Яку телескопічну палицю краще вибрати?

Какую телескопическую дубинку лучше выбрать?

Рано чи пізно практично кожна людина замислюється про власну безпеку. Неприємні події стали звичайною справою, а покладатися тільки на поліцію не доводиться. Виходом стає самооборона. Для реалізації особистого захисту і захисту близьких застосовуються різні методи, серед яких: перцевий балончик, електрошокер, телескопічна палиця і т. д.

При цьому ефективність того чи іншого методу безпосередньо залежить від підготовки людини, яка обороняється, ії фізичних можливостей, швидкості реакції. Чимале значення грає і ситуація, яка змусила застосовувати засіб самооборони. Тут важливо, хто напав, в якій кількості, в якому стані агресор і де. Поєднання цих факторів і визначає ефективність.

Чи дозволені телескопічні кийки в Україні?

Використання різних методів для самооборони включає в себе і обов'язковий аналіз: «що вибрати, щоб не порушити закон, а й ефективно відбити атаку?».

Легальні засоби можуть бути цілком ефективними, якщо вміти ними користуватися. До таких відносяться перцевий балончики. Також в Україні не заборонені і електрошокери. Тому використовувати їх в цілях самооборони цілком допустимо. Найбільш же ефективним засобом виступає розкладний кийок. Це цілком компактний в складеному вигляді виріб, який в бойовому стані може досягати довжини більше ніж 60 см. Вага такого пристрою може перевищувати 0,5 кг.

Найнадійніші і міцні моделі виконуються з розжареної сталі. Вони мають дуже загрозливий вигляд і здатні витримати багаторазові удари об тверду поверхню. Яскравий приклад - чеський кийок ESP 26 H Chrome (ExB-26H CHR BLK) . Наслідки від удару такого виробу стосовно до живої істоти можуть бути вельми серйозними. Саме тому телескоп можна віднести до холодної зброї ударно-дробної дії.

У той же час, якщо ви запитаєте, чи є телескопічна палиця холодною зброєю, то дати однозначну відповідь не вийде. Щоб встановити, чи є виріб ХЗ, потрібна експертиза. Чи не кожен такий пристрій пройде випробування на ХЗ. Якщо виріб деформується або зруйнується в ході експерименту, то бути визнаним ХЗ вона за законом не може.

У той же час потрібно розуміти, що при перевищенні меж необхідної самооборони каліцтва, завдані за допомогою розкладний палиці, можуть стати обтяжливою обставиною.

Тому і відповіді на питання, чи дозволені телескопічні кийки, немає. Все залежить від параметрів вироби і вашої удачі. Ви повинні вирішити самі, чи використовувати телескопічну палицю для самооборони або підібрати засіб, за яким є однозначна відповідь щодо легальності його застосування. Для цього необхідно зіставити ризики. Якщо обставини склалися так, що загроза для життя реальна, то ефективний засіб самооборони зайвим не буде.

У деяких країнах ЄС телескопічна палиця дозволена для цивільного застосування. У пострадянських країнах ситуація відрізняється, і спецзасоби захисту легально можуть застосовувати правоохоронні органи. При цьому цивільно отримати дозвіл на носіння телескопа неможливо, т. я. Немає закону, що регулює дану сферу.

Все, що ви можете зробити для юридичного захисту, - це купити зброю для самооборони з доданим до нього висновком, що воно не є ХЗ. Наскільки цей фактор стане вагомим аргументом в спілкуванні з правоохоронцями і суддями, передбачити неможливо. При цьому знижується міцність, а значить, і надійність таких телескопів. Удар об тверду поверхню вони, ймовірно, не витримають. Психологічний же ефект на певні типи зловмисників надати подібні телескопи можуть.

Конструктивні особливості висувних кийків

Конструкція досить проста. Розкладний кийок складається з декількох труб різного діаметру і рукоятки. Труби вставлені один в одного. Як правило, таких труб не більше 5. Кількість труб залежить від довжини виробу: чим довше, тим їх більше. Найменша по діаметру трубка має на кінці ударний наконечник. Рукоятка пристрою найчастіше прогумована або має рифлення проти вислизання. Крім гуми, в якості покриття також може використовуватися неопрен та інші неслизькі види матеріалів.

Довжина виробу в складеному стані, як правило, становить від 13 до 30 см. Поділяються кийки ще і за способом висунення: автоматично, після натискання кнопки і при різкому змаху.

Торець рукоятки в більшості випадків має гайку,яка закручується, та дозволяє обслуговувати вироб. Конструкція також може відрізнятися в залежності від виду пристрою.

Види і характеристики кийків

Існує декілька поширених видів:

  • пластикова;
  • гумова;
  • сталева розжарена;
  • сталева НЕ розжарена;
  • пружинна;
  • поліцейська професійна.

Нижче розглянемо особливості кожного з видів.

Пластикові кийки

Втрати, нанесені пластиковими виробами, менші, ніж при використанні сталевих. При цьому такі палиці легше, компактніше і дозволяють розвинути високу швидкість удару. Виготовляються з твердого, ударостійкого пластику. Ефективні як засоби самозахисту від зловмисників і собак, відрізняються невисокою ціною. З пластиковими виробами у вас менше шансів на неприємну розмову з правоохоронними органами.

Це відмінний вибір для тих, хто до цього ніколи не користувався подібним засобом самооборони. Також пластикові кийки добре підходять для тренувань, відпрацювань удару.

Гумові кийки

Гумова телескопічна палиця за своїми параметрами наближена до пластикової. Вона також відрізняється доступною вартістю, ефективна як засіб самозахисту. При цьому у вас менше шансів нанести гумовим виробом критичний для життя людини удар, а значить, і ризик притягнення до відповідальності знижується. При виробництві використовується гума різної жорсткості та еластичності. При виборі віддавайте перевагу відомим брендам, наприклад, модель USP 21 camlock поєднує в собі і якість, і доступність.

Телескопічні вироби зі сталі

Сталь - це основний матеріал при виготовленні кийків. Цей матеріал доступний, міцний і простий в обробці. Застосовуються тверді марки стали, які стійкі до атмосферних і фізичних пошкоджень. Такий вид відноситься до найбільш травмонебезпечного. Необережна експлуатація сталевих виробів може призвести до серйозних наслідків для здоров'я нападника. Потрібно вміти розраховувати силу, щоб не допустити меж необхідної самооборони.

У якості першого кийка моделі зі сталі не рекомендуються. Ви можете отримати навички, досвід і потім зробити замовлення.

Пружинні моделі

Телескопічний кийок пружинна складається з міцної рукоятки, покритої протиковзким матеріалом. Замість труб різного діаметру застосовуються гнучкі пружини. Удар виходить міцним. Найбільш ефективна частина - наконечник. Це найлегший варіант висувної дубини. Пружинні моделі відрізняються високою міцністю, якщо порівнювати з іншими типами виробів в такий же ціновій категорії.

Професійні телескопічні кийки

Вироби цього класу мають максимальну міцність і вражають своєю здатністю. Найчастіше виготовляються з гуми або розжареної сталі. З особливостей: в закритому положенні такий пристрій відрізняється малогабаритністю. Це потрібно для таємного носіння.

При використанні кийків такого класу потрібно дотримуватися обережності: ви можете завдати непоправної шкоди здоров'ю супротивника.

За рахунок міцності таких виробів вони часто проходять тестування на ХЗ, тому використовувати і носити з собою їх потрібно в крайньому випадку.

Нерідко професійні моделі можуть оснащуватися додатковим обладнанням для розширення функціональності, наприклад:

  • кліпсою;
  • ліхтариком;
  • ножем;
  • тактичним дзеркалом;
  • ломом;
  • кусачками;
  • лопатою;
  • молотком і т. д.

Це особливо актуально, якщо ви відправляєтесь в похід на природу. Додаткові пристосування не є універсальними, і для кожного виробника підходять тільки свої. Перетворити кийок в інструмент можна в тому випадку, якщо вона виконана з розжареної сталі. Приклад такого виробу - 18 HS Compact (EXB-18HS BLK). Її довжина в складеному стані складає всього 18 см, а в бойовому - 45 см. Важить ця модель 300 м

Поради щодо використання

Щоб витягти з розкладного кийка максимальну користь, рекомендується потренуватися. Вам потрібно навчитися швидко діставати виріб і приводити його в бойовий стан. Заздалегідь продумайте, де будете носити його. Оптимально, якщо кийок буде поруч і на її вилучення не доведеться витрачати дорогоцінний час. Зберігати засіб самооборони в рюкзаку або сумці не рекомендується. Якщо альтернативи немає, то, підходячи до небезпечного місця, краще заздалегідь взяти кийок в руки, але в складеному положенні. Важливо зберегти елемент несподіванки і не привертати зайвої уваги.

У холодну пору року найкраще носити пристрій в кишені куртки, а влітку - в футлярі, який можна закріпити, наприклад, на поясі.Сам футляр ви можете придбати окремо або в комплекті з пристроєм. Рекомендується підбирати обертаються на 360 градусів футляри: так вдасться максимально швидко діставати палицю і не втрачати час.

Також важливо відпрацювати різні типи ударів, серед яких:

  • удар із закритого положення;
  • прямий удар;
  • радіальний удар.

Перш ніж застосовувати пристрій на практиці, в критичній і небезпечній ситуації, потрібно розвинути базові техніки рукопашного бою і фізичну силу рук. Також не зайвими будуть і критичне мислення, вміння вирішувати конфліктні питання без необхідності в застосуванні телескопа. Якщо ж іншими шляхами вирішити конфлікт не вдалося, то дії обороняється повинні стати раптовими, впевненими і нейтралізують загрозу.

Ні в якому разі не варто перевищувати захисні заходи, ваше завдання - тимчасово дезорієнтувати противника, відбити напад і покинути небезпечне місце якомога швидше.

Пам'ятайте, що застосовувати телескоп потрібно при наявності вільного місця. Вам потрібно зробити широкий розмах, інакше удар не буде ефективним. Самі удари краще наносити по ногах, руках противника, особливо якщо в них є зброя. Найбільш ефективною частиною кийка виступає його верхня частина з наконечник.

Застосування засобів самооборони - це останній аргумент в конфліктній ситуації. Тверезо оцінюйте обстановку перш, ніж вдатися до такого радикального методу захисту.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук