Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
При виборі холодної зброї важливо чітко розуміти її різновиди та класифікацію. Це необхідно для того, щоб ви придбали виріб, який можете носити без порушення закону. Сучасний ринок наповнений величезною кількістю зброї, яку також можна використовувати в побутових цілях. У цій статті ми розповімо про джерела виникнення ножів, шабель та інших видів, а також допоможемо розібратися з типами та особливостями застосування таких виробів.
Перші види колючої та клинкової зброї використовувалися в таких цілях:
З кожним роком вибір виробів з металу ставав дедалі ширшим і досяг свого апогею в XVI столітті, коли у всіх війнах саме ХО стало основним. Після винаходи та вдосконалення вогнепальних варіантів (хоча порох використовувався в Китаї вже кілька тисяч років до того) мечі, сокири і навіть метальні знаряддя втратили свою актуальність у плані ведення військових дій.
Сьогодні такі вироби рідко використовуються на війні за прямим призначенням. Вони швидше відіграють допоміжну роль, а також є зовнішнім атрибутом, який входить у комплект парадної форми.
До такого типу зброї варто відносити будь-який предмет, який може застосовуватись на війні, під час полювання чи спортивних дисциплін. При цьому його дія не повинна бути пов'язана із пострілами та вибухами. Обов'язковою умовою зарахування виробу до ХО є здатність заподіяти фізичні збитки. До цієї категорії не прийнято відносити канцелярське приладдя, садові та кухонні ножі, мультитули та інші побутові леза.
Що ж до закону, він говорить, що до холодної зброї зараховуються предмети, застосовувані поразки мети в тісному контакті з використанням фізичної сили. Для виготовлення, зберігання, носіння та застосування таких виробів потрібно отримати дозвіл законодавчих органів. Наявність його необов'язково лише у разі використання спортивних модифікацій під час тренувань та змагань.
Громадянами, які можуть безперешкодно ходити з холодною зброєю (за умови офіційного дозволу), є:
При виявленні предметів, які підпадають під озвучену категорію, без наявності необхідного дозволу може бути вжито як адміністративні, і кримінальні заходи.
Згідно з ГОСТом, розробленим десятиліття тому, холодну зброю можна визначити за такими ознаками:
Також варто враховувати глибину проникнення, яка часто пов'язана із довжиною клинка. Вона в холодній зброї не може бути меншою за 20 міліметрів.
Озвучити всі види холодної зброї практично неможливо. Однак можна розділити його на типи залежно від сфери та способу застосування:
Усі види можуть виготовлятися у стандартному виконанні, а також комбінованій та замаскованій модифікації. Також варто згадати типи холодної зброї за способом дії, розділивши його на 8 категорій.
Сюдивходять кастети, наладонники, кистені, битки, булави та ін. Дія таких пристосувань спрямовано нанесення шкоди за рахунок ударно-дробного ефекту. Сьогодні така зброя практично не виготовляється на легальній основі, а виготовляється підпільно із підручних засобів.
Сюди варто відносити кортики, луки, арбалети та інше ХО дальньої дії. Найчастіше такі вироби мають малу вагу, продуману конструкцію та збалансовану форму.
Сокири, алебарди, шаблі та інша середньовічна зброя, яка сьогодні користується попитом у колекціонерів та фанатів батальних реконструкцій.
До цієї категорії варто віднести мечі, тесаки, кинджали, ятагани та ін. Така зброя також може використовуватися як ріжуча.
Цей сегмент поєднує дві вищезгадані категорії. Для завдання шкоди противнику достатньо одного удару таким ХО. Конструкція клинка може припускати наявність одного або двох лез. Одне лезо зазвичай буває у ножів та шабель, у двосторонньому варіанті виготовляють мечі, кортики тощо.
Списи, списи, тризубці та іншу «високу» зброю.
Вироби в даній категорії не можуть оснащуватися держаком довшим за 1,2 метри. Сюди входять перначі, сулиці та дротики.
Поєднує два типи древкової зброї. До цієї категорії відноситься ХО, яке оснащується держаком і має ефект, що рубає.
Важко визначити єдиний порядок класифікації даного типу зброї через широке використання і безліч видів виробів із сталі. Проте можна відзначити кілька основних моментів:
Саме на такій класифікації найчастіше ґрунтується вибір холодної зброї, що проводиться з урахуванням законодавчих норм її експлуатації.
Перед покупкою холодної зброї важливо переконатися, що ви не порушуєте закон самим фактом її придбання та зберігання. При цьому варто вибирати виріб в офіційних магазинах, уникаючи покупки з рук. Офіційні продавці не лише озвучать правдиві характеристики сталі та інших конструктивних елементів, а й нададуть гарантію якості того чи іншого знаряддя захисту.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені