Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Бінокль – оптичний пристрій, який дозволяє спостерігати за предметами на віддаленій відстані. Пристрій дає стереоскопічну картинку - ілюзію рельєфного та глибинного зображення. Прилад знайшов своє застосування у багатьох видах діяльності:
Оптичний прилад необхідний професійної діяльності. На момент воєнних дій від якості бінокля може залежати життя людей. Також купити хороший бінокль варто затятим мисливцям, рибалкам, альпіністам. Важливо знати, як юстувати бінокль, щоб привести прилад у відповідність до особливостей зору власника.
Оптична модель для професійного застосування може бути оснащена додатковими опціями:
Астрономічні чи оглядові моделі досить потужні, вони встановлюються на штатив. Правильне налаштування приладу дасть можливість комфортно дивитися на віддалені об'єкти. Освоїти правила юстирування просто. Потрібно для початку розібратися в принципі роботи пристрою та основних параметрах приладу.
Оптичні прилади, яких відноситься бінокль, перетворюють оптичне випромінювання. Тобто вони збільшують, зменшують або покращують якість зображення. 2 зорові труби розташовують паралельно і скріплюють. Так, на досить великій відстані людське око здатне бачити об'єкти у всіх подробицях.
Знаючи характеристики та конструкцію, можна зрозуміти, як вибрати хороший бінокль, необхідний у конкретній ситуації. Якими основними параметрами характеризуються ці оптичні прилади:
Оптична схема залежить від типу встановлених зорових труб. Призматичні біноклі компактніші. Спеціалізовані моделі оснащені додатковими опціями: нічним баченням, компасом, що не тонуть у воді, або пофарбовані в захисні кольори. Класичні прилади універсальні, оптимальні за параметрами, зручні у транспортуванні.
Також можна коригувати біноклі з центральним фокусуванням, як і моделі з роздільним фокусом. Як відрегулювати різкість і як правильно налаштувати бінокль:
Після налаштування не повинно відчуватися напруження в очах під час спостереження. При переведенні погляду на різні об'єкти спостереження можна підкручувати барабан центрального фокусування.
Складність налаштування пристрою залежить від механізму фокусування. За цим принципом вони поділяються на 3 групи:
Конструктивно у всіх груп оптичних приладів 2 окуляри - лінзи кінцевого зображення, 2 об'єктиви - блоки лінз, що збирають світло. Ділянка труб, які притискають до очей, має наочники. Обрамлення окулярів може мати анатомічну форму та надійно захищає від бічного освітлення.
Юстування починається з регулювання міжзвікової відстані. Це корекція відповідності оптики щодо оптичних осей зору. Як налаштувати бінокль із Free Focus:
Для сучасних моделей із Free Focus діапазон коригування міжзоряної ширини становить від 55 до 75 мм. Це покриває потреби будь-якого власника оптичного пристрою. Ті, хто має особливості зору, можуть придбати моделі зі збільшеним ходом осей.
Налаштування таких оптичних приладів проводять по черзі – у лівому, потім правому окулярі. Потім одночасно дивлячись обома очима, прокручуючи кільце, потрібно провести фінішне підстроювання різкості. Особливість біноклів з роздільним фокусуванням - почергове налаштування знадобиться щоразу при переході на різні об'єкти спостереження.
Юстування – це налаштування оптичної системи бінокля. Біноклю необхідне юстирування, якщо картинка двоїться або вона несиметрична у горизонтальному чи вертикальному вимірі. Оптичні прилади типу Porro мають гвинти блоків призм для самостійного юстування.
Як будь-який прилад, бінокль піддається налаштуванню. Як зрозуміти, що бінокль неправильно налаштований і що може стати причиною юстування:
Якщо щось із перелічених чинників сталося, необхідно налаштувати бінокль. Чому починає боліти голова? Очі людини здатні адаптуватися до роздвоєного зображення. Але напруга, що виникла при цьому, і викликає сильний головний біль. Обидві труби бінокля мають бути розташовані строго паралельно. Роз'юстування призводить до того, що зображення починає двоїтися.
Спочатку потрібно переконатися, що бінокль роз'юстовано, і підготуватися до регулювання. Розглянемо процес підготовки покроково:
Наступний крок - погляд двома очима через очки на об'єкт: якщо при цьому видно роздвоєння, переходимо безпосередньо до юстування.
Для юстування знадобиться доступ до гвинтів регулювання. Вони розташовані на кожній трубі по 2 під покриттям корпусу. Послідовність дій:
Так картинки рухаються вниз назустріч, відбувається горизонтальне юстирування. Також проводять налаштування нижніми гвинтами правої та лівої об'єктивної призми для вертикального вирівнювання зображення.
Після регулювання картинки в обох оптичних каналах потрібно буде провести юстирування в темний час доби. Об'єктом вибирають світло лампи, яку накривають фольгою з отвором. Через нього пробивається світло «штучної зірки», що допоможе виконати юстирування.
Оптичний прилад вимагає дбайливого ставлення та акуратності. Після закінчення користування необхідно обов'язково закрити окуляри захисними кришечками. Зберігати прилад потрібно у спеціальному кофрі чи чохлі. Прямі сонячні промені мають негативну дію, як і перепади температур.
Очищають лінзи за допомогою спеціальних серветок та засобів. Не можна дряпати лінзи, чи протирати спиртовими розчинами. Це призведе до пошкодження покриття, що просвітлює. Корпус не можна мити водою, допустима обробка м'якою тканиною або серветкою зі спеціальним просоченням.
До порушення налаштувань призводять механічні пошкодження та удари, падіння приладу з висоти. Акуратне та дбайливе ставлення продовжить термін експлуатації.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені