Який арбалет обрати: блоковий чи рекурсивний?

Якщо вам хочеться привнести в життя якесь нове незвичайне хобі, слід подумати про стрілянину з лука. Для цього вам знадобиться купити досить просунуту метальну зброю. Відразу виникає питання: який арбалет кращий, блоковий чи рекурсивний. Щоб відповісти на нього, варто ознайомитися з особливостями кожного різновиду, дізнатися про їх сильні та слабкі сторони.

Фахівці сайту Ванклік завжди розкажуть, як вибрати арбалет для полювання, порадять найбільш підходящий варіант спорядження для походу або активного відпочинку. Але сам покупець повинен знати, яку він хоче купити зброю: блоковий чи рекурсивний арбалет.

Особливості різних арбалетів

Кожна модель має свою конструкцію передньої частини. Нескладно здогадатися, що у блочному арбалеті є блоки. Це ексцентрики, які сприяють зручному та простому натягу тятиви. Не треба докладати багато зусиль, щоб натягнути тятиву. Швидкість пострілу стріли залежить від розмірів блоків.

У рекурсивному варіанті все набагато простіше. У нього є плечі та тятива. Плечі складаються з двох незалежних планок або однієї лінії. Під час стрілянини плечі розпрямляються, всю енергія передається тятиві та стрілі. Розмір плечей грає силу пострілу.

Не має значення, арбалет-пістолет блоковий чи рекурсивний, принцип пострілу однаковий. Плечі згинаються і накопичують енергію при зведенні, а під час пострілу розпрямляються.


Плюси та мінуси рекурсивних моделей

Класичний варіант зброї з'явився багато століть тому. Але сучасний рекурсивний арбалет набагато легший, менший, оскільки в його виробництві використовуються сучасні матеріали. Серед плюсів цієї зброї:

  • мінімальна вага - проста конструкція важить менше на 1,5-4 кг на відміну від блочної моделі зі схожими характеристиками;
  • простота експлуатації та ремонту - тятиву можна поміняти самостійно;
  • висока швидкість перезарядки - при невдалому пострілі можна за секунди повторити його;
  • незвичайний зовнішній вигляд – моделі для полювання чи спортивної стрільби гарантовано привернуть увагу;
  • доступна вартість.

Звичайно, такий варіант арбалета не позбавлений деяких недоліків. Про них також варто згадати. Це:

  • гучна робота (скрип тятиви під час зарядки та бавовна під час пострілу), що може ускладнити полювання;
  • велика ширина (потужні пристрої незручно транспортувати);
  • невелика потужність (не підходить для великої дичини).

Рекурсивний варіант зброї – відмінне рішення для спортивної чи розважальної стрільби.

Плюси та мінуси блокових моделей

Сучасний блоковий арбалет - пристрій, з яким впорається навіть новачок. Тут не потрібна велика сила при зарядці, але є і безліч інших переваг:

  • менша ширина плечей за високої потужності;
  • зручно носити із собою (набагато легше пробиратися через лісову хащу);
  • довговічність спускового механізму через невисоке навантаження;
  • висока швидкість випуску стріли;
  • арбалет довго утримується у зведеному стані (для рекурсивних моделей це небажано).

Природно, блокові моделі також позбавлені недоліків. Але їх зовсім небагато. Найголовніший - це більша вага. До мінусів також варто віднести складність налаштування блоків та тятиви для точних пострілів.

Який варіант зброї вибрати

Щоб відповісти на запитання, який арбалет, рекурсивний чи блоковий, краще, слід визначитися з особливостями використання. Адже не всім потрібна потужність стрілянини, висока точність чи швидкість перезарядки. Якщо метальна зброя купується переважно для розважальної стрілянини, недорогої рекурсивної моделі буде цілком достатньо. З нею не потрібно розбиратися і щось додатково налаштовувати.

Рекурсивний арбалет цілком підходить для стрільби з мішеней, змагань між друзями точно. Більш сильні варіанти можуть використовуватися і на полюванні. Але, як правило, навіть зброя великих розмірів та ваги не мають достатньої сили для ураження великого видобутку. Тобто розраховувати можна лише на лісових птахів та невеликих гризунів.

Для розважальної стрільби на влучність може використовуватися і блоковий арбалет. Він швидше заряджається, має високу купність стріл, може вражати цілі на великій відстані.


Якщо потрібна метальна зброя для полювання, слід враховувати не тільки розмір видобутку та конструкцію арбалета, але й умови. Наприклад, якщо планується разовий виїзд на машині на полювання, яке займає не більше 2-х діб, то цілком допустимо використовувати блокову модель. Вона хоч і важча, але займає мінімум місця у багажнику.

При багатоденних піших походах краще взяти з собою легкий рекурсивний варіант зброї. Гранична простота конструкції робить такий арбалет дуже надійним.

Досвідчені арбалетники радять звертати увагу на швидкість польоту стріли, але для розважальної стрільби цей показник не має бути екстремально високим. Мисливські моделі повинні мати достатню потужність для ураження видобутку. Виробники завжди вказують показники швидкості та потужності в інструкції до арбалетів.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук