Кращі пневматичні пістолети: як зробити правильний вибір?

Щоб вибрати відповідний пневматичний пістолет, необхідно звернути увагу на його конструкцію. Також подумайте, з якою метою ви купуєте продукцію: для розважальної стрільби або тренування. Слід звернути увагу, що в Україні купувати без спеціального дозволу можна тільки ті пневмопістолети, калібр яких не вище 4,5 міліметра з початковою швидкістю кулі до 100 метрів в секунду.

Пневматика для самооборони: види пістолетів

Різні моделі пневматичної зброї відрізняються один від одного конструкцією і зовнішнім виглядом. Вони бувають:

  • компресійними;
  • газобалонними;
  • PCP (з попереднім накачуванням повітря);
  • пружинно-поршневими;
  • револьверами, які використовують патрони Флобера.

Всі вони мають свої особливості, володіють сильними і слабкими сторонами, про які варто пам'ятати перед покупкою.

Газобалонні моделі практично нічим не відрізняються від вогнепальної зброї. Зі спеціального балона виходить невелика порція скрапленого вуглекислого газу, який застосовується для розгону кулі. До зникнення газової фракції можна зробити від 40 до 60 пострілів. Пістолети використовують свинцеві кульки для стрільби. Швидкість пострілу багато в чому залежить від навколишнього середовища, в тому числі і температури повітря навколо (якщо вона низька, то тиск буде знижуватися і дальність зменшується).

Головним плюсом подібної конструкції є хороша швидкість, з якою вилітає снаряд. Але є і недоліки: витік газу, складність використання при низьких температурах, відносно велика вартість (так як балончики змінні і їх потрібно купувати додатково), порівняно погана потужність зброї.

Варіанти з попереднім накачуванням (PCP) і компресійні моделі потребують підготовки. Тобто людина не може просто стояти і стріляти. Під рукояткою і стволом знаходиться особливий резервуар, в якому надходить повітря (азот, вуглекислий газ) до високої позначки (близько 200 атмосфер). Завдяки цьому з'являється тиск, щоб зробити постріл.

Нагнітати повітря можна за допомогою знімного компресора або незнімного насоса. Газові резервуари підходять для кількох пострілів з одного закачування. Повітряні й азотні варіанти є багаторазовими, з вуглекислим газом - одноразовими (енергії вистачає на 40-90 пострілів).

Пружинно-поршневі моделі використовують раніше стислу пружину, яка діє на поршень. Під час руху поршня стискається повітря і куля розганяється до потрібного показника. Для повторного пострілу доводиться знову зводити пружинку. Саме це і вважається головним недоліком таких пістолетів.

Перевагою можна назвати легкість застосування і надійність зброї. Завдяки свинцевим кулям забезпечуються висока дальність стрільби і кучність. Така конструкція виглядає досить небезпечно і вселяє страх.

Револьвери, які використовують патрони Флобера, дуже схожі на вогнепальні моделі (зовнішній вигляд і матеріал виготовлення). Але слід розуміти, що такі патрони без порохового заряду є занадто малопотужними. Під час пострілу звук виходить досить гучним і майже не відмінним від бойових пістолетів. Виробники випускають різні варіанти. Деякі з них мають маленький розмір і зручно лягають навіть в жіночу руку.

Особливості пневматичних пістолетів і критерії їх оцінки

Перед покупкою пневматичної зброї, в тому числі і пістолета, слід ознайомитися зі специфікою кожного виду. Головними характеристиками, на які варто звернути увагу, є:

  • матеріал, який використовується для виготовлення корпусу, - метал, силумін, пластик, нікель;
  • довжина ствола - від неї залежать потужність і ефективність пострілу, рівень попадання в ціль;
  • застосовуваний в моделі ударно-спусковий механізм;
  • матеріал, з якого створюють рукоятку, - дерево, гума або пластик;
  • покриття зброї - хром, нікель, вороніння або титан.

Щоб вибрати добрий варіант, необхідно запомніть кілька важливих правил:

  • найбільш точними і скорострільними вважаються PCP-моделі і компресійні пістолети, вони прекрасно підходять для розваги і спорту, тому що ви можете додатково використовувати оптику, у них хороша кучність стрільби і потужність вильоту кулі;
  • для різних тренувань, спортивної і розважальної стрільби найкраще підходять пружинно-поршневі варіанти, але для самооборони їх використовувати не рекомендується (енергія пострілу занадто низька);
  • пневматика з газовими балонами - відмінна спортивна зброя для невеликих відстаней;
  • револьвери з патронами Флобера можуть застосовуватися для тренувальної або спортивної стрільби, а також в тому випадку, якщо ви хочете вивчити будову подібної зброї.

У чому різниця між травматичною і пневматичною зброєю? Їх характеристики багато в чому схожі. Головна відмінність у кулях, а також в тому, що пневматику (зокрема пістолети) можна використовувати без дозволу. Тобто ви можете носити таку зброю, не маючи спеціальної ліцензії. Пневматичні моделі наносять набагато менше шкоди організму людини. Їх застосовують в різних областях.

З метою самооборони рекомендується цілитися у відкриті ділянки тіла, так як пневматика може навіть пробити верхній шар шкіряного покриву при сильному ударі. Подібний постріл збентежить нападника, і у вас з'явиться достатньо часу, щоб втекти.

Пневматичні пістолети: найпопулярніші моделі для самооборони та спортивної стрільби

У виборі пневматики дуже важливо враховувати основні характеристики і параметри пропонованої зброї. Головними особливостями є: дальність польоту снаряда і його початкова швидкість, наскільки швидко можна зробити постріл і якої потужності він буде. Враховуйте, чи схожа модель візуально на бойову зброю. Найбільш популярними на сьогоднішній день вважаються:

  • Crosman C31;
  • Аникс А101 MS;
  • Smith & Wesson 586;
  • MP 654К;
  • SigSauer KM47.

Ці моделі відрізняються різними характеристиками, які варто вивчити перед покупкою.

Пістолет Crosman C31 - відома модель американської фірми, яка характеризується гладким подовженим стволом. Завдяки цьому забезпечується висока дальність пострілу і максимальна швидкість кулі. Він є досить простим і зручним в експлуатації. Економічно використовує газове паливо. Застосовуються кулі 4,5 міліметра.

Аникс А101 MS - російський варіант відомого бельгійського пістолета High Power. Додатково оснащується системою самовзвода, завдяки чому стріляти можна відразу після того, як зброя знімається із запобіжника. У магазині поміщається до 15 снарядів. Початкова швидкість досить висока як для такої зброї (тримається на рівні близько 150 метрів в секунду).

Smith & Wesson 586 - цей пістолет використовує снаряди двох калібрів (на 4,6 і 8 міліметрів). Його головною особливістю є висока точність стрільби навіть на великих відстанях, а також зовнішній вигляд, який дуже нагадує бойові моделі. Виробник застосовує тільки високоякісні матеріали, тому даною покупкою ви точно залишитеся задоволені.

MP 654К - пневматичний варіант широко відомого пістолета Макарова (який отримав ту ж назву). Візуальна схожість з оригіналом вражає. На перший погляд дуже складно відрізнити бойовий варіант від пневматики. Ви можете без проблем поліпшити експлуатаційні характеристики зброї, модернізувавши його навіть в домашніх умовах. Попит на даний варіант став через доступну цінову політику і цільнометалевий корпус, який відрізняється високою міцністю і надійністю.

SigSauer KM47 - найбільш популярний пластиковий варіант, в якому використовуються газові балони для пострілу. Куля вистрілює зі швидкістю 130 метрів в секунду. Головними перевагами моделі можна назвати:

  • невелику вагу, зручний і добре продуманий магазин, якісно виготовлені деталі;
  • зовнішній вигляд, який сподобається тим, хто хоче не просто використовувати зброю в якості самооборони, але і для тренувань або спортивної стрільби, пістолет добре лежить в руці;
  • ціна доступна, враховуючи високі характеристики і хорошу якість збірки.

Є й недоліки. До них перш за все відносять матеріал ствола (пластик). Мушка може трохи косити, так як є неотцентрірована. Запобіжник і утримувач також зроблені з пластмаси.

Навіщо люди купують пневматичні пістолети? Багато хто використовує іх для самооборони, хоча снаряди не сильно ушкоджують, але налякати нападника можна без проблем. Вам подобається стрілянина по мішені? Тоді подібний варіант є найбільш підходящим в ціновому і експлуатаційному плані.

Зовні пневматика сильно нагадує класичні пістолети, але на ефективний постріл вона не здатна. Якщо ви не захоплюєтеся зброєю, але хочете почувати себе в більшій безпеці, подібна покупка буде абсолютно виправданою. Крім того, ви будете справляти враження небезпечної людини.

Особи, які досягли 18-річчя, можуть без проблем придбати подібну зброю і навіть не оформляти ліцензію. Щоб вибрати відповідну модель, обов'язково вирішите, для яких саме цілей ви купуєте зброю, які характеристики важливі і скільки готові витратити. Зазвичай пневмат стріляє кульками зі сталі, які є багатозарядними.

Боєприпас відрізняється мінімальною деформацією, тому пробивальність вище. У спортивних цілях гладкоствольні варіанти краще не використовувати, так як їх точність набагато нижче нарізних стволів.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук