Як правильно вибрати рюкзак для походу

Найважливіший аксесуар для будь-якої подорожі - похідний речовий мішок. Без нього неможливо уявити жодного походу. У сумці розміщено все необхідне: від туристичного спорядження до їжі.

Тим, хто вирішив вирушити у свій перший похід, важливо знати, як вибрати рюкзак для походу. Правильний вибір дозволить взяти з собою все необхідне та мандрувати з максимальним комфортом. Можна не лише переносити речі, а й у вільних руках нести телефон, фотоапарат чи інші аксесуари.

Якщо не знати, як вибрати рюкзак для походу в гори, то подорож не принесе жодного задоволення. Неправильний вибір часто закінчується травмами.

Основні типи рюкзаків

Щоб відповісти на питання, як підібрати туристичний рюкзак, слід визначитися з його типом. Усі існуючі на ринку моделі поділяються на каркасні та безкаркасні. У безкаркасних сумках за плечами спинка м'яка. В іншому вони ні в чому не поступаються каркасним аналогам.

Тут є всі необхідні стяжки, фурнітура, кишені тощо. Щоб зробити рюкзаки такими ж зручними, як каркасні, туристи часто використовують килимок або каремат. Але така заміна допоможе лише у нетривалих походах.

Спорядження цього має кілька важливих переваг. Насамперед, варто виділити неймовірну легкість та компактні розміри. Відсутність каркаса робить рюкзак легшим приблизно в 2 рази порівняно з каркасними моделями. Мінімальні габарити сприяють зручному зберіганню. Крім того, варто віднести до переваг і доступнішу вартість.

Деякі туристи-початківці вважають, що їм не потрібна інформація про те, як підібрати рюкзак для походу, і хочуть відразу ж придбати безкаркасну модель. Але перед покупкою потрібно дізнатися і про недоліки цього типу:

  • сумка погано має форму;
  • недостатньо якісне регулювання розподілу ваги між поясом та плечима;
  • дискомфорт при перенесенні великої ваги;
  • мала кількість об'ємних речових мішків.

Новачку буде вкрай незручно подорожувати з безкаркасним речовим мішком. Особливо дискомфорт буде відчутним, якщо речі складені неправильно.

Набагато зручніше мандрувати з каркасним рюкзаком. У виробах порівняно невеликого обсягу використовується каркасна система із пластику, а у великих – із легкосплавних металів. Серед переваг цього типу:

  • ідеальне регулювання для оптимального розподілу ваги;
  • можливість нести велику вагу тривалий час;
  • безліч моделей;
  • прийнятні ціни;
  • зручність упаковки вантажу.

Що стосується недоліків, то їх всього два: велика вага (до 4 кг) та розмір. Найзручніше купити похідний рюкзак в інтернет-магазині ВАНКЛІК.

Як вибрати туристичний рюкзак: визначаємо обсяг

Один з ключових параметрів вибору - обсяг речового мішка, який вимірюється в літрах. Як правило, для одноденного походу цілком достатньо 20-30 літрів. Якщо йдеться про триденний маршрут, то обсяг вже має становити 40-60 літрів. Тим, хто вирішив піти на 5 днів, знадобиться вже 60-80-літрова модель. Якщо подорож займає тиждень, краще придбати речовий мішок на 80 літрів і більше.

Однак не все так просто, адже, крім кількості днів у дорозі, потрібно враховувати й інші обставини. Наприклад, багато залежить від території подорожі. Якщо похід займає 3-4 дні, а маршрут нескладний, цілком достатньо і 40-літрової моделі. Не менш важливо враховувати склад мандрівників. Наприклад, якщо у групі юні туристи, їх спорядження несуть батьки. У такому разі доведеться додати до обсягу кількадесят літрів.

Не менш важливийпро враховувати і пору року. Наприклад, у зимовий час потрібно більше теплого одягу, спальний мішок. Ці аксесуари займають більше половини обсягу рюкзака, що обов'язково потрібно враховувати.

Крім перерахованих вище факторів пам'ятайте про особливості екіпірування. Застаріле спорядження важить більше, займає більше місця у сумці. Новий термос або інший аксесуар набагато менший і легший за старі зразки екіпірування.

На щастя, існує дуже багато моделей різного обсягу. Якщо доводиться подорожувати в різні пори року, різними за складністю маршрутами, групами різного вікового складу, краще придбати відразу кілька рюкзаків і користуватися ними в залежності від обставин.


Як правильно вибрати туристичний рюкзак: визначаємося з конструкцією спинки

У комфорті походу найважливішу роль туриста грає конструкція спинки. Вона може бути стандартною: металеві прути з вигинами, ортопедичними або станковими.

В ортопедичній спинці складніша система жорстких елементів. Така система дозволяє суттєво знизити навантаження на хребет та м'язи спини. Станкова система має на увазі наявність жорсткої рами з підвіскою. На таку спинку кріпиться або сам мішок, або інший вантаж.

Незалежно від обраної системи турист має можливість налаштувати конкретну модель під особливості власного тіла. Для цього передбачені численні стропи та стяжки. Вони є і на плечових лямках, і на поясі.

Як вибрати туристичний рюкзак для подорожей: вага, тканини, фурнітура

Сучасні виробники спорядження для походів пропонують безліч варіантів виробів. Чим більший обсяг рюкзака, тим більша його вага. В асортименті інтернет-магазину можна знайти моделі від кількох сотень грамів до 4,5 кг.

Природно, якщо йдеться про одноденний турпохід у сонячну погоду, можна взяти легкий і невеликий речовий мішок. Зовсім інша річ, якщо доводиться мандрувати багато днів в екстремальних умовах. Легкий рюкзачок просто не витримає таких дій. Для серйозних умов знадобиться модель із захистом від вологи, механічних пошкоджень. Тому вага такого виробу буде більшою.

Як правило, для виготовлення таких важливих туристичних аксесуарів використовують сучасні синтетичні тканини. Найчастіше застосовується нейлон, поліестер. Синтетичні нитки відмінно витримують будь-які дії. Крім того, деякі бренди використовують власні технології плетіння тканини, що додатково збільшує загальну міцність. Також не варто забувати і про наявність водовідштовхувального покриття. Він збереже вміст від вологи чи дощу.

Не тільки тканина самого рюкзака повинна мати достатню міцність, але і його фурнітура. Різні пряжки, блискавки, кнопки та інші елементи повинні працювати бездоганно за будь-яких погодних умов, міцно фіксуватися в потрібному положенні. Тільки відомі виробники приділяють увагу кожному елементу фурнітури.

Використовуються інноваційні матеріали, що не втрачають своїх характеристик за будь-яких температурних умов. Тому спочатку ціна самих рюкзаків іменитого виробника буде вищою. Але набагато довше протримається його продукція. Плюс вона буде комфортною та безпечною під час застосування.

Один із найвідоміших виробників застібок – YKK. Наявність такого напису на блискавці гарантує високу якість та довговічність роботи.

Крім свого основного призначення багато моделей мають додаткові функції, конструкційні елементи. Наприклад, верхній клапан не просто закриває вміст погодних впливів, але й має кишеню для зберігання предметів першої необхідності.

Невелика кишеня є і на поясному відділі. У ньому зручно переносити фотокамеру, смартфон або енергетичний батончик, щоб підкріпитись. Більшість моделей мають еластичні бічні кишені, де зручно носити термос або пляшку з водою.

Відомі виробники туристичного обладнання

В інтернет-магазині ВАНКЛІК представлені товари відомих брендів. Вони допоможуть кожному туристу у його захопленні. Незалежно від бюджету купівлі, кожен покупець знайде тут гідний варіант спорядження. Десятки найкращих компаній пропонують свої товари для новачків та професіоналів. Серед найбільш популярних фірм:

  • Epic;
  • Ferrino;
  • KingCamp;
  • Highlander;
  • Leone;
  • Minelab;
  • Victorinox;
  • Defcon 5;
  • Berghaus;
  • Marsupio;
  • RDX;
  • SKIF Outdoor та інші.

Скориставшись фільтрами пошуку, кожен зможе безпомилково вибрати потрібну модель туристичного рюкзака. Докладні описи з фотографіями роблять пошуки простіше: можна замовити свій улюблений колір.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук