Кращий газовий балончик для самозахисту

Газові балончики - це найдоступніші, ефективніші, а головне, легальні засоби для самозахисту. Якщо вам по дорозі зустрівся хуліган, виник конфлікт і ви відчули загрозу, то буквально за кілька секунд ви зможете її нівелювати та відбігти у безпечне місце.

Речовини, що знаходяться в балончику, діють на слизові оболонки, що надає пекучий ефект, провокує сльозотечу, слиновиділення, викликає перебої з диханням. У такому стані противник не зможе продовжити агресивні дії, і у вас з'явиться час, щоб піти.

Також газові засоби самозахисту ефективні проти собак. При цьому для використання балончика не потрібні серйозні навички. Достатньо провести кілька тренувань, щоб зрозуміти принцип дії та закріпити рухи.

На відміну від ножа, електрошокера, телескопічної палиці, травматичного пістолета та інших радикальних засобів захисту, газовий балончик не здатний завдати непоправної шкоди здоров'ю супротивника. Його ефект є тимчасовим, але достатнім, щоб залишити небезпечне місце. Це означає, що при обороні сертифікованою в Україні речовиною ви не підпадаєте під кримінальну відповідальність.

Як вибрати газовий балончик?

Вибирати можна за кількома параметрами:

  • способу розпилення;
  • діючої речовини;
  • обсягом.

Основних способів розпилення три:

  • аерозольний;
  • струменевий;
  • струменево-аерозольний.

Так, аерозольний тип розпилення утворює хмару газу, їм легко потрапити у противника, але не можна застосовувати у закритому просторі і він може здуватися вітром. Не рідко вітер дме у бік того, хто обороняється.

Для закритих приміщень найкраще підходить струменевий балончик. Його дальність у 2-3 рази вища, ніж у аерозольного, але потрібно досить точно цілитися. Можна струмувати і на вітрі.

У цього виду існує ще два підтипи: можна купити газові балончики струменево-пінні та струменево-гелеві. І пінні, і гелеві створюють плівку, яку складно змити, вони здатні проникати під окуляри, у рот, ніс.

Струменево-аерозольний - це універсальний варіант, два в одному. Він поєднує в собі як плюси, так і мінуси аерозолі та струменя.

Як діюча речовина найчастіше застосовують:

  • екстракт пекучого перцю;
  • сльозогінний газ;
  • комбінована речовина.

Перший ефективний проти людей та собак, другий не діє на собак. Комбінований варіант ефективніший за обох. Сила ефекту залежить від кількості речовини.

Балончики бувають об'ємом від 15 до 150 мл. Від обсягу залежить час розпилення. Для дівчат оптимальним варіантом буде 25-35 мл, для чоловіків – від 65 мл.

Який газовий балончик для самооборони кращий?

Щоб вибрати найкращий газовий балончик, потрібно зіставити різні параметри та дані. Прочитайте склад, концентрацію діючої речовини, візьміть до уваги обсяг та тип розпилення. Також прочитайте відгуки.

За ефективністю

Ефективність залежить від концентрації діючої речовини, дальності розпилення, надійності конструкції флакона. До найефективніших відносяться: Терен-4М, KO FOG, Кобра 1 МВС, Перець-4.

По виду розпилення

Для приміщень, транспорту, ліфтів найкраще підійде гелеві балончики для самооборони. Для вулиці рекомендується використовувати струменево-аерозольний та аерозольний.

За ціною

Вартість – це не завжди показник ефективності. Імпортні балончики коштують дорожче. Також ціна залежить від обсягу, дизайну, конструкції самого флакона. Оптимальними за співвідношенням вартості та якості є Терен-1, Перець-1Б, Кобра 1Н.

Врахуйте, якщо ви візьмете флакон на 100 мл, його потрібно використовувати відразу весь, не шкодуючи. Економити не вийде, адже ви не зможете дізнатися, скільки залишилося речовини після застосування, що може зіграти злий жарт наступного разу.

За відгуками

Найкраще себе зарекомендували:

  • Терен-4М;
  • Терен-4;
  • Кобра 1 МВС;
  • KO FOG;
  • Перець-4.

Терен-4М - це посиленняая версія Терен-4, але призначений для правоохоронних органів. Якщо вам пощастить його знайти, отримайте дуже ефективний засіб. KO FOG ліцензований в Україні для застосування проти собак, у ньому підвищено концентрацію діючої речовини. У разі екстреної ситуації він може допомогти не лише проти собак. Зверніть увагу, що законно користуватися тільки сертифікованими засобами.

Вам може бути цікаво
Типи газових балончиків: все, що потрібно знати

Додаткові поради

Помилково думати, що купивши газові балончики різних видів, ви відразу зможете ними правильно скористатися. Кожна речовина виявиться ефективною, якщо дотриматися головної умови - потрапити в очі противнику. Насправді це зробити не так просто, як здається.

Кожен газовий балончик, як зазначено вище, відрізняється за принципом дії. Потрібно розуміти, в якій ситуації який балончик підійде якнайкраще. При цьому часу на роздуми та розпилення зовсім небагато. Без аналізу навколишнього оточення і без досвіду можливі такі можливі сценарії:

  • ви виберете невідповідний тип балончика;
  • не зможете потрапити зловмиснику у вічі;
  • зачепите непричетних людей або себе;
  • втратите ефект несподіванки через довгі пошуки.

Саме тому потрібно заздалегідь визначити, де ймовірність нападу вища: на вулиці чи у приміщенні. Відштовхуючись від цього, можна відразу підібрати потрібну модель. Засіб самозахисту має бути напоготові, коли ви потрапляєте у зону ризику. Дуже важливим є ефект раптовості: зловмисник не повинен зрозуміти, що у вас є перцевий балончик. В іншому випадку він заздалегідь підготується, і ефективність застосування балончика різко зменшиться.

Також врахуйте, що в нестандартній, небезпечній ситуації активно виробляється адреналін, що може стати на заваді продумувати порядок дій. Тому спочатку потрібно виробити навичку, щоб дії підкріплювалися досвідом. Вони мають стати практично автоматичними.

Для цього ви можете придбати учбовий балончик. Його вартість менша, ніж бойового. У ньому абсолютно нешкідливий склад, який за своїми фізичними характеристиками імітує дію справжнього газового балончика для самооборони.

Тренуватися можна у парку, лісі або у дворі приватного будинку. Потрібно прикріпити до дерева або будь-якої іншої поверхні простий аркуш формату А4 із зображеним на ньому обличчям. Потім з відстані 1-1,5 м, якщо використовуєте аерозоль, швидко атакуйте ціль. Для струминного типу потрібно вибрати відстань в 1-3 м. Так вдасться зрозуміти принцип дії балончика, його характеристики, відстань, напрямок струменя та отримати навички прицілювання.

При бойовому застосуванні потрібно тимчасово затримати дихання і відразу після атаки відійти убік, щоб частинки речовини не потрапили у вічі та легені. Чекати на ефект не потрібно, важливо відразу ж залишити небезпечне місце. Речовина може не відразу, а через 10-15 секунд.

Коментарі

Быстрая обратная связь. Отправили в тот же день.

Написати відгук