Як вибрати електрошокер?

Електрошокером називають технічний засіб, який використовується людиною з метою самозахисту. Цей пристрій вражає зловмисника розрядом струму. Потужності заряду вистачає, щоб тимчасово паралізувати нападника, але вона мала для смерті. Саме це називають головним плюсом шокера, який унеможливлює ризики вбивства при самообороні. Також електрошокер може використовуватись в інших цілях залежно від модифікації та технічних характеристик.


Як вибрати електрошокер?

Сучасні електрошокери представлені в багатьох моделей, які можуть відрізнятися за низкою параметрів. Щоб не помилитися з вибором приладу, варто враховувати такі моменти:

  • будову та принцип дії шокера;
  • вид засобу самооборони;
  • клас потужності;
  • виробник.

Усі ці пункти потребують детального розгляду.

Особливості експлуатації електрошокера

Перш ніж ставити питання, як правильно вибрати електрошокер, варто зрозуміти його внутрішній пристрій, особливості використання, а також врахувати плюси та мінуси експлуатації виробу. Так ви зможете дізнатися його користь при самообороні та вимоги, яким він має відповідати.

Принцип дії шокера

Під час контакту з імовірним порушником розряд електрики передається тілу зловмисника. Це порушує його обмін речовин із зупинкою провідності сигналів нервової системи у місці дотику. Внаслідок використання шокера з'являється біль, спазми та тимчасове знерухомлення.

Конструкція

Будь-яка модифікація електрошокера включає такі елементи:

  • джерело живлення;
  • перетворювач напруги (блоковий генератор чи мультивібратор);
  • трансформатор підвищення вихідної напруги;
  • контактні електроди.

Шокери далекої дії з можливістю стріляти на певні відстані комплектуються випускними картриджами.

Така конструкція забезпечує високу ефективність приладу. Він «пробиває» одяг товщиною до 3 см, а також надає емоційну дію при дистанційному включенні. Також шокери досить ефективні для захисту від собак та диких тварин.

Плюси та мінуси електрошокерів

До переваг приладів належать:

  • час - не кожен удар впливає на порушника, тоді як електричний розряд обов'язково порушить координацію зловмисника, якому потрібен певний час, щоб зібратися з силами;
  • безпека для життя - нейтралізуючи грабіжника або хулігана, ви не загрожує його життю;
  • вибір - на ринку представлено безліч моделей, що дозволяє вибрати електрошокер, що підходить за потужністю, ціною та габаритами;
  • широкий спектр дії - шокери можна застосовувати навіть у закритих приміщеннях, чого не скажеш про газові балончики;
  • вартість - навіть прилади з параметрами вище середнього коштуватимуть дуже дешево;
  • термін служби - пристрої можуть використовуватися роками, при цьому вони не вимагають складного догляду, крім необхідності заряду 1-2 рази на місяць;
  • габарити - не всі засоби самооборони підходять для носіння у повсякденному житті, тоді як розмір шокера не викликає дискомфорту в процесі транспортування;
  • простота експлуатації - щоб використовувати електрошокер, не потрібно читати інструкції на кілька тисяч слів, а також отримувати хоча б мінімальні бойові навички, як у разі застосування телескопічки, куботани та інших видів зброї.

За всіх незаперечних переваг є у шокерів і недоліки:

  • радіус дії — вам знадобиться наблизитися до нападника, що може бути небезпечним у разі використання ним зброї;
  • Взимку електрошокери не завжди пробивають теплий одяг у кілька шарів.

На цьому мінуси приладу для самозахисту закінчуються, що на користь доцільності його вибору.

Різновиди електрошокерів

Якщо ви вирішуєте, який електрошокер вибрати, то одним із основних параметрів буде різновид пристрою. Серед основних типів варто виділити:

  • шокер-ліхтар;
  • стріляючий шокер;
  • жіночий шокер;
  • паралізатор.

Перша модель є компактним пристроєм, з одного кінця якого розташовується класичний ліхтарик, інший же вінчають контактні електроди шокера. Така модифікація не тільки зручна, але й дозволяє приспати пильність зловмисника, який не передбачає, що у ваших руках є ефективний засіб самооборони. У звичайних ситуаціях ви завжди зможете використативати його для освітлення темних ділянок шляху.

Стріляючі пристрої трапляються досить рідко. Найчастіше вони застосовуються поліцією, спецслужбами та співробітниками охоронних підприємств. Виготовлені у вигляді пістолета, тому противник може відмовитись від ідеї нападу при одному виді засобу захисту. Головна перевага приладу – радіус дії.

Жіночі модифікації відрізняє не лише дизайн та габарити, а й анатомічна форма. Вони повинні бути максимально зручними у використанні, щоб дівчата не губилися в небезпечних ситуаціях і могли без проблем застосувати шокер.

При питанні, який електрошокер вибрати для самооборони, паралізатори посідають не останнє місце. Вони мають величезну потужність, яка дозволяє буквально вирубати опонента. При цьому вартість такого пристрою відповідає високим робочим характеристикам.

Клас потужності електрошокера

Усі шокери прийнято розділяти на три класи:

  • перший клас має потужність 2-3 Вт, виробляє напругу в 70-90 кВ, що дозволить призвести до втрати свідомості зловмисником і знерухомити його на значний відрізок часу;
  • у приладів другого класу потужність дорівнює 1-2 Вт, що дозволяє завдавати удару з напругою 45-70 кВ, приголомшуючи нападника на кілька секунд;
  • Найменш ефективні шокери представляють третій клас з потужністю до 1 Вт і напругою 20-45 кВ.

Моделі третього класу швидше підходять для психологічного впливу, тому що практично не завдають фізичної шкоди зловмиснику. Також вони можуть використовуватись для відлякування тварин.

Фірми-виробники електрошокерів

Вітчизняний ринок Шокер заповнили моделі китайського виробництва. Серед них можна знайти цілком пристойні вироби, до яких належать прилади таких брендів, як Police та Wei-Shi. Більше того, безліч моделей з російськомовною назвою також виготовляються в азіатських країнах. Деякі компанії закуповують електрошокери у Китаї величезними партіями, замовляючи власне брендування.

Величезним попитом користуються засоби самооборони чеської компанії ESP. Технологи Euro Security Products пропонують широкий вибір професійних виробів для захисту, які закуповують державні та приватні компанії. Такі шокери відрізняються максимально високою потужністю та ефективністю, а термін їхньої служби вимірюється десятиліттями. Ціна таких паралізаторів відповідна.

На що ще звернути увагу під час виборів шокера?

Вибираючи електрошокер, також враховуйте такі параметри:

  • мета використання - відлякування тварин, самооборона чи робота в охоронних агентствах;
  • джерело живлення - бажано віддавати перевагу моделям з акумулятором, так як вони надійніші, ніж пальчикові батарейки;
  • габарити та вага - електрошокер не повинен доставляти дискомфорт під час носіння.

Перший пункт впливає вибір частотності розряду. Для собак вистачить одного виду іскри, щоб вона злякалася. Якщо ви хочете приголомшити зловмисника та втекти у невідомому напрямку, бажано вибрати модель другого класу потужності. При роботі в охороні вам потрібно не просто знерухомити злочинця, але й викроїти 5-10 хвилин часу, щоб зв'язати його руки та ноги.

При виборі джерела живлення важливо пам'ятати про необхідність заряду акумулятора. У той же час звичайні батарейки можуть сісти в самий невідповідний момент.

Вибираючи габарити, пам'ятайте, що портативні моделі є досить зручними, але малоефективними. Але й купувати громіздкі прилади, які не залазять у кишеню куртки, також буде помилкою.

Висновок

Щоб вибрати електрошокер, який стане вам дійсно корисним, в першу чергу визначте для себе мету його використання, а також вимоги до приладу. Після цього ви зможете порівняти відповідність шокерів вашим вимогам та критеріям, наведеним у цій статті. Намагайтеся дотримуватися золотої середини в ціновому сегменті. Пам'ятайте, що від якості роботи пристрою залежатиме ваша безпека.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук