Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Стартовий пістолет - окремий вид зброї, що користується особливою популярністю в різних сферах. Це ідеальний інструмент для відліку часу на спортивних змаганнях, відлякування диких тварин або привернення уваги на пустельній вулиці, коли до вас наближаються особи з недобрими намірами та зловмисники. Візуально нагадує бойовий аналог, тому деякі не знають, чи потрібен дозвіл на стартовий пістолет в Україні.
Насамперед варто виділити дві характерні відмінності стартової зброї від бойової — матеріал виготовлення корпусу (використовується переважно цинковий сплав) та можливість стріляти виключно холостими патронами. Саме цим пояснюється високий рівень безпеки застосування.
Саме тому, думаючи над тим, чи можна носити з собою стартовий пістолет в Україні, будь-який експерт відповість ствердно. Єдине обмеження, яке накладається на власника, — його вік. Власник повинен обов'язково на момент покупки та володіння досягти повноліття.
У процесі покупки не обов'язково продавцю говорити про цілі використання. Навіть з огляду на те, що кулі (деякі продавці їх називають картриджами) викликають гучний звуковий ефект за рахунок виштовхування з корпусу під сильним тиском. Але на відміну від бойової зброї сигнальний пістолет не здатний нашкодити ні власнику, ні оточуючим. Саме тому подібний варіант може сміливо використовуватись як психологічний вплив. Візуально та в темряві проблематично визначити, що в руках не бойове, а спортивне озброєння. У такому разі потенційний правопорушник просто не нападатиме на людину.
Думаючи над тим, чи потрібний дозвіл на стартовий пістолет, варто звернути увагу на кримінальний кодекс країни, а саме Закон України «Про обіг зброї невоєнного призначення». У ньому чітко перераховані всі види озброєння, для володіння та вільного носіння на вулиці. У статті також зазначено, що подібне правило поширюється на всіх громадян України, які досягли вісімнадцяти років.
Подібне можливе за рахунок того, що у стартовій зброї відсутній вражаючий ефект. Їм неможливо завдати фізичної шкоди, тільки якщо не брати до уваги легке оглушення, якщо знаходитися безпосередньо поблизу пострілу. Але навіть у такому разі він швидко проходить.
Найголовніше, щоб калібр стартової зброї не перевищував 6 мм міліметрів. У такому разі також не потрібно отримувати дозвіл на володіння, але необхідно зареєструвати пістолет у місцевому відділі поліції або іншому органі влади в регіоні.
Вам може бути цікаво
Пневматичні пістолети: різноманітність типів та їх особливості
Зброя отримала в ужитку назву СГП, тобто стріляє холостими патронами. Подібна особливість привернула увагу серед виробників, тому залучення додаткового інтересу серед споживачів випустили спеціалізовані репліки. Візуально вони нагадують відомі бренди стрілецької зброї. Це один із факторів популярності серед користувачів, особливо тих, хто вирішує створити колекцію зброї, не включаючи бойових екземплярів, на які необхідно отримувати дозвіл та ліцензію.
Варто пам'ятати, що багато хто купує СГП для самооборони. І в такому разі не варто думати, чи потрібна ліцензія на сигнальний пістолет. Достатньо лише піти та оформити замовлення. Подібне рішення має пару незаперечних переваг:
Єдина проблема, з якою можна зіткнутися надалі — порушення звукового режиму тиші, особливо під час пострілів у спальних районах. У такому разі достатньо органам правопорядку відповісти про цілі пострілу, максимум скласти акт про напад на себе та захист. Подібні ситуації максимум спричиняють лише адміністративне стягнення за порушення громадського правопорядку.
Використання сигнальної зброї також може використовуватися як захист від зграї бродячих собак усередині міста та за його межею. Тварини, навіть у зграї, досить полохливі, тому при гучних сигналах та яскравих спалахах лякаються та відступають. Варто відзначити, що неодружені патрони здатні відлякати навіть диких звірів. Тому СПХ відмінно підходить у тому числі для рибалок та мисливців.
При покупці зброї насамперед варто продумати приблизний сценарій використання. У такому разі не складе праці купити стартовий пістолет, який не завдасть дискомфорту в процесі експлуатації і зможе прослужити довгі роки.
Залежно від конструктивних особливостей виділяють два види пристрою:
Досвідчені користувачі відзначають, що другий варіант більш вдосконалений і простий у використанні. Все за рахунок тонкощів обслуговування. Якщо порушити правила догляду, то механічні моделі здатні видати осічку, коли патрон не надходить у патронник. Причому подібна помилка актуальна саме для пістолетних моделей, тоді як стартова зброя револьверного типу не допускає таких промахів.
Саме тому у багатьох спортивних змаганнях для подачі сигналу використовуються механічні стартові револьвери. Якщо при використанні відбувається осічка, автоматичне перезаряджання не здійснюється. Необхідно вручну виймати патрон. Револьвер у свою чергу дозволяє через частки секунди здійснити другий постріл.
Стартові пістолети також поділяються на великі категорії, залежно від принципу дії — шумові чи сигнальні. Перші здатні лише видавати гучний звук при спрацьовуванні, але відсутній світловий спалах. Саме цей вид стартової зброї використовується для самозахисту, у тому числі диких тварин.
Сигнальний пістолет другого типу видає не лише гучний постріл, а й яскравий спалах. Тому їх використання в межах міста може бути небезпечним. Слід з обережністю носити та використовувати його.
Щоб вибрати стартовий пістолет, який підійде саме для ваших цілей, варто звернутися до спеціалізованого магазину. Проконсультувавшись із фахівцем ви зможете зробити покупку та отримати рекомендації щодо використання зброї. Там же можливо при необхідності купувати патрони.
Сергій 20 Бер 2023, 13:32
Добрий день! Закон України «Про обіг зброї невоєнного призначення» - коли його прийняли чи це все-таки проєкт закону? Дякую!
© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені