Чи потрібно оформлювати дозвіл на пневматичну зброю

Багато українців хоча б раз у своєму житті хотіли придбати пневматичну зброю. Таке бажання найчастіше посилюється при відвідуванні магазину зброї. Покупців залучає відсутність необхідності оформляти ліцензію на таке озброєння. Але це судження не зовсім вірно.

Відповідно до чинних законів України користуватися без дозволу можна лише певними видами пневматики. На подібну зброю накладаються обмеження щодо цілей використання. Деякі категорії пневматичного озброєння потребують дотримання регламентованих умов зберігання.

Найбільш поширені цілі застосування пневматичної зброї

Такі пристрої часто купують для занять спортивною стріляниною. Тренування з цієї дисципліни проводяться у спеціально відведених відкритих місцях чи приміщеннях. Серед інших цілей можна назвати:

  • самозахист - найчастіше для цього купують пістолети;
  • колекціонування - колекціонери, як правило, купують рідкісні або дуже вдалі моделі пневматики;
  • полювання - тут часто використовуються пневматичні гвинтівки.

Варто також відзначити покупку подібного озброєння для розваг (наприклад, стрілянини по бляшаних банках).

Яку зброю можна мати без дозволу?

Щоб дізнатися, чи потрібен дозвіл на пневматичну зброю, слід звернутися до законодавчої бази України з цього питання. Проте, вона досить неоднозначна. Але експерти виділяють такі ключові положення:

  • Зброєю юристи вважають будь-який предмет чи прилад, спеціально виготовлений для ураження будь-яких цілей. У цьому виріб немає господарського, побутового, промислового чи іншого призначення.
  • Оформлення не потрібне для носіння, застосування пневматики калібром 4,5 мм та нижче. Швидкість руху патрона не є важливою.
  • Дозвіл не потрібний для пневматичного озброєння калібром понад 4,5 мм при швидкості руху патрона 100 м/с і нижче.

Додатково варто зазначити, що стріляти з пневматики будь-якого виду можна лише у спеціально відведених місцях.

На яку пневматичну зброю потрібно оформляти дозвіл?

Виходячи з зазначеного вище, ліцензія необхідна, якщо споживач купив пневматику калібром понад 4,5 мм або швидкість патрона понад 100 м/с. Фактично пневматичні пістолети, гвинтівки з різними параметрами куль часто оснащуються схожими за характеристиками робочими механізмами. Тому в побуті найчастіше керуються саме калібром.

Застосовуючи подібну логіку, іноді магазини зброї відмовляються продавати великокаліберну пневматику з дозволеним номінальним параметром швидкості польоту патрона. Звичайно ж, якщо громадянин не має ліцензії на застосування зброї.

Варто пам'ятати, що за законами полювати пневматикою з будь-якими параметрами без дозволу забороняється. Спочатку потрібно зареєструвати мисливський пристрій, отримати передбачені законодавством ліцензії.

Які закони регулюють носіння пневматичної зброї?

Носіння, застосування пневматики регулюється такими офіційними документами:

  • Положення Кабміну № 576 від 12 жовтня 1992 р.
  • Наказ МВС України №622 від 21.08.1998.
  • КУпАП (стаття 174), а також ККУ.

При відповіді на питання, чи потрібен дозвіл на пневматичний пістолет, слід керуватися вже описаними вище положеннями. Також стоїть поЗауважте, що, наприклад, для самозахисту правоохоронні органи не рекомендують використовувати дрібнокаліберні пневматичні пістолети. Під час нападу маленькі кулі нечасто зупиняють злочинців. Зате через високу проникаючу здатність такий патрон може завдати каліцтва, що призведе до смерті нападаючого.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук