїцин;
  • МПК (морфолід пеларгонова кислота);
  • МПК + CS;

Всі ці наповнювачі є газовими з'єднання хімічного походження за винятком другого. Капсаїцин є екстрактом гострого перцю. Можна було б довго говорити про те, наскільки сильним є кожна з речовин, але це не має сенсу в силу однієї, але важливою причини. В тій країні, де проводиться засіб самооборони, накладено певне обмеження на кількість речовини всередині безпосередньо балона. А рівень концентрації впливає на силу дії.

Наведемо яскравий приклад. Алгоген, він же CR, найбільш потужний газ. Однак, в ряді країн має обмеження в кількості 20 мг на балон. Зрозуміло, що, будучи розведеним, він втрачає свою силу.

Тому, вибираючи предмет самооборони, важливо дивитися не тільки на його тип, наповнення, але також на технічні характеристики (дальність ураження і час дії), які залежать від кількості діючої речовини в ньому.

І ще один важливий фактор

Вибираючи газовий балон для самооборони, зверніть увагу на допустимий термін зберігання, який може відрізнятися в залежності від моделі. Це той період часу, протягом якого гарантується робота клапана. Після закінчення зазначеного періоду, який необхідно відраховувати з моменту виробництва балончика, а не його покупки, засіб самооборони рекомендується придбати нове. Навіть в тому випадку, коли клапан буде справно працювати. Тому що він в будь-який момент може вийти з ладу, в тому числі і в ситуаціях, для застосування в яких дані балончики і розроблялися спочатку. Ось чому важливо стежити за тим, щоб газовий балончик ні прострочений.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук