Як зробити правильний вибір оптики для пневматики?

Купивши пневматичну зброю та освоївши ази стрільби з нього за допомогою відкритого прицілу, згодом неодмінно захочеться тюнінгувати пристрій з метою підвищення робочих якостей. І перше, що прагне отримати стрілець, - приціл.

Сьогодні ми підготували не просто огляд на тему «Найкращі оптичні приціли для пневматики», а постаралися дати якомога повнішу інформацію про те, як правильно підбирати оптичні приціли на пневматичну зброю.

Типи прицілів для пневматики

Перш ніж перейти безпосередньо до вибору, слід ознайомитись із класифікацією прицільних пристроїв. Серед сотень різних моделей прийнято виділяти такі види:

  • оптичний підходить для стрілянини в тирі та просто неба, спортивної стрілянини та полювання;
  • діоптричний - ідеальний для стрілянини по нерухомих мішенях;
  • коліматорний - головним чином використовується для ближнього плінкінгу і зрідка під час полювання на жертву, що біжить/летить;
  • лазерний - переважно застосовується на пістолетах і призначений для швидкої стрільби з відстані не більше 10 метрів;
  • нічного бачення - використовується на нічному полюванні.

А тепер зупинимося на кожному детальніше.

Діоптричний

Цей приціл на повітря - найточніший з усіх механічних і дуже простий по конструкції. Його основні складові:

  • мушка-пеньок (звичайна або кільцева);
  • цілик, що є диском з отвором (діоптр), розмір якого наближений до розміру очної зіниці.

Як користуватися діоптричним прицілом? Насправді — це дуже просто: через нього око інтуїтивно фокусується на цілі, а сама вона набуває великої різкості. Однак досить великий щиток цілика зменшує широту огляду, через що приціл стає неможливо застосовувати для стрільби по рухливим мішеням.

Цей механічний приціл для пневматики не придатний для пістолетів-повітрянок.

Коліматорний

Це найкращий тип прицілів для стрілянини за метою у русі. Його рідко використовують на пневматичній зброї через труднощі із введенням правок по горизонталі та вертикалі. Однак він дає явні переваги під час полювання, тому що знімає навантаження з очей і забезпечує точне прицілювання.

Конструктивна особливість коліматора на пневматику у тому, що прицільна марка проектується на лінзу джерелом світла. Стрілок, дивлячись через лінзу, поєднує ціль та марку. Існує відкритий та закритий вид таких прицілів:

  • в закритому джерело світла знаходиться всередині корпусу і не схильний до забруднення, але з ним звужується поле зору;
  • у відкритому він прикритий від зовнішнього впливу лише з одного боку, тобто часто забруднюється, проте забезпечує відмінний огляд.

Завдяки своєму малому розміру найкраще підходить приціл коліматорний для пневматичного пістолета.

Лазерний

Лазерні вказівники потрібні для того, щоб створювати лазерний промінь при стрільбі на малих дистанціях. При цьому його вісь повинна проходити паралельно з віссю ствола зброї. При прицілювання погляд спрямований виключно на ціль, що дозволяє стріляти з будь-якого положення.

Широко використовується лазерний ЦП власниками пістолетів. І зумовлено це, насамперед, його легкістю та дистанційними обмеженнями самої зброї.

Пристрій нічного бачення

Цей пристрій — один із найдорожчих. Крім високої ціни, недоліком є невелика широта огляду. До переваг відноситься можливість розглянути ціль в умовах ночі, не наближаючись до неї. У ньому поєднується висока кратність та чітке зображення на окулярі.

Нічний приціл для повітря з успіхом застосовується на полюванні у темний час доби. Відповідно, встановлюється на пневмати класу магнум та потужні гвинтівки РСР.

Оптичний

Цей тип призначений для високоточної стрілянини, оскільки здатний багаторазово наближати ціль в окулярі. У цьому зберігається максимально широкий огляд. Він є системою лінз, розташованих усередині тубуса. Поверх скла нанесено особливе покриття, що просвітлює.

На сьогоднішній день випускається безліч різновидів оптичних прицілів. Їх поділяють за кратністю наближення, діаметром лінзи та прицільною сіткою. На цих параметрах зупинимося більш детально, оскільки вони безпосередньо впливають на точність і зручність стрілянини.

  • Діаметр лінз - чим він більший, тим краще якість зображення і менше проявляється втома очей.
  • Прицільні сітки мають різну конфігурацію, дозволяють розрахувати відстань до мети. Зустрічаються моделі,у яких прицільна сітка підсвічується. У візирах для пневматики сітка тонка. А найпоширеніша — на кшталт «хрест» або «хрест з крапкою». Вони найбільше підходять для новачків.
  • Кратність – показник збільшення картинки в об'єктиві. Оскільки звичайна дальність пневматичної зброї становить 20-50 метрів, то величина кратності варіюється від 1,5 до 6. Що ж до потужних magnum-варіантів, пристосованих для дистанцій 70-100 метрів, то тут допустима величина 9-12. Є приціли з постійною та змінною кратністю. Конструкція останніх дозволяє змінювати показники збільшення за допомогою регулятора.

Встановлювати оптику можна практично на всі типи зброї (пружинно-поршневі, з попереднім накачуванням і газобаллонні пневматичні гвинтівки), за винятком пістолетів, для яких вона явно важкувата. Втім, є ще обмеження, про які йтиметься нижче.

У маркуванні вказуються дві цифри, які слід читати так:

  • 4x36 - означає 4-кратне збільшення та діаметр об'єктива 36 мм;
  • 4-16x50 - змінна кратність від 4 до 16 та об'єктив діаметром 50 мм.

Користувачі з поганим зором можуть користуватися опцією регулювання діоптрій.

Як вибрати оптичний приціл для повітря з урахуванням типу зброї?

Як і при підборі зброї, головне, чим потрібно керуватися при виборі прицілу на пневматику, — це цільове використання. Але й тип зброї важливий. Адже прицільні пристрої можуть значно збільшити його вагу, що для легких пневматів зовсім не комільфо.

Почнемо з універсалів серед повітря — пружинно-поршневих.

ППП пневматика: який приціл краще для повітря

Придбати найкращий приціл для пневматики із системою ППП можна, якщо пам'ятати про силу її віддачі під час пострілу. Справа в тому, що двовекторна віддача та вібрація негативно позначаються на якості візирів. Тому не слід встановлювати на них оптику зі змінною кратністю, оскільки вона складається з великої кількості деталей, які бояться постійної тряски.

Як же визначити найкращий оптичний приціл для пневматики цього типу? З нею добре компонується далекомір з постійною кратністю. Загалом потрібно звертати увагу на те, щоб усі елементи були міцно закріплені в тубусі, а прицільні сітки не зміщувалися під час пострілу. Інакше вже за пару пострілів доведеться заново робити пристрілку гвинтівки. Отже, у кращому прицілі для пневматики ППП всі деталі повинні витримувати високу енергію вильоту кулі.

Об'єктив великого діаметра також вибирати небажано. Зумовлено це тим, що велика вхідна лінза погано переносить віддачу. Оптимальним буде розмір 40-50 мм. Хоча існують і великоапертурні оптичні приціли, створені спеціально для експлуатації на пружинно-поршневих системах. Вартість їх досить висока, але якщо бюджет дозволяє, то краще віддати перевагу їм.

На жаль, використання занадто недорогих прицілів для повітря китайського походження може призвести до їх швидкої непридатності. Знайти найкращу оптику для магнум класу (як Gamo 1250, Hatsan, Diana 54 тощо) можна в ціновому сегменті 200-400 у. е. Як приклад наведемо серію прицілів Boar Eater від Nikko Stirling. Всі моделі стійкі до ударних навантажень та запотівання.

Вибір прицілу на ПСП зброю

Щоб зробити вибір оптичного прицілу для PCP, необхідно згадати, що такі гвинтівки віддача практично не відчутна. Та й точність пострілу у них значно вища порівняно з іншими типами повітря. Тому можна сміливо вибирати оптичний прилад зі змінним фокусуванням від 4 до 12 і навіть більше.

Іншими словами, вибір оптики для РСР пневматики обмежується лише бюджетом та призначенням, бо немає жодного сенсу купувати дорогий далекомір із кратністю 9-12, якщо планується використовувати зброю на дистанції 10-15 метрів.

Підбір на пневматику на базі СО2

У цій категорії також особливих обмежень немає. Єдине, що треба врахувати, то це короткі дистанції самої зброї. І відштовхуватись вже від цього. Для розважальної пальби по банках підійде діоптричний приціл для пневматики, а якщо хочеться постріляти по літаючих тарілочках, то коліматорний буде дуже доречним. Та й лазерні цілепокажчики будуть служити для цих цілей вірою та правдою.

Якщо підбирається приціл на пістолет, то не варто оснащувати його важким та масивним приладом. Все-таки приціл має полегшувати процес стрілянини, а не ускладнювати його.

Популярні виробники прицільних приладів

Як вибрати оптику дляпневматики з урахуванням фірми-виробника? Сподіваємось, наша невелика добірка допоможе відповісти на це запитання. Але відразу обмовимося, що потрібно бути дуже уважними, щоб не натрапити на підробку відомих брендів. А ось недорога продукція китайських марок має місце, особливо якщо купується вона виключно для розважальної стрільби. Отже, знайомтеся:

  • Bushnell - лідер у виробництві оптики для полювання та спорту. Для РСР гвинтівок можна порекомендувати оптичний приціл Bushnell Banner 4-12×40 Multi-X. Він має водонепроникну конструкцію, багатошарове покриття та заповнення аргоном з метою захисту від запотівання. Для пневматичних пістолетів підійде протиударний коліматорний приціл Bushnell Trophy TRS-25, в якому передбачено підсвічування прицільної сітки.
  • Vector Optics – провідний виробник оптики у Китаї, який має партнерів у США. Цей бренд є одним із небагатьох, хто вказує калібр та імпульси віддачі, для яких перевірялися приціли. Оптичний Vector Optics Forester 1-5x24 стане відмінним доповненням РСР зброї для загону.
  • Gamo - іспанська марка, лідер серед досвідчених стрільців. Універсальність кріплення у всіх видів прицілів дозволяє використовувати їх на різних гвинтівках. Для стрільби по цілях, що рухаються, підійде оптичний приціл Gamo 4x32 AO WR зі збільшеною світлопроникністю.

Загалом пневматичні гвинтівки з оптичним прицілом завжди будуть затребувані. І, звичайно, це далеко не всі виробники, що заслуговують на визнання. Є багато хороших прицілів, які не увійшли до нашого рейтингу прицілів ППП, але користуються популярністю у ейрганерів. Спробуйте, шукайте той, який стане для вас справжнім третім оком!

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук