Як стріляти з пневматичної гвинтівки: поради професіоналів

Багато мисливці-початківці та фанати спортивної стрільби використовують для навчання пневматику. Пневматична гвинтівка або пістолет вибирається як початкова зброя через легкість, мінімальну віддачу та дешевизну витратних матеріалів. Такі показники роблять стрільбу з повітря безпечною, при цьому фінансові витрати стрілка залишаються на мінімальному рівні. У цій статті ми розповімо вам, як навчитися стріляти з пневматики, а також поділимося порадами щодо вибору першої гвинтівки.


Особливості пневматичної зброї

Найбільш популярними представниками пневматики є:

  • пневматичний пістолет;
  • пневматична гвинтівка.

Перед покупкою повітря варто визначитися з трьома моментами:

  • роздільні документи для пневматики;
  • ціль використання;
  • особливості конструкції зброї

Щодо дозволу, то пневматична зброя не вимагає наявності будь-яких документів за умови, що пневматичні кулі не матимуть калібр більше 4,5 мм, а швидкість їхнього вильоту не перевищить 100 м/с.

У плані цільового призначення повітряниці діляться на спортивні, мисливські та універсальні. Для спортивної зброї пред'являється одна основна вимога - точність. Моделі для полювання мають характеризуватися високою потужністю. Універсальні вироби поєднують обидві якості, а також використовуються для навчання.

За конструкцією стрілецька пневматика ділиться на чотири основні види:

  • пружинно-поршнева пневматика (ППП);
  • газобаллонна (CO2);
  • з попереднім накачуванням (PCP);
  • мультикомпресійна.

ППП це класичний пневмат із переломом ствола. Такі пневматичні гвинтівки необхідно перезаряджати після кожного пострілу. Для новачків відлякувальним фактором може бути віддача, але перевага пружинно-поршневих моделей у доступній вартості та мінімальних вимогах щодо обслуговування.

Газобалонні моделі припускають використання балончика з CO2, який виштовхує кулю. Мінус полягає у зниженні тиску після кожного пострілу. Якщо з новим балоном гвинтівка показує відмінні характеристики, то її показники знижуються.

Стрільба з гвинтівки PCP здійснюється після попереднього накачування повітря в резервуар, який видавлює кулю зі ствола під час пострілу. Головний принцип попереднього накачування зарядити один раз, стріляти багато. Ідеальний варіант для тренування.

Мультикомпресійна зброя вже заряджена стисненим повітрям або CO2. З одного боку, це зручно, з іншого мультикомпресіонки вимагають регулярного догляду. Вони швидко засмічуються та погано переносять холод. Для підтримки заданої потужності їх потрібно підкачувати після кожних 7-10 пострілів.

Кожен з типів повітря має свої плюси і мінусами, які визначаються в процесі навчання. Спочатку помилок не уникнути як у стрільбі, так і у догляді стрільця за зброєю. Саме тому краще вибирати бюджетну модель для навчання, поступово підвищуючи свої навички та вимоги до пневматики.

Чому варто вибирати пневматику для навчання стрільбі?

Незалежно від того, чи хочете ви брати участь у стрілецьких змаганнях або бажаєте постріляти по імпровізованим мішеням на пустирі, найкращим варіантом для навчання буде пневматичне зброю. На це є три причини:

  • безпека;
  • рівень складності;
  • вартість.

Основним моментом є те, що стрільба з пневматики є найбільш безпечною. Спочатку ви будете робити чимало помилок, наражаючи на ризик себе і оточуючих. У випадку з повітрям ризик набагато менший, ніж під час навчання стрільбі з вогнепального.

Правила користування пневматичним зброєю значно легше, ніж особливості експлуатації стрілецьких модифікацій. Головна відмінність у мінімальній віддачі під час пострілу. Також варто враховувати меншу вагу повітря, яка дозволить навчити стріляти правильно навіть дитину.

Ціна також є незаперечним фактором на користь пневмату. Якщо ви оберете на навчанні пневматичні пістолети або гвинтівки, то зможете значно заощадити не лише на покупці зброї, але й на боєприпасах до неї. Різниця у вартості куль становить 1 до 20. Тобто на суму одного бойового патрона ви можете купити двадцять пострілів з пневматики.

Техніка безпеки

Правила техніки безпеки під час навчання стрільбе включають такі пункти:

  • навіть із незарядженою гвинтівкою звертайтеся так, ніби вона заряджена;
  • ні в якому разі не наводьте пневматичну зброю на людей;
  • стежте не тільки за мішенню, а й за периметром;
  • завжди тримайте гвинтівку або пістолет на запобіжнику;
  • після стрільби перевірте магазин на наявність патронів;
  • зброя передається іншій людині лише у розрядженому вигляді;
  • чи то тир чи полігон, не торкайтеся спускового гачка до моменту стрільби.

Дотримання цих правил зберегло життя і здоров'я не одній людині, тому не варто їх нехтувати.

Що таке провідне око?

Перед початком навчання варто визначити провідне око стрільця. Зробити це досить просто:

  1. Витягніть вперед дві руки, створюючи коридор для огляду будь-якого об'єкта на відстані.
  2. Заплющуйте очі по черзі, визначаючи, який з них бачить віддалений предмет «видяче» око і буде ведучим.

Варто зауважити, що раніше радили прикривати око, яке не дивиться у приціл, сьогодні цього не рекомендують. Краще просто закрити його тканиною, знизивши навантаження на головне око.

Основи стрільби

Оптимальною зброєю для навчання з стрільби з пневматики є гвинтівка. Конструкція довгоствольної рушниці дозволяє найкраще передбачити траєкторію польоту кулі, навіть якщо ви перебуватимете на великій відстані від мішені. Процес стрільби складається з кількох етапів:

  1. Прийняття зручного положення (стоячи, сидячи або лежачи).
  2. Підготовка.
  3. Прицілювання.
  4. Натискання на спусковий гачок.

Ці етапи не відрізняються залежно від типу зброї. Єдина відмінність пістолет ми можемо тримати однією рукою, тоді як для стрільби з гвинтівки будуть задіяні обидві кінцівки.

Вам може бути цікаво
ТОП-7 найкращих турецьких пневматичних гвинтівок за даними продажів One-Click

Позиції для стрільби

Першим та основним правилом стрільби з пневматики є прийняття зручного положення. Виділяють три позиції для ведення вогню:

  • стоячи;
  • сидячи;
  • лежачи.

У кожному з положень потрібно дотриматися певних нюансів.

Стрільба стоячи

Ведення вогню зі становища, стоячи під силу стрілкам з певними навичками. На етапі підготовки варто вперти приклад гвинтівки у плече, поклавши її у ліву долоню. Упріться плечем у корпус зброї, зафіксувавши руку в опозиції для зміцнення стійки. Важливо не перенапружувати м'язи, але й не надто розслаблятися. Саме знаходження балансу і є найважчою частиною стрільби стоячи.

Стрільба сидячи

Досить зручна позиція, яка не потребує напруження м'язів тіла. Вона скоріше підходить для навчання на полігоні або в тирі, аніж для застосування в умовах дикої природи. Стрільба сидячи включає наступні етапи:

  1. Берете зброю правою рукою, охоплюючи ручку з правого боку і укладаючи решту пальців зліва.
  2. Кладете ліву руку трохи далі із дзеркальним обхватом.
  3. Корпус знаходиться лівіше за зброю, ліве плече з ліктем висуваються вперед.
  4. Фіксуєте правий лікоть на рівні тулуба, впираючи приклад у плече.
  5. Притуляєте обличчя до прикладу і дивіться прицільним оком на ціль через верхню частину мушки.
  6. Ціліться в нижню частину об'єкта.
  7. За пару секунд до пострілу затримуєте подих і спускаєте гачок.

Важливо витримувати рівне дихання на етапі прицілювання, щоб знизити амплітуду руху ствола.

Стрільба лежачи

Найпростіший спосіб навчання, з якого починають усі новачки. Він потребує мінімальних витрат енергії, а також володіння тілом. Також у положенні лежачи ви зможете ідеально контролювати своє дихання. Стрільба відбувається таким чином:

  1. У положенні лежачи на животі упираєтеся ліктями в землю (також можна вперти в землю лівий лікоть, а праворуч зафіксувати кут приклада).
  2. Торс стрілка повинен бути під кутом в 20-30 градусів до лінії прицілювання, так що ви знизите напругу на тіло.
  3. Лягати слід трохи на бік, щоб полегшити дихання.
  4. Упріться прямою лівою ногою в землю, а праву розслабте.
  5. Приціліться та акуратно натисніть на курок.

Варто розуміти, що з першого разу ви не потрапите до «яблучка», а якщо й потрапите, то далі обов'язково будуть невдачі. Важливо не засмучуватись при перших промахах, а розцінювати їх як неминучі етапи на шляху до вершини стрілецького мистецтва.

Як вибрати першу пневматичну гвинтівку?

Вибираючи першу пневматику, важливо визначитися з деякими моментами:

  • цільове призначення вимоги до зброї для плінкінгу докорінно відрізняються від характеристик гвинтівок для полювання та спортивної стрільби;
  • вартість заздалегідь визначте собі ціновий діапазон, у якого ви будете робити вибір;
  • Показники зброї вони визначаються з урахуванням сфери використання повітря.

Не варто відразу ж викладати величезну сумуна першу пневматичну рушницю. По-перше, помилок у поводженні з ним не уникнути, по-друге, може ваш інтерес до стрільби швидко згасне, а ви вже витратите чималу суму. Щоб стимулювати прагнення навчання, варто грамотно підійти до вибору дизайну пневматики. Зброя повинна залучати зовнішнім виглядом, тоді ви будете охочіше навчатися стрільби.

Широкий вибір пневматичних гвинтівок та пістолетів ви знайдете у нашому інтернет-магазині. Наші онлайн-консультанти розкажуть про моделі, що вам сподобалися, і допоможуть зробити правильний вибір пневматичної зброї.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук