Як правильно зберігати зброю у сейфі?

Щоб уникнути проблем із законом, необхідно отримати відповідний дозвіл перед покупкою травматичного пістолета, мисливської рушниці, вогнепального револьвера чи бойового клинка. Але вимоги, які мають бути дотримані, на цьому не закінчуються. Існують і спеціальні правила зберігання зброї в Україні. Давайте розбиратися, де і як слід зберігати зброю та боєприпаси, щоб забезпечити безпеку собі та оточуючим, не порушивши законодавство.

Чи можна зберігати зброю в домашніх умовах?

Ви отримали дозвіл на зберігання зброї - саме час вирішити, де розмістити рушницю, пістолет або бойовий ніж. У зв'язку із цим постає питання — чи можна громадянам України зберігати зброю вдома?

Відповідно до норм, затверджених на державному рівні, в домашніх умовах дозволяється тримати такі види зброї (за наявності відповідного дозволу):

  • службове гладкоствольне та нарізне вогнепальне, а також патрони до нього (виключно співробітникам силових структур);
  • травматичне з гумовими кулями;
  • нагородна;
  • мисливське — гладкоствольне та нарізне;
  • охолоджене для стрільби із застосуванням імітаційних боєприпасів;
  • пневматичне;
  • холодне.

За зберігання будинку збройової техніки, забороненої в Україні, передбачено кримінальну відповідальність. Також не можна тримати у приватному житлі відомчі вогнепальні пристрої, що є власністю установи, організації чи підприємства. Таке спорядження має залишатися у пунктах централізованого зберігання або у спеціально обладнаному приміщенні за адресою розміщення юридичної особи.

Особливості зберігання зброї будинку

Останнім часом дедалі більше громадян України замислюються над тим, щоб тримати вдома рушницю, пістолет чи револьвер. За потреби їх можна використовувати для самооборони. Питання організації зберігання зброї також актуальне для осіб, які захоплюються спортивною стрільбою, полюванням, для власників раритетних колекцій.

Головне правило зберігання зброї у приватному житлі – максимально обмежити доступ до техніки домочадців та сторонніх осіб, а також створити надійні умови для її збереження. Найкраще з цим завданням справляються сейфи.

Зберігання холодної зброї у сейфі не передбачає особливих вимог. А от у випадку з вогнепальним є нюанси. Збройовий бокс слід розміщувати з огляду на особливості приміщення:

  • від опалювального приладу – на відстані не менше 1 метра;
  • від віконного отвору - від 0,5 м;
  • від дверей – 1,5 і більше.

Якщо зберігати травматичну зброю або вогнепальну мисливську в броньованій металевій шафі, для підвищення надійності конструкцію бажано додатково прикріпити до стіни та/або підлоги. Ще безпечніший варіант - сейф, вбудований у стіну або меблі.

Якщо в будинку зберігається особливо цінна зброя або колекція з кількох предметів, є сенс подбати про додатковий захист. Одне з рішень – у кімнаті, де зберігається колекція, встановити охоронну систему безпеки. Наприклад, популярна в Україні торгова марка Фортер.

Як зберігати травматичну зброю?

Якщо ви власник пістолета на гумові кулі, газового чи іншого виду для самооборони, насамперед слід його легалізувати. Незаконне зберігання травматичної зброї загрожує проблемами із законом.

Другий крок – забезпечити належне зберігання. Пристрої такого типу можна тримати у вбудованому сейфі, металевій шафі або в дерев'яному ящику, що замикається, який для надійності оббитий металом.

Як зберігати зброю та патрони в сейфі?

Власники вогнепальної зброї повинні дотримуватись ряду правил:

  • мисливська рушниця або пістолет тримають удома лише розрядженим і лише у спеціально обладнаному для цього місці;
  • патрони можна зберігати біля зброї в тому ж сейфі, але в ідеалі всередині боксу повинен бути окремий відсік для боєпріпасів;
  • доступ до сейфа або ящика зброї суворо обмежують для всіх сторонніх осіб, особливо дітей;
  • шафа зброї повинна бути з високоміцного металу, мати надійні двері і удароміцні стіни, замикатися на замковий, кодовий або електронний ключ.

Якщо збройовий сейф встановлений у затіненому місці, варто подумати про додаткове підсвічування шафи для зручності. Особам, які захоплюються полюванням, бажано облаштувати всередині сейфа рамки, полички та кишені для зручнішого та функціональнішого зберігання збройової техніки, боєприпасів та аксесуарів.

Різновиди збройових сейфів та їх особливості

Сейфи для зберігання зброї бувають декількох видів:

  • пістолетні - зовні нагадують офісні або меблеві варіанти, але більш надійні та міцні, зазвичай оснащені ключовим або електронним замком, мають трейзер для патронів;
  • рушничні - використовуються для зберігання довгоствольної зброї та боєприпасів до неї, бувають різних габаритів (від 1 до 5 одиниць), зазвичай оснащені ложементами для рушниць, для підвищення надійності обладнані комбінованим замком (кількома ключовими або електронно-ключовими);
  • металеві шафи зброї — нагадують рушничні сейфи, але з більш тонкими стінками (товщина сталі близько 1,4 мм), підходять для зберігання коротко-, довгоствольної зброї, боєприпасів.

На вартість сейфів зброї впливає якість матеріалів, надійність замків, габарити, а також конструктивні особливості виробу.

Як вибрати сейф для різних видів зброї?

В асортименті виробників є збройові сейфи різних модифікацій:

  • різних габаритів;
  • з різною товщиною стін;
  • із класичним ключовим, кодовим механічним, електронним замком.

Найбільш надійними вважаються варіанти з комбінованими замками та додатковим захистом від злому. Ще одна важлива характеристика – вогнестійкість. У такій шафі рушниці, пістолети, револьвери, боєприпаси та інші цінні предмети не зашкодять навіть у разі пожежі.

Купуючи збройову техніку як інструмент самозахисту, для полювання або спортивної стрільби, важливо розуміти, що для зберігання стволів різних видів буде потрібно сейф з особливими характеристиками:

  • для мисливської рушниці — з вогнетривкими зовнішніми стінками, товщиною понад 2 мм та внутрішніми стінками товщиною від 3 мм, а також хоча б із 2 замками різних типів;
  • для нарізної зброї — із сталевих панелей товщиною 3-5 мм, з ложементом, відділенням для патронів;
  • для пістолетів - вбудований, невеликих розмірів, з окремим сектором для зберігання набоїв, з надійними замками та стінками, товщиною від 2 мм.

Не має значення, для якої зброї сейф. Найкраще вибрати продукцію відомого виробника з гарною репутацією. Багато українців залишають позитивні відгуки про сейфи компаній Паритет-К, Griffon, Ferocon.

Дедалі більше громадян України приходять до думки, що володіння мисливською рушницею, пневматичним чи газовим пістолетом є ефективним способом захистити себе та своїх близьких у разі небезпеки. Однак ухваливши рішення про купівлю зброї, варто подумати і про те, де і в якому сейфі можна безпечно зберігати засіб самозахисту.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук