Оптичні приціли Gamo. Огляд модельного ряду приладів

Кожен більш-менш досвідчений мисливець знає, що кількість здобутих трофеїв та вдале полювання в цілому залежать не тільки від самого мисливця, але і від «інструментів», якими він користується. Уже давно канули в лету ті часи, коли мисливці використовували тільки лук і стріли або громіздку двостволку. Тепер в арсеналі у любителя полювання не тільки найсучасніша зброя, яке відрізняється легкістю і одночасно відмінною точністю і надійністю, але і різноманітні додаткові «гаджети», покликані спростити процес добування мисливських трофеїв. Напевно, одним з найбільш популярних подібних пристроїв є оптичний приціл.

Спосіб застосування оптичного прицілу очевидний - його прикріплюють на стовбур гвинтівки або пістолета (хоча частіше для полювання використовують все ж довгоствольна зброя), і дивлячись через лінзи приладу проводять точне і швидке прицілювання. Але ось точним і швидким прицілювання стає не завжди. І це вже багато в чому залежить від якості оптики і, звичайно, від майстерності самого стрільця.

На сьогоднішній день виробництвом саме високоякісної оптики для мисливців займається не так багато брендів, і ми хочемо більш детально зупинитися на одному з них. Іспанська зброївню Gamo існує на світовому ринку вже близько ста п'ятдесяти років, хоча до виготовлення оптики він приступив не так давно.

Незважаючи на те, що оптичні прилади не є «профілем» бренду, продукція Гамо може успішно конкурувати зі справжніми титанами по виробництву біноклів і оптичних прицілів. Основний козир іспанців - демократична ціна в сукупності з відмінною якістю товару, що є сьогодні вкрай рідкісним поєднанням, особливо для приладів європейського виробництва, які часто «грішать» непомірно високою вартістю.

На відміну від інших брендів-виробників оптики, Gamo не випускає на ринок десятки різних оптичних прицілів. За великим рахунком, іспанці чинять близько десяти основних різновидів оптичних прицілів і ще близько десяти їх модифікацій. Але незгасний попит покупців на товари цієї торгової марки підтверджує те, що кожна модель відрізняється винятковою якістю і надійністю.

Модельний перелік оптичних прицілів Gamo включає в себе прилади як змінної, так і постійної кратності. Переваги першого типу, мабуть, очевидні, тоді як для другого типу на його достоїнства слід акцентувати увагу окремо.

Головним «плюсом» прицілів з постійною кратністю можна назвати їх невибагливість в порівнянні з пріборамі- «перервами». Конструкція цих прицілів простіша, а значить і більш надійна, менш схильна до механічних пошкоджень. Крім того, в оптичні приціли за рахунок меншої кількості використовуваних лінз менше відчуваються світлові втрати, а картинка залишається чіткою і яскравою навіть в умовах не найкращою освітленості.

Але незважаючи на це покупці все ж охочіше купують приціли з реалізованої в них zoom-технологією. Безумовно, проводити прицілювання з використанням такого приладу - одне задоволення: для того щоб гарненько розглянути мету в об'єктиві вам не потрібно змінювати положення, а значить не треба оплачувати додаткові шуми, які можуть відлякати чуйного звіра. Завдання мисливця в цій ситуації - лише повільно провертати кільце настройки кратності для найоптимальнішою фокусування на об'єкті.

Відразу відзначимо, що світлові втрати, існуючі в прицілах зі змінною кратністю, будуть практично непомітні, особливо для непрофесіоналів, адже все лінзи, які використовуються в приладах Gamo, покриті зверху плівкою з особливого хімічної речовини, що підвищує світлопроникність скла. Так що картинка в об'єктиві залишиться яскравою і чіткою навіть при використанні прицілу із змінною кратністю.

У сімействі Gamo змінною кратністю відрізняються прилади 3-12х40, 3-7х28, 3-9x32, 3-9x40, 3-9х50, 4-12х44, 4-16х50 і 6-24х50. Таким чином, ви можете вибрати для себе саме той приціл, який буде мати найбільш прийнятний для вас діапазон змінною кратності. Новачкам буде цілком достатньо прицілу 3-7х28 або 3-9х32, а ось професіонали зможуть впоратися і з 4-16х50 і 6-24х50.

Хотілося б відзначити особливо, що, незважаючи на досить велику величину кратності, картинка в об'єктиві прицілу майже не тремтить і не розпливається, що дозволяє проводити точне і комфортне прицілювання навіть на великих дистанціях. В основному цьому сприяє хороша збалансованість між величиною кратності прицілу і діаметром його зовнішньої лінзи.

Приладів з постійною кратністю в модельному ряді Гамо всього два: 2.5х20 Compact і 4x32, проте останній представлений шістьма різними модифікаціями.

Оптичні приціли з маркуванням Compact, як видно з назви, відрізняються своєю компактністю. Їх розмір і вага зазвичай помітно менше, ніж у аналогічних моделей, але при цьому технічні характеристики нічим не поступаються величинам «повнорозмірних» приладів. Таким, наприклад, єприціл 3-9х40 Compact, який важить всього 360 грамів.

Заслуговує на увагу і серія прицілів Gamo з маркуванням Vampir. Ці прилади відрізняються комплектацією ліхтарем і лазерним целеуказателем, що дозволить вам полювати навіть в непроглядній пітьмі. Зрозуміло, ЛЦВ навряд чи стане в нагоді вам на великих дистанціях, тому і оснащуються їм приціли з відносно невеликою кратністю (4х32 Vampir і 3-9x40 Vampir). Управління лазером і ліхтарем здійснюється за допомогою виносних кнопок, розташованих в безпосередній близькості від курка зброї.

Крім того, деякі модифікації оптичних прицілів Gamo оснащені підсвічується прицільної сіткою, яка дозволяє значно спростити прицілювання в темряві. Такі приціли випускаються з маркуванням IR (IR 3-9x50 WR і 4x32 IR WR). А ось унікальна модифікація 4х32 RGB оснащена кольоровим підсвічуванням прицільної сітки! До речі, в більшості приладів прицільна сітка відноситься до типу Mil-dot або Duplex, використання яких є найбільш виправданим на полюванні.

При цьому приціли з сіткою Міл-дот мають маркування MD.

Для кріплення прицілу на стовбурі ми рекомендуємо вам користуватися спеціальними кільцями, які входять в комплектацію приладів, або ж купувати окремо більш надійні монолітні кронштейни, які дозволять зафіксувати приціл на зброю найбільш якісно і нерухомо.

Автор

Шовкун Сергій
Усі пости автора