Як вибрати термос: поради від професіоналів

Немає нічого кращого, ніж випити гарячого чаю в осінньому чи зимовому лісі. Багато хто любить зупинятися під час прогулянки чи поїздки, щоб зробити перерву на філіжанку кави. Не обходиться без чаювання з бутербродом та робота на свіжому повітрі.

У всіх цих ситуаціях буде потрібний якісний термос. Не всі знають, як вибрати термос для чаю. Сучасні моделі підходять не лише для зберігання гарячих чи холодних напоїв. Існують спеціальні пристрої для зберігання їжі. Інформація про такі ємності буде корисною для тих, хто хоче дізнатися, які бувають термоси, як вибрати хороший термос для їжі та напоїв.

Перші моделі з'явилися понад сотню років тому. Вже в ті роки вони мали подвійні стінки, кришку-склянку і могли зберігати внутрішню температуру до 8-10 годин. Сучасний хороший термос може зберігати гарячий напій 24 години і більше. Все залежить від типу.

Як правильно вибрати хороший термос: визначаємося з типом пристрою

Перед тим як купити термос варто звернути увагу на його тип. Циліндричні моделі – одні з найпопулярніших. Їх ще називають «куля», тому що вони зазвичай виготовлені з металу і мають зовнішню схожість із кулею. Його легко носити у боковій кишені рюкзака чи сумці. У верхній частині кришки передбачено клапан. Тобто не потрібно відкручувати кришку, щоб налити напій. Завдяки такій конструкції чай чи кава не остигають. Зняту кришку можна використовувати як склянку.

Збільшеною шириною порівняно з попереднім різновидом відрізняється універсальний термос. Його універсальність у тому, що всередині можна зберігати як напої, а й їжу. Наприклад, суп. Бічна ручка дозволяє зручно наливати вміст у верхню кришку, яка є посудом для напоїв або їжі. Якщо вас цікавить, як вибрати термос для походу, варто придивитися саме до універсальних варіантів.

Для настільної установки призначені пристрої з кришкою-помпою. Вони відмінно підходять для дачі чи подорожей автомобілем. Головна відмінність полягає в наявності помпи та трубки в конструкції. Щоб налити собі склянку кави, достатньо натиснути кнопку на кришці. Варто відзначити, що такий тип відрізняється великими розмірами, тому не підходить для походів, оскільки займає в рюкзаку багато місця.

При відповіді питання, який купити термос, слід враховувати, яких цілей він використовуватиметься. Для транспортування їжі використовуються спеціальні харчові моделі. Такі термоси широкі, а всередині можна зберігати не лише кашу чи суп, а й страви у кількох контейнерах. Якщо хочете дізнатися, як вибрати харчовий термос, потрібно враховувати його внутрішній обсяг та кількість людей, які використовуватимуть пристрій.

Який термос кращий: вибираємо матеріал виготовлення

Неможливо відповісти на питання, як вибрати якісний термос, не приділивши уваги матеріалам, з яких він виготовлений. Причому роль грає як матеріал корпусу, а й внутрішньої колби.

Для любителів активного відпочинку та походів оптимальним рішенням стане виріб із металу. Найчастіше використовується алюміній, сталь та нержавіюча сталь. Також увагу можна звернути на пристрої з металу та пластику. Для дачі або пікніків можна вибрати повністю пластикову модель.

Що стосується матеріалу колби, то тут дещо складніше. Вони можуть бути виготовлені з:

  • скла - матеріал з відмінною теплоізоляцією, але дуже крихкий (при падінні колба може розбитися);
  • пластмаси - має всі переваги скла, але має один недолік - вбирати запахи;
  • сталь - оптимальне рішення з позиції довговічності, міцності та ізоляційних властивостей.

Багатьох цікавить питання, як вибрати термос із нержавіючої сталі і чи варто переплачуватисаме за нержавіючу сталь. Справа в тому, що звичайна сталь з часом схильна до корозії, тому перевагу слід віддати саме термосу з нержавіючої колбою.


Який об'єм термоса вибрати

Місткість може використовуватися як індивідуально, так і кількома людьми під час подорожі. Усередині може зберігатись і їжа, і напої. Запас провіанту розраховується саме з урахування цих факторів. Слід пам'ятати, що великі ємності довше зберігають продукти гарячими. Але при пішому поході такі моделі використовувати дуже незручно. Усі існуючі термоси поділяються на три групи:

  • малі (0,2-0,7 л);
  • середні (0,8-1 л);
  • великі (від 1,2 л).

Оптимальний обсяг термоса вибирають залежно від особливостей використання. Наприклад, у невеликий похід краще взяти компактну ємність із малим об'ємом. Середній пристрій об'ємом 1,2 л вистачить на двох. Якщо сім'я більша, рекомендується зупинити вибір на великому обсязі (2 л і більше).

Як довго зберігається встановлена температура

Багатьох цікавить питання, як довго така ємність зберігає продукти гарячими. Тут усі заздрості від різних факторів: обсяг, початкова температура напою чи їжі, матеріал колби.

Гарячою вважається їжа, температура якої перевищує 50 градусів. Сучасні термоси можуть зберігати таку температуру понад 24 години. Як правило, виробники вказують час збереження температури в інструкції до термоса. Варто пам'ятати, що гарячий продукт може зберігатися довше, ніж холодний і навпаки. Цей показник вказується у годиннику. Наприклад, 8/8, 8/6, 10/12 чи 24/24.

Якщо в ємність залити чай або каву з температурою 95 градусів, то наступні 6 годин вона не падає нижче 80 градусів. Наступні 10-12 годин зберігається температура 70 градусів. Але йдеться лише про використання термосів відомих брендів. Тому виробнику потрібно приділити належну увагу.

Вибираємо виробника

Існує чимало компаній, які виробляють посуд для походів. Від вибору виробника великою мірою залежить характеристики самого термоса. Чим відоміший бренд, тим вартість його товарів дорожча. Але при цьому можна бути впевненим у високій якості та заявлених характеристиках. При виборі варто звернути увагу на продукцію таких компаній:

  • Кемпінг;
  • SKIF Outdoor;
  • Vango;
  • Zojirushi;
  • Ofenbach;
  • Kovea;
  • Ranger;
  • PowerPlay і т.д.

Це відомі на весь світ компанії, які виробляють продукцію найвищої якості. Термоси перерахованих вище брендів представлені в інтернет-магазині Ванклік. Тут їх завжди можна придбати за доступною ціною.


Підсумовуючи сказане вище, слід зупинитися на основних моментах. При покупці термоса роль відіграє:

  • тип пристрою (вигляд, призначення);
  • кількість людей, які використовуватимуть термос;
  • матеріал корпусу (метал, пластик, комбінація матеріалів);
  • внутрішній обсяг (залежно від особливостей використання);
  • матеріал внутрішньої колби (пластик, скло, сталь, нержавіюча сталь);
  • виробник.

Якщо всім цим моментам приділено належну увагу, можна придбати якісний термос, який протягом багатьох років радуватиме своєю функціональністю. Така ємність – незамінний аксесуар не лише для любителя походів. Без нього не обійтися на пікніку, поїздці, на дачі, на роботі. Різноманітність існуючих моделей у каталозі інтернет-магазину ВАНКЛІК дозволяє зробити оптимальний вибір.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук