Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Багатьох цікавить питання: коли відкриття полювання? У стародавні часи цей процес безпосередньо впливав на виживання людства, але полювання 2020 року - один із сучасних видів розваги і активного відпочинку справжніх чоловіків. Але це зовсім не означає, що достатньо досягти повноліття і купити рушницю для полювання, щоб відстрілювати всіх тварин у лісі.
Коли відкриття мисливського сезону і його закриття, ліміти відстрілу, дні тижня для полювання: все це вирішує місцева обласна влада. У кожному регіоні є представники Державного агентства лісових ресурсів, які повідомляють мисливські організації про початок сезону, норми відстрілу і т.і.
Крім того, існує особливий Закон України, який визначає економічні, правові та організаційні засади діяльності в області полювання. Відповідно до цього закону, право на полювання мають громадяни України, які досягли 18-річного віку, які отримали відповідні дозволи.
Тим, хто вперше вирішив стати мисливцем, будуть потрібні наступні папери:
Картка контролю видається щороку першого травня і діє вона по 30 квітня наступного року. Це своєрідний документ, де враховується добута дичина, а також фіксуються порушення правил. Картку видають щорічно, після оплати грошового внеску, розмір якого встановлений законодавством.
Ті, хто хоче стати мисливцем зобов'язані скласти іспит. Він здається в обласному управлінні лісгоспу і складається з двох десятків питань. Кожне з питань має кілька варіантів відповідей,правильне з яких тільки одне.
Питання охоплюють знання про мисливське господарство, правила поведінки зі зброєю, наданні медичної допомоги, відповідальність за порушення правил і т. і. Таким чином, кожен кандидат повинен пройти досить складне випробування, на зразок здачі теоретичної частини тестів при отриманні водійських прав.
Для отримання посвідчення мисливця потрібна заява, заповнена анкета, паспорт і дві кольорові фотографії. Після отримання всіх документів можна замовляти товари в інтернет-магазинах, де продається все для полювання, та відправлятися за здобиччю.
Мисливець повинен знати цілий звід правил. Перш за все, сам процес полювання - це виявлення, переслідування і видобуток диких звірів і птахів, що перебувають в стані свободи в природному середовищі. Розрізняють два види полювання: промислова і любительська (спортивна). Перший вид діяльності полягає в тому, що видобуток здається державним організаціям. У другому випадку дичину залишається у мисливця.
Існує й інша класифікація: індивідуальна, колективна та облавна (з гончими).
Правила мають на увазі використання вогнепальної зброї (рушниці, карабіни) або воздушки для полювання, а також допомога гончих і інших собак. Кожен громадянин країни, який перебуває в мисливському співтоваристві і сплатив усі внески, може використовувати такий вид діяльності. Тільки повнолітні громадяни країни можуть застосовувати мисливську зброю. Сам процес видобутку дичини допускає використання:
Вирушаючи на полювання, у кожного мисливця повинні бути в наявності відповідні папери. На вимогу інспекторів учасник мисливської спільноти повинен в обов'язковому порядку пред'явити зброю, а при необхідності і видобуток. Дозвіл на полювання дає мисливський квиток, документ члена спільноти або талон з відміткою оплати відповідних мит.
При отриманні дозвільних документів кожен мисливець повинен уточнювати кордон господарства. У разі порушення цих кордонів він несе повну відповідальність за скоєне. Також є деякі правила, які забороняють певні дії. Серед них:
Також в правилах окреслені види зброї, які вибираються в залежності від виду звіра. Наприклад, пневматична гвинтівка для полювання на зайця.
З метою раціонального використання мисливських звірів і охорони диких тварин забороняється:
Сучасне полювання містить велику кількість заборон і обмежень. Кожен поважаючий природу мисливець дотримується їх, а в разі порушення несе відповідну відповідальність. Таким чином, сам процес - не звичайне знищення звірів, а демонстрація вмінь мисливця. Тільки найдосвідченіші мисливці зможуть похвалитися здобиччю. Якщо ж у мисливця інспектор знаходить заборонені знаряддя добування або є сумніви в законності їх придбання і використання, то видобуток вважається незаконним.
Наслідки порушення законодавства мисливцем тягне адміністративну, дисциплінарну і навіть кримінальну відповідальність. Наприклад, якщо були порушені правила, пов'язані із застосуванням заборонених знарядь, які не призвели до смерть тварини, то мисливець заплатить серйозний штраф. У рідкісних випадках він відбудеться попередженням. Сума штрафу складе 6-60 неоподатковуваних мінімумів.
Друге аналогічне порушення спричинить штраф 60-120 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією зброї і інших пристосувань. При загибелі тварини мисливець-порушник може позбутися посвідчення на термін до 3-х років з конфіскацією зброї і вилучення видобутку.
Якщо полювання йде на забороненої території або на заборонених тварин, то порушник може втратити не тільки свіх знарядь і грошей, але і свободи. Термін ув'язнення може скласти до 5 років залежно від розміру збитку.
Таким чином, відповідальний мисливець не порушуватиме встановлені норми, полюючи тільки за встановленими правилами. Тих, хто порушує, можна сміливо назвати браконьєрами, і за свою діяльність вони повинні понести сувору відповідальність.
Крім того, незаконна діяльність має на увазі обов'язкове відшкодування збитків. Крім штрафів за саму незаконну діяльність, порушникам слід бути готовим розлучитися з великою сумою. Наприклад, за незаконно добутого лося порушник заплатить 80 тис. Гривень.
Знати такий календар зобов'язаний кожен мисливець, адже будь-який відстріл тварин в позаурочний час карається штрафами. У кожну пору року на відстріл відводиться кілька днів. Взимку полювати можна не більше тридцяти.
Навесні відстріл дичини займає не більше 10 діб. Осінь і літо - улюблена пора мисливців, так як мисливських період тривати більше трьох місяців.
У різних регіонах терміни можуть дещо зміщуватися через кліматичних особливостей. Також є категорії тварин, які відстрілюються круглий рік. До них належать вовки, бродячі собаки, ворони і лисиці. Але це зовсім не означає, що по ним може стріляти кожен бажаючий: вбивати без відповідної ліцензії заборонено.
Також є передбачені законом терміни для відстрілу певних птахів і тварин:
Конкретний період відкриття та закриття полювання визначається користувачем угідь та в обов'язково узгоджується з центральним органом виконавчої влади.
Деякі помилково вважають, що полювання - занадто дикий спосіб отримання видобутку, але в той же час не відмовляються від м'яса на столі. Сучасне полювання має безліч правил і обмежень. Процес вимагає від мисливця витримки, терпіння, гарної фізичної підготовки і вміння стріляти. Крім того, кожному любителю такого заняття буде необхідним наявність відповідного спорядження, що стоїть недешево.
Хороша гвинтівка коштує недешево, тому дозволити її собі зможе далеко не кожен. Але є і недорогі пневматичні гвинтівки, які коштують набагато дешевше. При цьому їх потужність дозволяє легко підстрелити білку або зайця. Незважаючи на те, що зброя пневматична, для використання його в якості мисливського потрібно отримати відповідні документи і ліцензії.
Варто відзначити, що далеко не кожен з мисливців може похвалитися успіхом в кожному поході. Дикі тварини поводяться дуже обережно, тому вистежити їх, а, тим більше, підстрелити дуже непросто. Календар полювання теж сформований невипадково: у встановлені терміни певний тип дичини знаходиться в своїй оптимальній формі, тому добути звіра чи птаха буде дуже непросто.
Користь від полювання полягає і в тому, що знищуються небезпечні мешканці лісу, які несуть шкоду іншим його мешканцям і навіть людям. Наприклад, лисиці часто переносять сказ, а вовки знищують домашню живність. Своєчасне знищення шкідників - турбота про безпеку інших.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені