Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Мисливський костюм відіграє найважливішу роль. Він забезпечує комфорт мисливця, дозволяє переносити велику кількість різноманітних аксесуарів, виконує маскувальну функцію. Людина з рушницею менше привертає уваги диких тварин, що дуже важливо в умовах полювання.
Такий одяг може призначатися для конкретних географічних і температурних умов. Наприклад, можна купити демісезонний костюм для полювання (осінній), який забезпечить комфорт навесні або восени. Для зими є відповідний одяг, що зберігає тепло.
Особливості зимового полювання і вимоги до одягу
Перш ніж купити костюм для полювання, слід ознайомитися з температурними умовами, в яких доведеться перебувати. Наприклад, якщо температура становить 0 ..- 10 градусів, то сильно щільна тканина не важлива. Якщо ж температура нижче 15-20 градусів, то навіть верхній одяг повинен захищати від морозу: не варто покладатися тільки на термобілизну.
Досить часто мисливцеві доведеться кілька стояти або сидіти на одному місці. В таких умовах зимовий комбінезон повинен добре зберігати тепло. Крім того, іноді потрібно сидіти або лежати на землі, і одяг повинен захищати не тільки від низької температури, а й від вологи.
Щоб зберегти комфорт, екіпірування має продуману конструкцію. Наприклад, на колінах використовуються спеціальні накладки. Вони оберігають коліна від фізичних ушкоджень, захищають від вологи ноги. Сама тканина для костюма - мембранний матеріал, що не пропускає воду. Особливі мембрани лише випаровують вологу зсередини, але не допускають її проникнення всередину.
Зимовий костюм для полювання обов'язково повинен добре маскувати. Для цього вибирається відповідне забарвлення. Якщо зима відрізняється рясним сніговим покривом, то краще купити камуфляж для полювання, в якому переважає білий колір. Якщо ж зима малосніжна, то і для таких умов є відповідне забарвлення.
Маскування полягає не тільки в візуальної непомітності: шелест тканини не повинен злякати тварини. У недорогих костюмах виробники не замислюються про такі нюанси, тому тканина може скрипіти або шелестіти, що призводить до зайвого шуму. Варто відзначити, що слух у диких тварин дуже гострий, тому вони цілком здатні почути такі звуки за сотні метрів.
Надійні виробники промірковують кожну дрібницю. Це стосується не тільки у виборі безшумної тканини. Фурнітура костюма також абсолютно безшумна. Наприклад, завжди можна взяти щось з кишені або застебнути блискавку: це практично не буде чутно.
Фліс - один з перевірених часом варіантів тканин, з якого виготовлена одяг для полювання. Він має багато переваг перед іншими матеріалами. Серед таких властивостей потрібно виділити:
Саме флісові камуфляжі рекомендують вибирати тим, хто збирається полювати в зимовий час. Хоча існує і безліч більш сучасних матеріалів, здатних забезпечити комфорт під час полювання. Але такий сучасний одяг для полювання коштує дорожче. Але в той же час, мисливець платить за якість, довговічність і практичність виробів. Тканини розраховані на активну експлуатацію, швидко сохнуть після намокання.
Полювання - це не тільки активний рух, а й годинник простоїв. Сучасні мисливці знають про такі особливості, тому під костюм для полювання надягають термобілизна. Тактична куртка забезпечить комфорт в широкому температурному діапазоні, але без термобілизни не обійтися.
Часто можна зустріти думку, що термобілизна для полювання і риболовлі однакова, але це не так. Головне завдання виробів для риболовлі полягає в забезпеченні комфорту практично в нерухомих умовах. Тобто, штани або кофта добре зігрівають рибалки, поки він стоїть на місці. При активному русі на полюванні просто відбудеться перегрів тіла, доведеться розстібатися, що призведе до зайвої шуму, можливості захворювання.
При активному пересуванні організм розігрівається, і виділяє піт. Тому перша вимога до термобілизни мисливця - відведення вологи від поверхні шкіри та його випаровування. Якщо тканина не буде випаровувати піт, то це призведе до охолодження вологи і переохолодження в періоди простоїв.
Друга вимога - збереження комфорту в умовах нерухомості. Іноді доводиться довго вистежувати дичину, перебуваючи практично нерухомо. Камуфляжні штани замаскують мисливця, але не зігріють його. Тому тільки вибір якісного термобілизни здатний вирішити проблему. Спеціальна тканина забезпечить достатній комфорт, збереже тепло. Сучасні види тканин здатні забезпечувати температуру в межах 23-28 градусів.
Третя вимога - зручність. Пересування по сніжних заметах і лісовій гущавині не повинно сковувати або обмежувати рухливість. Для цього вкрай важливим є правильний вибір розміру. Термобілизна має бути не обтягуючою, але і не занадто широкою, та вільною.
Існує велика кількість тканин, що використовуються для виготовлення термобілизни. Серед найпопулярніших з них:
Зазвичай використовується не один вид тканини, а відразу декілька. Це дозволяє забезпечити максимальний комфорт в будь-яких температурних умовах.
Один з головних питань, яке хвилює мисливців, звучить як: «Що вибрати куртку і штани або комбінезон?». Тут кожен вирішує в залежності від особистих уподобань. Мисливці зі стажем стверджують, що краще віддати перевагу саме комбінезону, так як він краще захищає поперековий від справ від переохолодження.
Однак не варто відкидати варіант з покупкою костюма, що складається з куртки і брюк. По-перше, в Україні зими не наскільки холодні, щоб була потрібна така захист. По-друге, захист від холоду забезпечує термобілизна.
По-третє, сучасні виробники спеціального одягу навчилися відмінно справлятися з холодом, використовуючи різні пристосування. Спеціальні застібки, блискавки, ремені дозволяють захистити проблемні ділянки найкращим чином.
Від таких аксесуарів, як головний убір, рукавички і навіть шкарпеток залежить успіх полювання. Тому не варто ставитися до їх вибору безвідповідально. Руки мисливця - це його головна зброя. Якщо вони будуть в комфорті, то ймовірність попадання в ціль помітно зростає. Сучасні рукавички забезпечують тепло кистей рук, захищають їх від води і різних пошкоджень. У той же час, рукавички не сковують рухи пальців, що також дуже важливо. Зручні застібки на зап'ясті забезпечують щільне прилягання.
Можна сказати, що рукавички - друга шкіра. Такі аксесуари практично невідчутні на руці, вони дарують додаткову маскування. У продажу можна знайти рукавички практично будь-якого кольору, але в умовах зими віддають перевагу на користь сірого, чорного, білого.
Раніше не було ніякої альтернативи шапок з натурального хутра. Вони дійсно добре зігрівали голову мисливця, але не були досить зручними.
Зараз існує велика кількість моделей шапок із сучасних матеріалів. Вони відрізняються мінімальною вагою, але при цьому захищають голову від вітру і холоду не гірше хутряної шапки. Наприклад, вироби з прімалофта і тинсулейту забезпечують максимальний комфорт, але практично не відчуваються на голові. Тканини відводять піт і випаровують його, відмінно захищають від поривчастого вітру.
Максимальний захист здатна подарувати балаклава, що закриває обличчя повністю. Такий головний убір захистить від холоду і приховає особа мисливця.
Мисливський костюм і інші аксесуари - найважливіша деталь на полюванні, поряд зі зброєю та досвідом. Надійний камуфляж не тільки приховує мисливця на тлі місцевості, а й забезпечить максимальний комфорт, захист від вологи і низької температури.
Не варто думати, що звичайний домашній одяг здатний привести до такого результату. Тканини і конструкція зимового або демісезонного мисливського костюма продумані до найдрібніших подробиць. Не варто економити на покупці: тільки вироби відомих виробників товарів для полювання заслуговують на увагу. Крім зручності, вони відрізняються довговічністю.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені