Ножі Glock: повний огляд продукції

Професійні військові знайомі з ножами марки Glock. Тактичний бойовий захист і виконання класичних функцій підсобного інструменту - ось основні переваги будь-якої серії, яка виходить під цим брендом. Такі конструкційні характеристики стають відмінною підмогою для державного військового оснащення.

Ніж Glock - це класична зброя, яка при правильному використанні відкриває нові можливості.  За правом носить звання надійних інструментів зі зразковою якістю.

Короткий екскурс в історію

Ножі Глок випускаються австрійською фірмою вже півстоліття. Сама компанія на міжнародному ринку проявила себе як ідеальний виробник вогнепальної зброї. Ножі в асортименті почали з'являтися, коли зайшла мова про активнє озброєння австрійської армії. Тоді державний курс на нейтралітет заявив про необхідність скасування багнет-ножів в гвинтівках серії StG 77.

Сприяло цьому кілька факторів:

  • негуманність такого методу озброєння;
  • неефективність експлуатації;
  • предмет для розпалювання несвоєчасної активної агресії.

Так вогнепальна зброя втратила ряд функцій, оскільки до цього моменту бойовий ніж міг виконувати завдання молотка, шила або кусачки. Проблема відсутності додаткових можливостей стала досить актуальною, тому довелося швидко вирівнювати ситуацію і шукати альтернативу.

Держава оголосила конкурс на виготовлення такого ножа, який може заповнити втрачені функції. Брали участь кілька компаній з Австрії та Німеччини. За підсумком виграла фірма Zeitler 77, але через кілька поставок вона не змогла функціонувати і збанкрутувала.

В цей же час виробник Glock був задіяний у військовому секторі. Але специфіка його роботи полягала в створенні навчального спорядження для армії. А через три роки модель клинка FM 81 була прийнята на австрійське озброєння через відмінних властивостей, балансування і багатофункціональності.

Однак, наявність пилки з однієї сторони не дозволяло в повній мірі скористатися ножем і зробити її обов'язковою. Відповідно до Гаагскими вимогами, таке доповнення вважається негуманним і не може використовуватися в професійному бою. Сучасна модерація стала більш популярною і до сих пір використовується в армії.

Особливості конструкції

Визначення характеристик ножів починається з огляду його конструкції. Ніж Glock 81, як і інші популярні моделі цього ж виробника, складається з таких елементів:

  • клинок;
  • рукоять;
  • гарда.

Матеріалом зазвичай виступає вуглецева сталь з властивостями пружини. Вона проходить термообробку - так метал загартовується і отримує твердість в 55 одиниць за шкалою HRC. Іноді під час обробки не виходить досягти саме такого параметра. Тоді виробник знаходить варіанти за рахунок зменшення крихкості виробу або підвищення пружності.

Стандартні розміри:

  • довжина разом з усіма елементами до 29 см;
  • клинок у довжину 16,5 см;
  • вага від 202 до 206 г залежно від моделі.

Оксидне покриття зазвичай використовується для клинка - чорний шар речовини допомагає протистояти розмноженню бактерій, появі корозії. А такий колір зовсім не дозволяє з'являтися відблискам, що робить ніж абсолютно непомітним в сонячний день для противника. У нормальних ситуаціях леза заточують не до кінця, щоб не отримати навіть випадкову травму - в армії забороняють залишати лезо занадто гострим.

Рукоять - зручна фіксація в руці

Саме властивості комфортного перебування в руці і визначають рівень якісного виконання. Як матеріал для цього елемента конструкції використовують міцні штучні речовини. Зазвичай їм стає поліамід, який можна застосувати і в проектах пістолетів.

Основні характеристики:

  • трохи шорстка поверхня;
  • стійкість до знаходження в агресивному середовищі;
  • п'ять кільцевих насічок;
  • можливість використовувати прямий і зворотній хват для зручності.

За рахунок всіх цих властивостей зчеплення з долонею відбувається на вищому рівні комфорту. Анатомічно зручно використовувати такі моделі - ніж не вислизає і щільно фіксується при правильному захопленні зброї.

Клинок або схожість з багнет-ножем

Генетична схожість між класичними моделями і віддаленим багнет-ножем дійсно є. Вістря виготовляється трохи приплюснутим, а сокирний ефект робить його схожим на старі моделі. Однак, схожа форма не робить саме знаряддя пристосованим під гвинтівку в якості альтернативної заміни.

Головні характеристики:

  • підвищена міцність за рахунок особливого кута заточування;
  • двадцяти двох міліметровий в найширшій частині;
  • форма пилки або скосити кута на обуху;
  • потрібен постійний догляд.

Як уже згадувалося, основною речовиною для виготовлення стає сталь марки 1095. Вона забезпечує максимальні умови міцності для всієї конструкції. На це впливають занижені характеристики твердості. Здається, що показники низькі, значить і конструкція ненадійна. Але насправді це зроблено навмисне з метою отримати універсальну бойову зброю.

Сам по собі ніж австрійського виробництва не відрізняється особливою вередливістю - стійкість до різних середовищ робить його практично невразливим. Але цю властивість клинок отримує тільки при ретельному догляді. Слід регулярно протирати від вологи лезо, а після покривати його мастильними речовинами (як варіант баллістолом). Пам'ятайте, що в основі знаходиться звичайна сталь, і антикорозійне покриття буде ефективним доти, поки ви піклуєтеся про нього.

Гарда - захист для руки

Розташування гарди між рукояткою і клинком обумовлено необхідністю захистити руку. Вона перетворюється в упор, який не дозволяє долоні зісковзнути вниз. Такий бар'єр від попадання долоні на лезо обов'язковий для всієї зброї.В якості матеріалу використовують речовину, що і в рукояті - вуглецеву сталь. Тут немає аксесуарів і елементів прикраси, що цілком логічно. Розробники залишили це для колекційних моделей, а ножі Глок 78 або 81 - тактичні, для них важливі виконавчі властивості.

Верхня частина гарди виконується зі своєрідним загином, він використовується як спосіб кріплення (в основному характерний для штик-ножів). Але в сучасній конструкції від виробника Glock на нього були покладені додаткові функції інструменту: відкривачка, спеціальний непромокальний відсік для зберігання дрібних деталей.

Закруглення на нижній частині більш важливо для захисту - воно не виконує завдання зберігання впродовж однієї секунди. Така напівкругла форма стає опорою для пальця.

Піхви для особливого ножа

Коли ви вирішили купити ніж, не забудьте подивитися на чохол. Його часто називають «особливими піхвами», оскільки і сам виріб відрізняється нетиповими властивостями. Основні характеристики захисного футляра:

  • тільки пластик і ніякого металу - це робить загальну вагу оптимальною і зручною;
  • фіксоване кріплення не дозволить ножу загубитися, що особливо важливо в польових умовах;
  • кліпса у вигляді додаткового елемента застібки - з її допомогою можна просто кріпити чохол на одяг;
  • до рюкзака або іншомого схожого елементу кріпиться чохол вже за рахунок «вушка».

Симетричність корпуса теж вважається досить корисною функцією - не витрачається час на стиковку ножа і його футляра за формою.

Різновиди Glock 78 і 81

Істотні відмінності у виконанні стосуються лише кольору для клинка. Виробник пропонує три кольорових рішення для обох популярних моделей: класичний чорний, що маскується оливковий і світлий пісочний.

Ніж Glock 78 і його родич цього ж виробництва виконані в ідентичних конструкціях. Але при цьому ніж Глок 81 володіє вже згаданим перетином на лезі у вигляді пилки. При цьому така модель важить на чотири грами менше, які йдуть на спіл. Так що якщо ваш вибір холодної зброї впирається в роздуми між двома ножами, враховуйте тільки необхідність пилки.

Де доречно застосування?

Ви можете купити ніж Глок в Україні в магазині «Ванклік», якщо прагнете отримати ідеальну ергономічність ібалансування. В армії його застосування показує елітність війська. Далеко не для кожного бійця обов'язково наявність ножа Glock.

Застосовуватися він може всюди - багатофункціональність, яку йому подарували розробники, безумовно вплинула на розширення сфер використання. Весь сенс і потенціал розкривається безпосередньо в армії і військових умовах. Відмінні риси:

  • ріжучі властивості для матеріалів з різними характеристиками (від гілок дерев до канатів);
  • виконання роботи відкривачки - розтин банок з провізією, жерстяних ємностей;
  • пиляючі та рубаючі властивості (особливо у пилок на обуху) забезпечують комфортні умови для перебування на пересіченій місцевості.

Їх використовують в якості тренувального предмету для метання - статутом австрійської армії це заборонено, але такі навички у бійців повинні бути. Завдяки їм можна шукати і знешкоджувати міни. Звичайно, спеціалізоване обладнання куди краще б впоралося з цим завданням, але з підручних засобів теж виходить гарна платформа.

Так моделі ножів Глок перетворюються в реальне надбання бійця. А багато держав прийняли їх у себе на озброєння за рахунок ідеальних характеристик безпеки і добрих матеріалів. В каталозі One-Click перебувають обидві моделі в різних кольорах.

Коментарі

Підкажіть цей ніж є холодною зброєю?
І чи є у вас висновок що цей ніж не являється холодною зброєю?
Бо якщо я куплю його у вас, й мене остановить поліція, то що я можу їм сказати чи показати? Які дозволи чи випробування?

Написати відгук