Ножі-подарунки: страшно чи корисно?

Отримувати подарунки завжди приємно. А якщо як подарунок підносять ніж? Так... чомусь, навіть у наш час розвинених технологій люди продовжують вірити в прикмети, що йдуть із глибини століть. Проте народ завжди умів виходити із скрутних ситуацій. Знайшовся вихід тут!

Все та ж багатовікова мудрість каже: якщо дарують ніж, треба заплатити за нього символічну суму. Тобто як би викупити подарунок. Вуаля – проблема вирішена!

Чому не дарують ножі?

Звідки ж узялося повір'я, що отримувати ножі в подарунок – прикмета погана, яка веде до сварки? Адже, якщо покопатися в слов'янській історії, то виявиться, що добрий ніж був істинно царським підношенням. І дарували їх лише особливо шанованим воїнам чи старійшинам. Розгадка криється в культурі селян - вони бачили лише нещастя від холодної зброї, а тому сприймали клинки та ножі як щось вороже, що несе сльози. Так і живе до цього дня віра в те, що подарувати ножі — це не на добро.

А ось на Кавказі та Сході все з точністю навпаки! У японців подарований ніж неодмінно повинен принести щастя та удачу у справах, а будь-який кавказець прийме такий дар із гордістю, адже це символ його мужності та прояв поваги.

У Середній Азії ніж зберігався під подушкою немовляти, щоб жодні хвороби та лиха йому не загрожували. А дорослому у разі виникнення хвороби клинок прикладали до голови, як компрес.

У фінів у давнину був звичай, пов'язаний із пропозицією руки та серця. Хлопець повинен був вкласти свій ніж у піхви нареченій. І якщо вона залишала меч там, то починали готуватися до весілля.

Що ж до західноєвропейських країн, то їхні жителі страждають на забобонний негативізм. У Великобританії, наприклад, вважається, що дарований ножик здатний посварити друзів і розбити шлюбні узи.

Щось подібне витає і в Латинській Америці, і в арабських країнах, і в Китаї. Там у жодному разі не можна дарувати ріжучі інструменти друзям та близьким людям, бо гостре лезо може «розрізати» теплі стосунки між людьми.

Чи можна дарувати ножі на день народження?

Скільки усіляких асоціацій викликає у людини цей простий предмет побуту! А тим часом, якісний ніж є чудовим подарунком до будь-якого свята. Тим більше, що вартість його часто буває досить високою, і витратити на таке придбання частину сімейного бюджету не завжди виходить.

Тож відповідь на запитання «Чи можна дарувати ніж?» однозначний: ТАК, можна навіть потрібно. А якщо стара прикмета все ж таки змушує сумніватися, то ми вже знаємо, як її обійти відкупитися монеткою.

Як правильно дарувати ножі?

Перш ніж вручити такий неоднозначно сприйманий презент, слід поцікавитися у того, хто обдаровується, як він сам відноситься до подібних переконань. І якщо людина виявиться забобонною, то потрібно буде вжити відповідних заходів.


По-перше, можна провести ритуал символічного «купівлі-продажу», про який говорилося раніше. По-друге, можна скористатися нагодою і вимовити тост, який виступає як своєрідний захисний змова. Заодно і настрій підніметься. Наприклад, слова можуть бути такими:

Ніж – подарунок символічний,

Нехай тобі приносить фарт,

І удачу в особистому житті,

І для бізнесу – мільярд!

Непогана ідея, як оригінально обійти негативну прикмету, чи не так? В інтернеті безліч різних варіантів тостів та побажань на будь-яку тематику, в тому числі і про ножі. А за розвиненої фантазії можна і самим зайнятися твором.

Щодо самих ножів, дарувати їх з оголеним мечем не прийнято. І тому рекомендується подумати над тим, як їх упакувати. В основному як упаковка використовують:

  • «рідні» піхви, що йдуть у комплекті з виробом, або можна замовити їх в індивідуальному виконанні (з дарчим написом, цікавим малюнком тощо);
  • коробку з картону або вінілу - з розряду "дешево і сердито", підійде для недорогих ножів;
  • м'який чохол - буде чудовою «оберткою» для виробу, яке передбачається зберігати в бардачку автомобіля або ящику робочого столу;
  • дерев'яний короб-скриньку - виглядає вельми презентабельно і служить не тільки подарунковою упаковкою, але й місцем для зберігання.

Багато магазинів пропонують досить велику колекцію чохлів для ножів. Виробники випускають їх із натуральної шкіри, сучасних синтетичних шкірозамінників, міцного поліестеру і навіть із пластику. Вони можуть оснащуватися кріпленням на пояс чи за карабін, що зручно у похідних умовах.

Як вибрати ножі на подарунок?

Якщо ніж підібраний правильно, то стане для того, хто його отримав, дійсно корисним. Отже, вирішивши зробити такий презент, необхідно мати точне уявлення, в яких ситуаціях вони будуть користуватися. І вже тому вибирати клинок. Існує кілька простих правил, які можуть допомогти:

  1. Якщо ніж призначається фанату гірського туризму, піших походів або завзятому мисливцеві, то такий подарунок завжди доречний, навіть якщо він далеко не перший за рахунком. А щоб підібрати по-справжньому хорошу модель, буде не зайвою порада досвідченого товариша, фахівця в цій галузі захоплень. Але що точно - рукоятка повинна бути практичною, виготовлена з міцного матеріалу і без особливого декору. Як, наприклад, туристичні ножі.
  2. Любителям кулінарного мистецтва припадуть до душі якісні інструменти якогось іменитого бренду або кухонний набір. Можна знайти комплект для карвінгу, наприклад.
  3. Шанувальники елітних дрібниць, дорогих коньяків, колекційних вин та інших подарунків класу «лакшері» будуть раді та вдячні за солідний ніж авторського виконання, розміщений у скрині з інкрустацією. Сьогодні сувенірні ножі виробляються у різних дизайнерських варіантах та стилях (модерн, вінтаж, ретро тощо).
  4. Для молодих активних людей, механіків, офісних працівників тощо відмінним варіантом подарунка буде якісна складова. Йому не доведеться довго лежати без діла, оскільки завжди знайдеться якась робітниця.

Замість післямови

Отже, що ще можна сказати про ножі, які купують для подарунка? Вони обов'язково повинні бути прості у догляді, приносити задоволення при використанні та викликати у їхнього власника непереборне бажання похвалитися перед друзями.

Вдалих подарунків!

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук