Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Ніж для походу - один з головних інструментів. Хороший туристичний ніж може без перебільшення врятувати життя людині. Існує досить велика кількість моделей, але всі вони знадобляться далеко від цивілізації.
Сучасні туристичні ножі здатні:
Тому якщо похідний ніж забутий вдома, потрібно негайно повернутися, так як наслідки походу можуть бути непередбачуваними.
Перш ніж зупинитися на конкретній моделі, слід розібратися з вимогами до інструменту. Якщо ніж для туризму буде використовуватися виключно для відкривання консервів або обробки продуктів харчування, можна вибрати найпростішу бюджетну модель. Якщо ж мова йде про виживання в лісі, полюванні чи риболовлі, краще вибрати найнадійніший варіант.
Залежно від конструкції розрізняють наступні види:
На кожному з варіантів слід зупинитися більш детально.
Ніж для лісу з фіксованим лезом - дуже надійний інструмент. Його головна особливість полягає у високій міцності і простоті конструкції. Завдяки цьому ніж для походів в ліс з фіксованим лезом завжди довговічніше будь-якої складаної моделі. Лезо і рукоятка виготовлені з єдиного шматка металу, що гарантує високу міцність.
Незважаючи на гадану простоту, ножі для виживання в лісі дуже функціональні. З їх допомогою можна навіть провести рубку дрів, якщо дозволяють розміри. Але такий ніж виживання вимагає обов'язкового використання кофра або чохла, через що можуть бути проблеми при транспортуванні. Усередині рюкзака інструмент займає багато місця, а на поясі його носити не завжди зручно і доречно.
Відомим брендам, як правило, пропонують додатково кобуру для перенесення ножа. Вона легко фіксується на поясі туриста, дозволяє швидко витягти інструмент при необхідності. Перенесення в такій жорсткій кобурі допоможе уникнути травми.
Ножі для риболовлі та туризму можуть мати і складну (розкладну) конструкцію. Такі моделі часто називають кишеньковими через зручності транспортування. Ці багатофункціональні ножі мають як мінімум рукоятку і лезо, яке ховається в ній.
Для фіксації клинка у відкритому положенні використовується спеціальний механізм-фіксатор. Він не дає самовільно скластися, дозволяє уникнути серйозних порізів. Щоб відкрити лезо, потрібно докласти невелике зусилля: воно утримується за допомогою пружини.
Хороший складаний ніж для туризму та полювання ніколи не підведе свого власника: інструмент не складеться і не розкладеться самостійно. Незважаючи на назву, такий похідний інструмент можна носити не тільки в кишені. Часто на рукоятці є пристосування для кріплення на поясі або зовні рюкзака.
Якщо в туристичному поході доведеться виконувати безліч додаткових завдань, крім підготовки табору або обробки продуктів, краще вибрати мультитул. Це цілий набір інструментів для походу в ліс, зосереджений в компактному корпусі.
Сучасні табірні ножі набагато більші мультитулов, але останні в рази функціональніші. У конструкцію мультифункціонального інструменту можуть входити не тільки лезо і штопор, а й:
При такій функціональності розміри інструменту не перевищують 10-15 см, в той час як табірні ножі для походу і туризму можуть бути в 2-3 рази більше.
Існує досить велика кількість варіацій, але главні серед них такі:
В описі до кожної моделі є інформація про її призначення. Залежно від категорії кожен вид відрізняється конструкцією, формою і довжиною леза, матеріалами. Наприклад, для чищення овочів використовується лезо довжиною 3-4 дюйма. Користуватися таким інструментом набагато зручніше.
Головне питання, яке цікавить багатьох любителів туризму, - «Який туристичний ніж вибрати?» Щоб відповісти на нього, потрібно докладніше розібратися з перевагами і недоліками кожного типу.
Моделі з фіксованим клинком відрізняються простотою використання і високою міцністю. Відсутність рухомих частин і інших механізмів робить їх дуже довговічними в порівнянні з будь-яким іншим типом. Перенесення в кобурі або чохлі гарантує відсутність травм.
У той же час необхідність використання кобури - головний недолік. По-перше, носити її не завжди зручно. По-друге, якщо частина туристичного маршруту проходить по місту, навіть в кобурі рекомендується заховати такий інструмент в похідний рюкзак, щоб зайвий раз не привертати увагу правоохоронних органів.
На відміну від фіксед-моделей, розкладні ножі та мультитули можна просто носити в кишені брюк або куртки і користуватися при потребі. Спеціальний кофр або чохол не потрібен, хоча багато виробників пропонують їх. Часто в одному корпусі є всі необхідні прилади: «вилка-ложка-ніж» - одна з найпопулярніших категорій у туристів.
Але наявність рухливих частин в конструкції робить розкладні моделі і мультитули більш уразливими. По-перше, механізм розкладання схильний до зносу. По-друге, в ході експлуатації під лезо постійно потрапляє бруд, через що знос тільки прискорюється. Саме тому після кожного використання потрібно витирати мультитул.
Щоб відповісти на головне питання, який ніж вибрати для туризму, варто враховувати і умови самого походу. Наприклад, для більшості повсякденних завдань цілком достатньо звичайної складаний моделі з коротким лезом. Його можна носити в кишені, він підійде для обробки продуктів, відкривання консервів та інших завдань.
Якщо ж мова йде про вибір ножа для виживання в лісі, краще віддати перевагу моделі з фіксованим лезом. Вона набагато міцніше, може використовуватися як сокира або навіть метальна зброя. Наявність укріпленої головки на кінці рукоятки дозволяє застосовувати інструмент як молоток. Складні пристрої не витримають подібних навантажень. Якщо мова йде про туризм далеко від цивілізації, краще віддати перевагу фіксед-моделям.
Визначаючись, який ніж вибрати для походу, потрібно враховувати і матеріали виготовлення. В першу чергу цікавить матеріал клинка. Як правило, він представлений вуглецевою сталлю або нержавейкой.
Вуглецева сталь відрізняється високою міцністю. Такий клинок потужний, довше тримає заточку, але схильний до корозії. Тому при роботі з продуктами або рідинами варто обов'язково насухо витирати лезо. У разі появи плям сталь полірують дрібнозернистої пастою.
Нержавіюча сталь набагато краще протистоїть корозії, але володіє меншим запасом міцності. Це скоріше перевага, ніж недолік, адже такий ніж для походу легше заточити при необхідності.
Навіть на природі або в лісі слід піддавати ніж екстремальним навантаженням тільки в самих крайніх випадках. Однак деякі виробники випускають моделі, які можуть використовуватися в якості сокири, тобто великі навантаження і механічні дії клинку не страшні.
Часто можна зустріти думку, що кращий ніж для походів має дерев'яну рукоять. Але існує безліч більш сучасних матеріалів, які не поступаються за характеристиками дереву.
Еластомер, резинопластик, нейлон, карбоволокна роблять рукоять дуже міцною, поліпшується ергономіка, а за деякими характеристиками вони навіть перевершують дерево. Наприклад, деревина може вбирати запахи і вологу, якщо не пройшла спеціальну обробку.
Є навіть моделі з металевими ручками, але для туризму вони не підійдуть: в літній час такі ножі сильно нагріваються, а в морозну погоду - остигають, через що користуватися ними незручно.
Моделі для виживання часто мають порожнисту рукоять. Всередині неї можуть зберігатися різні дрібниці (сірники, рибальські крючки і т. д.). Однак порожнини всередині помітно знижують загальну міцність.
Найважливішу роль у виборі похідного інструменту грає виробник. Наприклад, ножі Victorinox вважаються одними з найнадійніших і довговічних серед складних моделей. Швейцарська компанія виробляє їх уже понад століття.
Відмінні характеристики у продукції Ganzo. В асортименті бренду - класичні ножі з фіксованим лезом, складні варіанти. Всі вони добре зарекомендували себе у похідних умовах. Низькі температури і механічні дії не страшні якісної продукції Ganzo.
Табірні ножі від Grand Way відмінно протистоять будь-яких навантажень. В асортименті компанії є великі армійські моделі і навіть мачете для джунглів. При цьому вартість товарів компанії залишається доступною.
Існують десятки зарубіжних і вітчизняних брендів, що пропонують якісну екіпіровку та інструменти для туристів. Щоб зрозуміти, як вибрати підходящий варіант похідного ножа, слід ознайомитися з інформацією про виробника.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені