Чи потрібний дозвіл на пневматичну зброю

Пневматика має величезну популярність в Україні протягом кількох десятиліть. Секрет високого попиту у доступності пневматичної зброї, простоті експлуатації, а також універсальності. Деякі гвинтівки настільки потужні, що можуть використовуватися навіть на полюванні, але основне цільове призначення воздушок - розважальна (плінкінг) та спортивна стрілянина, а також самооборона. Але якщо така зброя підходить для полювання, виникає питання, чи потрібен дозвіл на пневматику? Давайте розберемося.

Особливості пневматичної зброї

Перш ніж з'ясувати, чи потрібен дозвіл на пневматичний пістолет або гвинтівку, потрібно знати докладно, в чому полягає особливість цього виду зброї. Виліт снаряда під час використання пневматики здійснюється з допомогою розширення газу, що під великим тиском. Так зване стиснене повітря і стало основою для назви «воздушка».

Потужність таких гвинтівок чи пістолетів обмежена порівняно з нарізними модифікаціями. Однак зустрічаються моделі з характеристиками, яких достатньо для полювання на птахів, дрібних та середніх звірів.

Існує кілька типів пневматичної зброї, яка відрізняється за принципом дії:

  • пружинно-поршнева пневматика;
  • компресійні та мультикомпресійні моделі;
  • зброю з газовою пружиною;
  • газобалонні модифікації.

Кожен із видів має свої переваги та недоліки, про які ви зможете дізнатися на тематичних форумах та в інших статтях інтернет-магазину One-click. Наприклад, пружинно-поршневі моделі - це класична переломка, яка відрізняється доступністю, при цьому її показників вистачить виключно для плінкінгу. Мультикомпресіонки - найбільш досконалий вид воздушок, який забезпечує точну стрілянину і характеризується тривалим терміном служби без втрати початкових показників.

Що говорить закон про продаж та зберігання пневматичної зброї?

Звертаючись до закону України, ми з подивом виявимо, що немає чіткого визначення зброї. Тобто носити та взаємодіяти з пневматичною зброєю без дозволу заборонено, але самого поняття зброї немає. Але це не означає, що ви можете ходити з будь-яким видом воздушок без необхідності оформлювати ліцензію. У законі України про пневматичну зброю йдеться, що людина зобов'язана отримати відповідний дозвіл перед покупкою:

  • вогнепальної зброї, включаючи несучасну стрілецьку, нарізну військового типу, спортивну, навчальну, мисливську та гладкоствольну;
  • бойових припасів щодо нього;
  • холодної зброї (луків, арбалетів, мисливських ножів та ін.);
  • пневматичної зброї з особливими характеристиками.

Також у законі йдеться про вибухові пристрої, пристрої для відстрілу патронів та інші вироби, які в даному випадку нам не цікаві.

На яку пневматику потрібен дозвіл?

Для пневматики потрібен дозвіл, якщо її характеристики за двома показниками такі:

  • калібр зброї перевищує 45 мм;
  • швидкість вильоту кулі вище 100 метрів за секунду.

Виходить, ліцензуванню підлягає пневматична гвинтівка, яка має перевищення за обома показниками. Чи потрібний дозвіл на пневматичну гвинтівку з калібром 5,5 мм та швидкістю польоту кулі менше 100 м на секунду? Ні, тільки при перевищенні швидкості, калібру. Інші гвинтівки можна придбати без оформлення документів. При цьому купівля може здійснюватись виключно особами, які досягли повнолітнього віку.

Такий нюанс дає чудову можливість для виробників випускати потужні високошвидкісні моделі з обмеженим калібром. Або ж пропонувати мисливцям воздушки із значними патронами, але з обмеженою швидкістю польоту. Вибір у такому разі залежить від цільового призначення пневматики та ваших уподобань.

Правила носіння та поводження з пневматичною зброєю

Існує ряд правил та приписів, якими слід керуватися перед покупкою пневматики:

  1. Воздушки повинні зберігатися виключно в незведеному та незарядженому стані. Ця умова особливо важлива для моделей з попереднім накачуванням, тому що вистрілити з такої гвинтівки може навіть маленька дитина.
  2. Пістолети та гвинтівки навіть у незарядженому стані мають бути надійно заховані від дітей.
  3. Транспортування пневматичної зброї допустиме виключно в чохлі в тому ж стані, що й у процесі зберігання (невзведене, незаряджене). У даному випадку підійдуть не лише спеціалізовані чохли, а й «кожухи» для музичних інструментів, які не привертатимуть увагу правоохоронних органів.
  4. При транспортуванні воздушок бажано мати при собі посвідчення особи, а також паспорт на зброю та чек на її придбання. Ви можете спочатку скласти паспорт та чек у чохол, щоб не забути його під час зборів.
  5. Не зайвим буде роздрукувати витяг з нормативного акта про легітимність придбання та користування пневматикою з калібром до 4,5 мм та швидкістю вильоту кулі до 100 м/с.
  6. Стрілянина в межах населеного пункту, навіть якщо це пустир, украй не рекомендується. Якщо у вас немає можливості вибратися за місто, ви повинні займатися плінкінгом у спеціально відведених місцях (тир, стрільбище, полігон) або на віддаленій відстані від людей.
  7. Найкраще влаштовувати тренування в компанії кількох однодумців, такі компанії привертають меншу увагу правоохоронців, ніж самотні стрілки.
  8. Якщо ви вправляєтеся у стрільбі на природі в компанії інших відпочиваючих, не порушуйте їх спокій і одразу припиніть активний відпочинок, якщо отримали зауваження. Оптимальним виходом із ситуації буде зачохлити зброю та змінити локацію.

І ще одна порада - при покупці пневматики доповніть комплект глушником, який позбавить вас зайвих «вух» і дозволить не порушувати суспільний спокій. Замовити якісну пневматичну гвинтівку чи пістолет, а також комплектуючі деталі до них ви зможете в інтернет-магазині ONE-CLICK.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук