Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Суперечки про доцільність використання воздушек на полюванні тривають не один десяток років. Обидві сторони мають аргументи, які слід брати до уваги. З одного боку, мисливське спорядження не терпить зайвих речей, з іншого - пневматика має ряд переваг перед вогнепальною зброєю. Також у суперечку може вступити держава, у якої своя позиція з приводу правомірності застосування воздушек на полюванні. Давайте розбиратися, чи потрібна пневматична гвинтівка на полюванні, якими якостями вона володіє і що з цього приводу говориться в законі.
Варто уточнити, що полювання з пневматикою викликає питання тільки на території пострадянських держав. Мисливці західних країн використовували рушниці-воздушки більше 200 років тому, знаходячи переваги перед вогнестрілами. У той час пневматика могла похвалитися такими плюсами:
Перспективи пневматичних рушниць поховали їх висока ціна і технічний розвиток вогнепальної зброї, для якої були розроблені унітарні патрони. Однак воздушки не втратили актуальності. І нехай вони поступаються класичним карабінам в потужності, але їх козирем є точність, на яку і робиться наголос, коли виробляється мисливська пневматична гвинтівка.
Звичайно, полювання на великого звіра з пневматичної гвинтівкою неможлива, але підстрелити птахів, гризунів або зайців (за умови точного попадання) ви завжди зможете. Саме випуск спеціалізованої пневматики, яка призначена для полювання, і говорить на користь доцільності використання такої зброї.
Зараз прийнято виділяти чотири основні типи пневмат:
Два останні типи відразу відкинемо, так як вони підходять виключно для розважальної стрільби (плінкінга) з причини невеликої потужності. А ось ППП і PCP-моделі варто розглянути докладніше.
Пружинно-поршнева пневматика - найбільш поширений тип конструкції воздушек. В її основі лежить поршень, що стискає повітря, який виштовхує кулю, це приводить до руху пружини. В останній деталі криється основна міць ППП-гвинтівок.
Звичайна кручена пружина не в змозі створити сильний тиск, якого буде достатньо, щоб вразити дичину. Потужна пружинно-поршнева пневматика оснащується газовою пружиною, яка підвищує потужність зброї в кілька разів. Серед переваг воздушек з такою конструкцією варто відзначити:
Однак найбільш прийнятним варіантом для полювання вважаються PCP-гвинтівки. Стрільба з них відрізняється високим відсотком точності і міццю. У такій зброї передбачений резервуар високого тиску, в який закачується повітря. В середньому ємності достатньо для здійснення близько сотні пострілів.
Серед переваг перед пружинно-поршневої пневматикою - відсутність віддачі, яка «вбиває» оптику, і тривале перебування в зведеному стані. Але є і мінуси. Це висока вартість гвинтівок, а також необхідність носіння з собою балона для дозаправки. Хоча за визначенням на полюванні часто стріляти не доводиться, тому закачування в 100 пострілів цілком вистачить.
Варто згадати поділ пневмат за калібром і початкової швидкості. Ці показники, поряд з дуловою енергією, вважаються найголовнішими для мисливської пневматики. Мінімальний калібр, відповідний для полювання, - 4,5 мм. Також зустрічаються воздушки з кулями в 5,5 мм, 6,3 мм і навіть 9 мм.
Для покупки таких гвинтівок знадобиться отримання ліцензії, про що буде сказано нижче. На правомірність придбання пневмата також впливає початкова швидкість вильоту боєприпасу. Мінімальний показник для успішного полювання буде дорівнює 250 м/с при вазі кулі в 0,6 грам і відстані до 60 метрів.
Повітряні рушниці мають ряд особливостей, які сміливо можна записати в переваги:
Щоб не бути голослівними, зупинимося на кожному підпункті докладніше.
Коли стрілок у лісі або полі боїться злякати звіра гучним шумом пострілу. Це особливо актуально при промаху. Стрільба з пневмата вважається максимально тихої. Додайте сюди приблизно однакову швидкість польоту кулі, і вийде дуже відчутну перевагу перед вогнестрілами.
Вартість боєприпасів у пневматичній гвинтівки набагато нижча, ніж у вогнепальній зброї. Правда, розрахунок варто вести, враховуючи загальну суму обладнання, тому така теза точно підходить до пружинно-поршневої воздушки, але може бути хибними у випадку ціни пострілу у PCP. Цей показник, як і тиша пневматики, дозволяє говорити про кращу пристосованість до навчальної стрільби. Тренування - найважливіша частина полювання, і часто на неї йде навіть більше коштів, ніж на сам процес відстрілу дичини.
Експлуатація вогнепальної зброї пов'язана не тільки з процесом стрільби, але і зі складними процедурами по догляду за рушницями. Після пострілу утворюється нагар, через що потрібна чистка. Крім того, вплив капсули на метал призводить до розвитку корозії, яке необхідно припиняти на корені. З пневматом все набагато простіше, найпростіших засобів для чищення зброї буде досить, щоб підтримувати воздушки в чудовому стані. Це ще один аргумент на користь низької ціни полювання з пневмат.
Конструкція пневматики передбачає довговічне використання. Навіть витратившись на PCP-гвинтівку, ви компенсуєте вартість за рахунок тривалого терміну експлуатації. Якщо купуєте зброю не для плінкінга, фінансова сторона питання повинна займати не останнє місце.
Мінімальна віддача під час пострілу більше характерна для зброї PCP, хоча пружинно-поршневі гвинтівки за рахунок збільшення ваги можуть знизити вібрацію. Така особливість призводить до наступної переваги пневмата - не потрібно купувати дорогий оптичний приціл із захистом від коливань. Слабка віддача - ще один плюс для проведення тренувань саме з пневматичної гвинтівкою. Вона підійде для навчання як дорослих, так і дітей.
Кожен мисливець знає, наскільки небезпечні боєприпаси і порох в руках дитини. Свинцеві кульки від пневмата самі по собі ніякої загрози не несуть, будучи небезпечними тільки в зарядженої рушниці.
Щоб для покупки пневматичної зброї треба було оформляти ліцензію, потрібно збіг одразу двох чинників:
Відповідно, якщо калібр гвинтівки дорівнює 5,5 міліметрів, але швидкість не перевищує 100 метрів в секунду, ви вільно можете придбати таку зброю без ліцензії. Однак застосовувати пневматику слід тільки для розваги (плінкінга).
На жаль, в Україні немає єдиного закону про пневматичну зброю (власне, як немає єдиного закону про вогнестрілів). Але те, що для полювання з пневматики, як і з будь-якої іншої зброї, який не належить до мисливської, знадобиться отримати дозвіл, - факт. Для цього буде потрібно поставити гвинтівку на облік у відповідних органах, а також придбати ліцензію на відстріл тварин і мисливський квиток. Детальніше ознайомитися інструкцією, яка регулює порядок поводження зі зброєю, ви зможете тут .
Виходить, що навіть з воздушки мінімальній потужності, з якої не підстрелити і ворону, ви полювати не маєте права. Це тим більше дивно, якщо врахувати, що в західних країнах закони набагато лояльніше. Наприклад, в Австралії та Англії є мінімум обмежень, а в США ви зможете підстрелити з пневмата навіть качку або мешканця лісу (хоча в Америці існують обмеження по окремих штатах).
Єдиним виходом із ситуації буде оформлення всіх дозволів або полювання на свій страх і ризик, хоча при грамотному вивченні вищевикладеної інструкції ви зможете знайти лазівки.
Ознайомившись з усіма перевагами і недоліками пневматичних гвинтівок, можна прийти до висновку, що полювання з ними виявиться не тільки захоплюючою, але і успішною. На користь воздушек кажуть точність, низька ціна пострілу, мінімальні вимоги по обслуговуванню і інші фактори. З законом все трохи складніше, але і це питання вирішуємо.
Якщо залишилися питання, зв'язуйтеся з фахівцями нашої компанії. У нас ви можете розраховувати не тільки на професійну консультацію, а й на широкий вибір мисливської пневматики високої якості.
Гулам 09 Жов 2021, 22:23
отличная статья. Молодцы
© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені