Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Купівля налобного ліхтаря може здатися досить простим завданням. Але при більш детальному підході, ви виявите, що ліхтарик на голову може відрізнятися за багатьма параметрами. Саме тому вибір виробу з відповідними технічними характеристиками може відняти досить багато часу. У цій статті ми розповімо про критерії вибору налобника, а також розглянемо топ налобних ліхтарів різного цінового сегмента.
Перш ніж купити налобний ліхтар, варто визначитися з критеріями його вибору. До них відносять:
До першого критерію відносять потужність виробу, його функціональність, час роботи, обсяг акумулятора і інші показники. Другий визначає місце, де ви будете користуватися пристроєм. Це може бути налобний ліхтар для риболовлі або вироб для бігу або трекінгу. Розглянувши кожен пункт докладніше, ми зможемо скласти загальну картину, і вибрати кращий налобний ліхтар для конкретної мети.
Різні моделі ліхтарів налобних акумуляторних можуть відрізнятися за багатьма параметрами, серед яких варто виділити:
Розберемо кожен пункт окремо.
Від цього показника, який вимірюється в люменах, залежить яскравість світла. Найпотужніший налобний ліхтар світлодіодного типу забезпечить відмінну освітленість навіть в непроглядній гущавині. При цьому важливо розуміти, щоб пристрій відповідав заявленим характеристикам, він повинен бути повністю заряджений.
Цей параметр безпосередньо впливає на відстань в метрах, який покриває ліхтарик. Виділяють три типи променя:
Ближнє світло може знадобитися туристам або мисливцям, які розбивають табір, але не хочуть бути виявленими звіром. Саме тому потужний налобний ліхтар для полювання славиться, перш за все, ближнім світлом. Дальнє світло також важливє, але воно може злякати здобич. Дальнє світло допоможе бігунам в темний час доби, а також стане підмогою для скелелазів і велосипедистів. Змішаний необхідний фанатам піших прогулянок і тим же бігунам, так як він дозволяє бачити не тільки напрямок руху, але і периферію.
Від ваги налобного освітлювального приладу залежить зручність його експлуатації. Легкі вироби з вагою в 100 грам і менш не "навантажують» голову, дозволяючи невтомно користуватися ліхтарем тривалий час. Маса налобника залежить від матеріалу корпусу, кріплення і джерела живлення. Це може бути батарейка, акумулятор або повноцінний зарядний блок.
Добрий налобний ліхтар обов'язково повинен бути захищений від вологи, пилу і механічних тисків. І якщо останній критерій безпосередньо залежить від матеріалу корпусу, мова про який піде нижче, то захист від вологи і бруду характеризується індексом IPXX. Чим вище перший «Х», тим краще захист від пилу, друга змінна означає несхильність проникненню вологи.
Тут все просто - хочете потужний пристрій, приготуйтеся часто міняти батарейки або заряджати акумулятор. Це ж стосується виробів з великою кількістю функцій. Наприклад, налобний ліхтар з датчиком руху висаджується набагато швидше стандартної моделі з парою режимів.
Найчастіше корпус налобника виготовляється з пластика з різними показниками міцності на удар. В якості держача використовується гумка або еластична стропа. Радимо звертати увагу на матеріал обох елементів, так як від цього безпосередньо залежить термін служби виробу і зручність його використання.
У налобних виділяють чотири основні режими роботи:
Також зустрічаються моделі з червоним світлодіодом, що додає два режими: червоне свічення і червоний миготливий (стробоскоп). Кращі моделі оснащені всіма режимами, тоді як найпростішим побутовим ліхтарям вистачає і двох.
Бувають ліхтарики, що працюють від батарейки, а також налобні акумуляторні ліхтарі. Також випускаються вироби з зарядним блоком. Оптимальним варіантом вважається налобний ліхтар з акумулятором, так як він відрізняється автономністю, при цьому дозволяє заощадити кошти на покупку батарейок.
Вибираючи ліхтар за технічними характеристиками, не варто прагнути до максимуму за всіма показниками. Враховуйте його цільове призначення. Наприклад, налобний ліхтар для нічної риболовлі повинен відрізнятися потужністю і захистом від вологи, тоді як побутові пристрої або налобники для ремонту автомобіля задовольнять ваші потреби навіть з мінімальним набором функцій.
Важко не погодитися, що ліхтар для кемпінгу вибирається за критеріями, відмінним від домашнього ліхтарика. Це ж стосується вибору налобника, при якому враховуються не тільки робочі характеристики, а й сфера використання. Давайте розглянемо ліхтарики на голову, призначені для конкретної мети. Їх може бути безліч, але ми виділимо кілька основних груп, визначивши вимоги, яким вони повинні відповідати.
Моделі для домашнього використання - найпростіші пристрої, які необхідні для проведення ремонтних робіт у важкодоступних місцях з поганим освітленням. Вони відрізняються мінімальним набором режимів і середньою потужністю. Вимоги до таких виробів також мінімальні - вони повинні просто світити і зручно сидіти на голові.
Наступний щабель еволюції - налобники для автомобільних майстрів. Вимог до них не набагато вище, ніж до побутових апаратів. Але присутній певну умову - вони повинні бути захищені від вологи і бруду, яких в СТО завжди в надлишку. Також виробники повинні потурбуватися про ізоляцію кнопки включення/вимикання, захистивши її від проникнення масел і сміття.
Переходимо до важкої артилерії - налобний ліхтар для бігу та велосипеду повинен відповідати декільком вимогам, серед яких виділяються:
Також не варто забувати про вагу виробу. Легкі ліхтарики створюють менше навантаження і забезпечують комфорт експлуатації навіть при інтенсивному бігу.
Найчастіше походи в гори і сходження на вершини починаються задовго до сходу сонця, тому важливо освітити простір перед собою, не заважаючи сусідові, наступного попереду або позаду вас. Налобники для фанатів відпочинку в горах повинні володіти такими якостями:
Варто пам'ятати, що підйом в гори пов'язаний з поступовим зниженням температури, тому всі маніпуляції з налобником повинні займати мінімум часу. Якщо ви використовуєте пристрій з виносним блоком живлення, він повинен бути максимально захищений від опадів і морозу. Також не зайвим буде захопити з собою комплектуючі для ліхтариків, щоб ви могли замінити лампу або ремінець в разі виникнення непередбаченої ситуації.
Туристичні ліхтарі на голову використовуються вибірково. В основному вони необхідні для розбиття табору в сутінках, приготування їжі в темний час доби і підсвічування дороги при переходах рано вранці або ввечері. Саме тому потужність для туристичного пристрою не так важлива, тоді як значення набувають такі показники:
Також бажано віддавати перевагу компактним моделям, які не займуть багато місця в сумці або кишені.
Екстремальний спорт багатогранний, тому і вимоги до фонурікам різні. Однак можна виділити основні критерії вибору таких налобник. Розглянемо їх на прикладі вимог до налобним ліхтарям для спелеології:
Бажано не економити на покупці таких ліхтарів, так як від них залежить не стільки комфорт, скільки безпеку під час екстремального відпочинку.
Ми не будемо виставляти місця або пропонувати єдиний відповідний варіант налобника для конкретної мети. Замість цього вам буде запропоновано до розгляду кілька моделей різного цінового сегмента, які можуть використовуватися як вдома, так і в умовах дикої природи.
Налобник Princeton Tec BotTurGreen Blu/PTC611 Led - найяскравіший представник бюджетних освітлювальних приладів. Виріб цього американського бренду працює від батарейок типу ААА з заявленим часом роботи до 9 годин. Показник потужності дорівнює 15 лм при дальності світіння в 10 метрів. Це дозволяє використовувати ліхтарик в домашніх умовах і під час пішого туризму. Модель захищена від бризок і характеризується класом захисту IPX4.
Наступний представник нашого топа - налобник Fenix M23. Він трохи дорожче за попередню модель, і відноситься до середнього цінового сегменту. Працює в трьох режимах, найпотужніший з яких характеризується потужністю в 240 лм і дальністю променя в 53 метри. Економний режим характеризується потужністю в 4 лм з дальністю до 10 метрів. Середній час роботи - 16 годин (в економному режимі до 100 годин, при використанні на максимум - 8 годин). Головною перевагою цього ліхтаря є металевий корпус, що дозволяє використовувати його під час полювання, гірських сходжень і занять екстремальним спортом. При цьому виріб надзвичайно легке з вагою в 43 грами.
Закриває наш список налобник Fenix HL60R Cree XM-L2 U2 Neutral White LED. Це преміальна модель, яка працює в 8 режимах, з показником захисту IPX8. Корпус виготовлений з авіаційного алюмінію. Вага ліхтарик становить 121 грам, що дозволяє використовувати пристрій для будь-якої активності. Максимальна потужність налобника 950 лм при дальності променя в 116 метрів. Працює як від акумулятора, так і від батарейок.
Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам визначитися з вибором налобного ліхтаря, а поради виявляться корисними при покупці пристрою як широкого профілю, так і вузької спеціалізації.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені