Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Відразу ж після покупки обов'язково проводиться процедура пристрілки пневматичної гвинтівки. Холодна пристрілка пневматики своїми руками цілком можлива, тобто стороння допомога не буде потрібно.
Зараз кожен зможе купити пневматичну гвинтівку для спортивної, розважальної стрільби або полювання. Існує велика кількість моделей, але пристрілка воздушки проводиться незалежно від типу і призначення зброї.
Підготовка до пристрілювання пневматичних гвинтівок починається з розконсервації. Для тривалого зберігання новий компресор пневматики наповнений мастилом, якє перед експлуатацією PCP-гвинтівки необхідно видалити.
Процедура розконсервації складається з таких етапів:
Очищення деталей здійснюється із застосуванням розчинника або спеціальних засобів. Ствол воздушки не потребує мастилі.
Пристрілка пневматики з відкритим прицілом, так само як і пристрілка пневматичної гвинтівки з оптичним прицілом, завжди здійснюється з упору. Це дозволить уникнути неточностей настройки. Установка на упор забезпечить добру купчастість стрільби незалежно від дистанції.
Холодна пристрілка пневматичної гвинтівки здійснюється за допомогою спеціального пристрою з лазерним променем. Головна перевага холодної пристрілки воздушки полягає у відсутності необхідності використання патронів.
Ключове завдання стрілка полягає в тому, щоб поєднати перехрестя прицілу з точкою лазерного випромінювача. Аналогічна настройка проводиться для зброї з прицілом коліматора. Холодна пристрілка пневматики своїми руками доступна практично кожному.
Вага лазерного випромінювача зовсім незначна, тому не виникає ніяких проблем з використанням за призначенням. Такий проектор завжди можна носити з собою в кишені і проводити корекцію прицілу прямо в місці стрілянини, наприклад, в тирі або на полюванні.
Стрільба по мішені на перших етапах проводиться з невеликої відстані. Спочатку це всього 10 метрів. Поступово відстань зростає до 15-25 метрів і більше. Не варто різко збільшувати дистанцію до мішені для стрільби, так як різка зміна помітно підсилює похибки в точності. Не останню роль в цьому грає і невелика вага куль, які розсіюються при кожному пострілі.
Коригування показників здійснюється за допомогою мушки і цілика. Залежно від моделі пневматики і наявності/відсутності оптики дистанцію можна збільшувати до 250-300 метрів.
Щоб процес пристрілки пневматичної гвинтівки Hatsan або іншої моделі пройшов успішно, можна почитати відгуки або поради власників цієї зброї. Головні інструменти стрілка - мушка і цілик.
Мушка повинна розташовуватися рівно, не мати яскраво виражених перекосів і завалів. Щоб помітити неточності, не потрібно бути експертом по зброї: досить поглянути на мушку з різних кутів. Головний орієнтир - лінія ствола пневматичної рушниці. Вона повинна збігатися з віссю мушки.
Для коригування точки попадання використовується цілик. Якщо гвинтівка б'є нижче, цілик трохи піднімається, а якщо вище - злегка опускається. Коригування потрібне не тільки вгору-вниз, але і в сторони. При русі мушки в сторони аналогічно зсувається і цілик.
Також варто пам'ятати, що результат стрільби багато в чому залежить від обраних патронів. Один з найбільш популярних калібрів боєприпасів - 4.5 мм. Якщо використовується слабка пневматика, не варто заряджати її важкими кулями. Швидкість вильоту і дальність польоту будуть вкрай низькими, через що неминуче виникнуть проблеми з точністю.
Краще купити пульки для пневматики згідно з рекомендаціями виробника. Китайські, американські, європейські та вітчизняні моделі зброї обов'язково мають інструкцію, де вказуються калібр і рекомендований тип патронів.
Після виконання цієї процедури пневматична зброя може використовуватися за своїм прямим призначенням протягом тривалого часу. Щоб отримати дані про результати, потрібно провести кілька пострілів для пошуку середньої точки попадання. Для початку слід визначитися з точкою прицілювання. Наприклад, в її якості може застосовуватися центр або нижній край паперової мішені.
Варто зробити не менше трьох пострілів в одну точку. Два найближчих між собою отвори з'єднуються відрізком, який ділиться навпіл. Від середини відрізка проводиться лінія до третього отвору, яка також ділиться навпіл. Якщо з'єднати середини відрізків ще однією лінією, її центр і буде середньою точкою влучення.
Пристрілка пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом - завдання непросте, але і її цілком під силу виконати кожному. Головне - дотримуватися безпеку. Процедуру починають з мінімальної відстані: рекомендована дистанція - 10-15 метрів.
В обов'язковому порядку рушниця фіксується перед кожним пострілом. Це дозволить отримати більш точні результати і провести коректне налаштування. Коригування здійснюється за допомогою мушки і цілика.
Не варто поспішати провести пристрілювання швидко. Фахівці рекомендують проводити її в декілька заходів. Під час такої підстроювання втомлюються руки і очі стрілка, тому краще відпочити після кількох пострілів і повернутися до процесу через деякий час.
Пристрілка пневматичної гвинтівки з оптикою також починається з вибору відстані. Незважаючи на те, що пневмо гвинтівка з оптичним прицілом розрахована на стрілянину з великої дистанції, перша пристрілка здійснюється з відстані не більше 10-15 метрів. Моделі з оптикою також мають відкритий приціл, який і стане відправною точкою. Спочатку прицілювання здійснюється саме через відкритий приціл, а пізніше налаштовується оптика в ту точку, куди наведений відкритий приціл.
Головне завдання стрілка - домогтися ефекту потрапляння перехрестя оптики в точку влучення кулі. Якщо досягнутий позитивний результат стрільби з відстані в 10-15 метрів, дистанцію поступово збільшують, повторюючи процедуру пристрілки.
Незалежно від наявності/відсутності оптики, процес обов'язково вимагає використання спеціального обладнання. В умовах тиру це можуть бути упори, що дозволяють надійно зафіксувати зброю в нерухомому положенні.
Якщо процедура проводиться в домашніх умовах, можна зробити саморобний упор. Наприклад, дуже часто використовуються звичайні мішки з піском. Максимальну стійкість пневматики забезпечує установка на цівку.
Одна з особливостей сучасної пневматичної зброї - порівняно невисока початкова швидкість польоту кулі. Тому краще всього проводити пристрілювання в закритому приміщенні (тире). Навіть найпотужніші моделі зі швидкістю вильоту кулі 300 м/с і потужністю 20 Дж здатні прицільно стріляти на відстань не більше 100 метрів.
Початкова дистанція для проведення пристрілювання становить до 25 м. Далі цей показник збільшують до дистанції, на якій планується здійснювати використання зброї.
Якщо немає можливості проводити процедуру в тирі або розміри приміщення недостатні, пристрілка здійснюється на вулиці. Краще проводити її в безвітряну теплу погоду.
Найважливіша вимога - забезпечення належного рівня безпеки. Початкова стрільба проводиться так, щоб вилітаючі кулі не змогли випадково вразити тварину або людину. Тому краще робити настройку пневматики в спеціально відведених для цього тирах. Якщо такої можливості немає, потрібно вибрати безлюдне місце.
Деякі початківці любителі стрільби з пневматичної гвинтівки помилково вважають, що пристрілка необхідна тільки після покупки. Але це не разова процедура. Існує безліч причин, що вимагають додаткового коректування точності пневматики.
Багато що залежить від експлуатації гвинтівки. Наприклад, якщо стрілок захотів використовувати кулі іншої форми або ваги, показники точності можуть відрізнятися. Ускладнення снаряда призводить до зниження дальності пострілу, тому потрібна корекція точності. Установка нового оптичного прицілу також потребують пристрілки в обов'язковому порядку.
Часто власники пневматики хочуть збільшити або зменшити вагу приклада для зручності використання пневматичної гвинтівки. Природно, така зміна конструкції не може не відбитися на точності стрільби. Зміщується центр ваги, через що страждає і точність, але після проведення повторної пристрілки всі ці недоліки зникнуть. Якщо зброя випала з рук на тверду поверхню, це також може привести до втрати точності і повторної корекції прицілу.
На щастя, процедура пристрілки здається складною лише в перший раз. Далі вона не складає особливих труднощів і не забирає багато часу. Сучасні пристосування для коригування дуже зручні, дозволяють провести дуже точне коригування в залежності від вимог стрілка до зброї.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені