Ножовий бій - основи техніки

Сучасний світ таїть у собі безліч небезпек. Найчастіше у разі виникнення несприятливої ситуації люди звертаються за допомогою до співробітників органів правопорядку. Але такий варіант далеко не завжди ефективний на вулиці. Особливо це стосується випадків, коли в агресора в руках нож, а поблизу нікого немає.

Подібні події не такі вже й рідкісні. І добре, якщо злочинець лише забере гаманець або телефон, а потім втече. Щоб протистояти подібним загрозам, люди купують ножі. Але одна річ озброїти людину, а інша — навчити користуватися цією зброєю. Для цього вигадали ножовий бій.

Техніка ножового бою

Це бойове мистецтво набуло популярності через ефективність застосування клинків при самозахисті. Адже за допомогою ножа можна здійснювати колючі, ріжучі, ударні дії. Серед переваг техніки ножового бою варто зазначити:

  • природність рухів, що позитивно впливає швидкість освоєння техніки;
  • відсутність необхідності докладання великих фізичних зусиль;
  • високу прикладну ефективність.

Техніку ножового бою вивчають послідовники практично всіх відомих бойових мистецтв. Це лише підтверджує актуальність цієї навички сьогодні.

Які бувають види хватів клинка?

Тактика ведення ножового бою має на увазі кілька способів утримання ріжучої зброї в руці. Серед найпопулярніших варто відзначити хвати:

  • гострим кінцем нагору;
  • лезом униз під кутом від мізинця;
  • вістрям вперед (бажано впертись у ручку великим пальцем зверху).

За будь-якого способу захоплення клинка можна наносити уколи, розрізи лезом, удари рукояткою. Але технічні рухи для кожного з варіантів утримання ножа відрізнятимуться між собою.

Стійки та дистанції

Слід зазначити, що бувають різні стійки. Різноіменна має на увазі виведення вперед ноги, протилежній руці, в якій знаходиться меч. Ніж ховається за тілом бійця. Це здійснюється відведенням руки зі зброєю назад.

Однойменна стійка передбачає те саме, але рука з клинком у разі виводиться вперед. Боєць ніби показує супротивникові свою зброю.

Також потрібно розуміти, що бувають різні дистанції фехтування:

  • дальня - для завдання удару суперникам треба зблизитися;
  • середня - бійці можуть схопити один одного за зап'ястя;
  • ближня – суперники перебувають у щільному контакті.

Від типу стійки та дистанції залежить, як бійці рухатимуться і яку тактику застосовувати під час сутички.

Базові ножові удари

Найбільш простим рухом вважається укол уперед. Атаку виконують із кроком (випадом) або на місці. Перший варіант застосовують під час роботи на дальній дистанції.

Технічно складніше здійснити укол зверху. Такий удар найчастіше застосовується на середній дистанції (наприклад, якщо вдалося виконати захоплення руки супротивника).

Атаку знизу часто використовують при вході на близьку дистанцію. Таке буває, наприклад, якщо діяти назустріч супротивникові. Бити звідти слід також на ближній дистанції. Колючий удар використовується, якщо вдається зайти противнику за спину.

Порізи застосовуються під час контакту леза із тілом суперника. Це середня та ближня дистанції. Бити рукояттю ножа варто лише зблизька.

Зоною поразки під час використання будь-якого з наведених ударів може бути нога, рука, обличчя, корпус, шия.

Основні помилки ножового бою

Під час проведення бою бійцю має ставитися завдання вціліти, а не вразити супротивника. Тому в реальній критичній ситуації людина будь-якими способами уникатиме бою, думаючи лише про оборону. Будь-який майстер фехтування на мечах знає, що під час справжньої битви неможливо врахувати всі умови. Суперник часом може атакувати по абсолютно непередбачуваній траєкторії.

Не варто зловживати ударами ногами. Досвідчений противник просто поріже кінцівку, що б'є. Також потрібно акуратно застосовувати ковзні блоки. Такий захист краще використовувати лише на дальній дистанції.

Психологічна підготовка до бою на ножах

Люди підсвідомо бояться зброї. У деяких навіть починається справжня паніка, побачивши оголене лезо. У такому стані деякі просто завмирають на місці, стаючи легкою метою для злочинця. Щоб позбавитися цього комплексу, потрібно ходити на тренування в групи. Після кількох сутичок страх пройде.

Важливо відпрацювати технічні рухи до автоматизму. Для цього потрібно постійно робити вправи на манекені. Таке вдосконалення техніки швидко дасть плоди.

До загальних рекомендацій належать ведення здорового способу життя. Правильний режим харчування, сну позитивно позначається на фізичному та психологічному стані. Боєць стає рухливішим, швидше реагує.

Наведені рекомендації допоможуть зробити тренування продуктивнішим. А придбати клинок можна на one-click.com.ua.


Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук