Полювання на качку: арсенал мисливця від Ванкліка

У давнину полювання було способом добути собі їжу і самому не стати їжею в умовах дикої природи. Тому мисливець від цього процесу отримував дві нагороди: їжу, яка допомагала йому виживати, та адреналін, який допомагав йому жити. Наразі ситуація не сильно змінилася. Для багатьох людей, які живуть далеко від великих міст і ведуть своє господарство, полювання є природним способом видобутку їжі, та й яскраві емоції від самого процесу ніхто не скасовував.

Загальна інформація про полювання на качку

М'ясо дикої качки досить смачне та ситне, тому вона є бажаною здобиччю серед мисливців. Але перед тим, як йти зі рушницею на полювання, потрібно ознайомитися з низкою базових теоретичних правил:

  • Мисливець повинен уміти стріляти з розплющеними очима. Це відрізняється від звичайної стрілянини, коли стрілець закриває одне око для кращого прицілювання, тому для розвитку цієї навички знадобляться тренування.
  • Слід приділити належну увагу підготовці полювання. Загалом качок можна поділити на два види: річкова кряква і піркова чернь. Річкова кряква намагається годуватися на мілинах і в очеретах у вечірній час доби або у темряві. Ниркова дичина видобуває корм більше на воді і мало відноситься до суші. Тому мисливцям необхідно підготувати додаткове спорядження - човни та інші пристрої для полювання на воді.

Вірним супутником будь-якого мисливця, крім базових правил, може стати чотирилапий друг, який після точного пострілу допоможе доставити господареві підстрілену качку з дрімучих чагарників.


З чого має складатися арсенал мисливця

Полювання на качок може відбуватися за різними сценаріями, і арсенал мисливця залежить від того, який він вибере. А вони бувають такими:

  • Полювання з чучелами – це досить поширений та ефективний вид полювання. Для його реалізації вам потрібні опудала для полювання. Після того, як ви встановите опудало для полювання, вам необхідно причаїтися на відстані, з якої зможете здійснити точний постріл з видобутку. Чучела качок для полювання розсаджуються на невеликій один від одного відстані (таке розташування необхідне для імітації природного розташування качиної зграї). Сам мисливець при цьому повинен замаскуватися неподалік чагарника.
  • Полювання з підходу – такий стиль полювання підійде лише для досвідчених мисливців із гарними практичними навичками. Суть його полягає в наступному: у заростях очеретів мисливець шукає зграї качок, що ховаються, після чого походом на близьку відстань лякає їх і вистрілює вліт. Складність тут полягає в умінні таємно підкрастися і точно вистрілити по меті, що рухається, в короткий момент часу.
  • Полювання з манком - для того, щоб реалізувати цей вид полювання, вам потрібен манок для полювання. Звуки цього манка виконують функцію своєрідної приманки або наживки і здатні залучати зграї качок, що пролітають поруч, у воді, по яких і проводиться постріл. Для такого виду охота краще використовувати дві групи мисливців. Перша група працює з манками, видаючи звуки, що привертають качок, друга група чекає в заздалегідь підготовленій засідці і готується до стрілянини в потрібний момент.
  • Полювання з підсадною качкою - цей вид полювання трохи схожий на попередній. Однак підсадна качка приваблює потенційний видобуток не лише своїм виглядом, а й кряканням. Підсадну качку краще прив'язати до дерева чи чагарника, щоб не втратити її під час полювання.
  • Полювання із собаками — така стратегія полювання вимагає від мисливця підвищених заходів тренування дисципліни та виховання свого чотирилапого соратника. Бо недосвідчені новачки, часто замість повноцінного полювання, одержують гру свого собаки з розляканою зграєю.
  • Полювання з човна - цей метод зазвичай застосовують восени, коли вже немає лову птахів з берега. Від мисливця потрібна навичка точної стрілянини в русі.

Після вибору мисливцем типу полювання та підбору необхідного опціонального спорядження, слід звернути увагу також на стандартне спорядження, без якого полювання не зможе продовжитися довго та принести належне задоволення:

  • спеціальний одяг для полювання та відповідне взуття, вибір якого повинен здійснюватися з урахуванням місцевості, пори року та поточної погоди;
  • екіпірування для ловця;
  • маскування;
  • зброю, яка підбирається залежно від сезону полювання (в основному це одно- або двоствольна рушниця);

Обов'язково враховуйте всі перераховані вище фактори, щоб ваше полювання було продуктивним. Адже прийшовши на полювання непідготовленим, ви ризикуєте піти з порожніми руками, втративши багато часу. Для людей, які бачать у полюванні не тільки хобі, але й джерело їжі для споживання або продажу, це дуже непросто.іятний результат. Тому краще підійти до процесу підготовки більш ретельно та відповідально.

Чек-лист успішного полювання на качку від Ванклік

Отже, ви побори всі страхи неправильно вибрати манок або вистрілити повз бажану жертву, все-таки зібралися на полювання. Щоб вона, напевно, пройшла успішно, вам необхідно:

  • переконатися в тому, що ваших навичок буде достатньо для полювання;
  • визначитися з тим, на який вид качок ви будете полювати і в який сезон ви це робитимете;
  • вибрати стратегію полювання та зібрати з собою товаришів, якщо стратегія полювання має на увазі наявність помічників;
  • зібрати все необхідне спорядження залежно від виду полювання: зброю, одяг, опудало, манок тощо;
  • довіритися своїм інстинктам;

Не бійтеся вашого першого полювання, дотримання всіх рекомендацій і правил допоможе отримати перший видобуток і позбутися тавра новачка. Органічний поєднання досвіду та азарту - це гарантія успішного та продуктивного полювання.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук