Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Хто в Україні має право на володіння, легальне носіння та використання зброї для самооборони? Які види засобів оборони можна купувати в нашій країні, а що заборонено законом? Чи потрібно додатково легалізувати купівлю ножа, пневматичного пістолета чи газового балончика? Чи існують вікові обмеження на володіння тим чи іншим видом озброєння? Відповіді на ці запитання – у статті.
Питання, пов'язані із придбанням, зберіганням та застосуванням зброї, в Україні регулюються на державному рівні. Відповідно до законів України, збройову техніку поділяють на три групи:
Дозволена зброя в Україні, для володіння якою не потрібна додаткова легалізація в органах внутрішніх справ:
Зброя, для легального володіння яким слід отримати дозвіл в органах МВС:
Заборонена зброя для фізичних та юридичних осіб:
Також існує заборонена холодна зброя, наприклад, кастети.
Кількість рушниць, револьверів, пістолетів, ножів, якими може мати громадянин України, закон не обмежує. Головне, щоб кожна одиниця з колекції була легалізована та зберігалася з дотриманням правил безпеки.
З питанням чи дозволено пневматичну зброю в Україні, як і з темою легальності газових балончиків, ми розібралися. Однак на володіння технікою зброї з групи дозволених існують вікові обмеження:
Цивільним особам, які досягли повноліття, також дозволено купувати та використовувати для особистого захисту револьвери з патронами на основі сльозогінних або дратівливих речовин, а також газові пістолети — додатковий дозвіл на це не потрібен. Право на володіння короткоствольною вогнепальною збройовою технікою надається лише військовослужбовцям та правоохоронцям. Виключення — нагородна короткоствольна вогнепальна зброя, яку людина може отримати як нагороду від Міноборони, СБУ, МВС чи Офісу Президента.
Є чимало пристроїв, які підходять для самозахисту, які можна придбати без спеціальних дозволів. Коштують вони набагато дешевше за бойове озброєння.
Найпопулярніша дозволена в Україні зброя для самооборони — безпороховики чи револьвери під патрон Флобера. Зовні вони мало чим відрізняються від стрілецьких, але завдати серйозної травми або вбити ними неможливо. Проте досить гучна бавовна під час пострілу флоберовиком допоможе злякати тварину чи зловмисника.
Підходять для самозахисту мультикомпресійні, пружинно-поршневі, газобалонні, а також пневматики із газовою пружиною. Їхнім власникам також не потрібен спеціальний дозвіл.
Якщо з якихось причин не підходить флоберовик та пневматика, з метою самозахисту можна використовувати газовий балончик, який також не потребує легалізації.
Якщо плануєте купити для самооборони газовий пістолет, пневматичну, мисливську рушницю або бойовий ніж, доведеться отримати відповідний дозвіл у Нацполіції.
Газові пістолети, револьвери та патрони до них легалізують на основі медичної довідки, що підтверджує фізичне та психічне здоров'я власника такої техніки. Також людина має попередньо ознайомитись із правилами зберігання та застосування засобів самооборони. Після придбання газового пістолета власник повинен звернутися до правоохоронних органів за місцем проживання для легалізації пристрою протягом 10 днів. В іншому випадку збройова техніка переходить у статус нелегальної.
Отримати дозвіл на холодну, пневматичну, вогнепальну мисливську зброю можна лише після спецнавчання та успішного складання іспиту про будову пристрою, а також правил поводження з ним. Як і у випадку з газовими пістолетами, для реєстрації та легалізації покупки необхідно звернутися до відділення поліції протягом 10 днів.
Для особистої оборони цивільні особи можуть використовувати будь-який вид зброї із категорії дозволених в Україні. Проте застосовувати його можна лише за дотриманням правил, передбачених законодавством. Тобто з метою самозахисту у разі насильства, завдання тілесних ушкоджень, пограбування, загрози смерті та інших злочинів, які закріплені в Кримінальному кодексі. Але часто до застосування засобу самооборони практично справа не доходить. Сам факт наявності у жертви зброї відлякує зловмисника.
Також варто розуміти, що обіг вогнепальної, пневматичної, холодної зброї в Україні без відповідних дозволів — це правопорушення, за яке передбачено відповідальність. Купувати засоби самозахисту слід лише у спеціалізованих магазинах. Зокрема, легально купити дозволену зброю для самооборони в Україні можна в інтернет-магазині Ванклік.
Для захисту можна використовувати будь-яку зброю із категорії дозволених за умови її легалізації. Але найпопулярніші та найбезпечніші — з-поміж засобів, що не потребують додаткової легалізації (газові балончики, зброя під патрон Флобера, пневматичні пістолети). Такі засоби зручно носити із собою, а їх використання не потрібні спеціальні навички.
Людина, яка вирішила купити засіб самооборони, мисливську рушницю або колекційний екземпляр револьвера, повинна також придбати сейф зброї або спеціальну металеву шафу. Сейф розміщують у затишному куткуолці та міцно фіксують. Пістолети та рушниці зберігають у сейфі розрядженими. Ключ від схованки має бути тільки у власника.
Газові балончики, пневматики та флоберовики можна тримати навіть у сумці чи кишені. Головне — дотримуватись правил безпечного поводження з ними.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені