Як зібрати туристичну палатку: прості рекомендації

Походи, навіть короткострокові, потребують серйозного підходу. Потрібно підготувати та зібрати одразу кілька складових: одяг, провізію, інструмент, спальне місце. Але на особливу увагу заслуговує намет. Необхідно знати не лише як зберігати та складати її. Розуміння, як правильно встановити туристичний намет, дозволяє продовжити термін його експлуатації та забезпечити необхідний комфорт у моменти відпочинку та ночівлі. В інтернет-магазині Ванклік ви можете дізнатися вартість туристичного намету, а зараз поговоримо про те, як правильно його експлуатувати.

Як вибрати місце для встановлення?

Ключова робота щодо вибору місця стоянки проводиться ще в домашніх умовах, до відправлення в похід. У момент складання маршруту рекомендується ретельно ознайомитися з картою та супутниковими знімками, переглянути прогноз погоди. Так ви зможете наперед перевірити, які місця підійдуть на вашому шляху.

Не забувайте і про мінливість погодних умов, особливо у гірській місцевості. Вибраний намет повинен протистояти раптовому дощу, зливі, снігопаду або невеликому сходу каменів. Подібна небезпека не є рідкістю навіть у тихій гірській місцевості.

Прибувши на передбачуване місце ночівлі, необхідно уважно оглянути галявину на наявність звірячих стежок. Це легко помітити по протоптаній стежці, або гілках дерев, що низько висять. Часто буває, що такі стежки розташовані поруч із джерелом прісної води. Тому якщо є можливість набрати питну воду в іншому місці, краще переміститися туди.

Щоб захистити продукти і тіло від комах, необхідно заздалегідь запастися репелентами, що відлякують. Вони доступні у вигляді спреїв, ароматних спіралей, фумігаторів та ін. Перед тим як встановити намет, переконайтеся, що довкола вашого тимчасового житла та всього табору немає:

  • гнилих гілок;
  • старих сухих дерев;
  • великої кількості шишок і листя.

Вони не тільки здатні перешкодити організації ночівлі, а й збільшують ризик травмування. Сухі і гнилі гілки можуть впасти на вас вночі або в самий невідповідний момент. Тому їх рекомендують заздалегідь усунути пилкою або сокиркою.

Знаючи, як правильно вибрати місце для намету, досвідчені туристи не забувають підібрати максимально рівний майданчик, без схилів та перекосів. У лісі вирівняти невеликі дефекти місцевості можна за допомогою чагарників дрібнолистих або нижніх гілок хвойних дерев. У гірській місцевості рекомендується застосування рюкзака або захопленого із собою каремату.

Які інструменти можуть знадобитися?

Досвідчені туристи знають не лише, як зібрати намет, а й які допоміжні деталі можуть знадобитися. Інструменти необхідні при монтажі та демонтажі та займають певне місце в рюкзаку. Тому важливо заздалегідь підготувати їм простір.

Незалежно від формату намету (двомісний або кемпінговий), принцип реалізації та конструкція дуже схожі. По суті, це закритий тент, який натягується на опору або каркас. Тому, знаючи, як зібрати намет одного типу, у вас не виникне проблем із монтажем інших варіантів.

Для встановлення знадобляться:

  • розтяжки (опціонально) - спочатку присутні в комплектації деяких моделей;
  • стійки або дуги – залежно від формату намету;
  • кілочки;
  • спеціальні стрічки для фіксації можуть купуватися в магазині окремо.

Також знадобиться сокирка з міцним обухом. Вона допоможе на місці нарубати гілок, якщо кілочки деформувалися або загубилися, а також забити їх у землю.


Покроковий алгоритм встановлення та демонтажу

Насамперед варто звернути увагу, що багато виробників прописують вказівки в описі до товару. Але не завжди можна зрозуміти, як зібрати намет, інструкція просто не здатна врахувати деяких моментів, особливо якщо вказані лише загальні рекомендації.

Досвідчені туристи радять потренуватися з установкою ще до походу і переконатися, що ви зможете легко це зробити на місці. Правило актуальне і для випадків, коли придбано намет нового формату або виробника. Сама інструкція по встановленню виглядає так:

  1. Внутрішній намет розправити і розкласти вгору гачками.
  2. Зібрати окремо дуги чи стійки, часто складаються з кількох деталей, легко вставляються один в одного. Потім їх кінці вставити у спеціальні отвори, що нагадують люверси штори, в кутах внутрішньої сторони намету та закріпити за допомогою спеціальних гачків.
  3. Підняти намет та накинути верхній тент. Натяг фіксується за допомогою стрічок або ремінців. Важливо, щоб внутрішня частина не торкалася зовнішньої.
  4. Дно зафіксувати за допомогою кілочків, для них заздалегідь передбачені отвори. Важливо! Забивати їх слід виключно під кутом 45 градусів. Це допомагає досягти максимального натягу без ризику пошкодження намету.
  5. Симетрично встановити розтяжки тільки якщо вони спочатку передбачені особливістю конструкції.
  6. Перевірити натяг полотна стін і даху. Важливо уникати як провисання, так і сильної напруги. У першому випадку намет втрачає свою стійкість, у другому – зростає ймовірність ушкодження тканини. Використовуючи кілочки та стрічки, можна провести коригування.

Якщо вас настигла негода, рекомендується спочатку встановити верхній тент, а потім збирати внутрішню частину.

Правила вказані для теплої весняної чи літньої погоди. Але походи іноді відбуваються і в холодну пору року, коли земля промерзає. У такому разі не підійдуть кілочки, тому що може просто не вистачити сил для їхнього вбивання в землю. Застосовуються спеціальні якорі, які «чіпляються» за сніг чи промерзлу землю. Як їх можна використовувати і підручні елементи, наприклад пляшки із замороженою водою.

Демонтаж намету по суті полягає у зворотній послідовності дій. Це дозволяє компактно скласти тент, самий намет і дуги. Але деякі види туристичного спорядження потребують особливого підходу. Подібне знання дозволяє зрозуміти, як скласти намет із мінімальними зусиллями.

Напівавтоматичні та автоматичні вироби спочатку складаються у спеціальний чохол у вигляді вісімки. Вони згинаються у форму квадрата (доступні також варіанти прямокутника та трикутника), фігура тягнеться за один кут і притискається за протилежний. Через пару хвилин намет набуває форми вісімки, тоді вона вважається складеною. Так ви зможете забрати її буквально за пару хвилин у будь-яких погодних умовах.


Для продовження терміну експлуатації виробу рекомендується дотримуватися деяких порад:

  • необхідно берегти тент і внутрішню частину від гострих елементів, щоб уникнути появи подряпин чи пошкоджень, інакше використовувати намет не вдасться;
  • ще до моменту походу слід ретельно оглянути намет на можливі пошкодження та перевірити наявність усіх інструментів та комплектів, які знадобляться для збирання та демонтажу;
  • ні в якому разі не можна використовувати стійки та дуги від однієї моделі для встановлення іншої, де вони не були передбачені виробником, оскільки вони можуть не впоратися з навантаженням;
  • забороняється вставати на елементи, перевіряючи їхню міцність, це призведе до їх швидкої деформації та поломки.

Особливо дбайливо варто ставитись до всіх деталей туристичного спорядження. Якщо починає заїдати замок, слід змастити його спеціальними матеріалами, але не намагатись відкрити або закрити підручними засобами.

У поході варто заздалегідь роззуватися перед входом до намету чи складати взуття у підготовлений мішок. Внутрішня частина не призначена для пересування по ній у кросівках чи сапогах і легко може пошкодитися, у тому числі і від сміття та гілок, що прилипли до підошви. Якщо немає можливості роззутися, краще придбати футпринт. Це спеціальна водонепроникна половина, що запобігає пошкодженню дна намету.

Після походу рекомендується уважно оглянути всі елементи на наявність пошкоджень, очистити тканину та деталі від плям та сміття. Тільки коли все висохне, можна складати намет у чохол. Для зберігання краще використовувати темне місце, що добре провітрюється. В іншому випадку постійна дія ультрафіолету пошкодить забарвлення і може знизити щільність тканини, навіть через чохол.

Рекомендації актуальні незалежно від того, скільки коштує туристичний намет, який ви придбали. Навіть найміцніший і довговічніший матеріал може пошкодитися при недбалому відношенні.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук