PCP-гвинтівка для полювання: як зробити ідеальний вибір?

PCP-гвинтівки прийнято використовувати у кількох випадках. Зазвичай цей вид зброї застосовують під час тренувань та навчання. Вони чудово допомагають новачкам як наочний приклад, як користуватися гвинтівкою. Рушниця призначена і для спортивної стрільби або самозахисту. Другий варіант трапляється дуже рідко, але може існувати.

Найбільш популярний спосіб використання пневматики — полювання. Ця зброя стає вірним супутником любителя підстрелити качку чи куріпку. Навіть більшу дичину можна здолати за допомогою такої рушниці.

Конструкція PCP-гвинтівок для полювання

Гвинтівка з попереднім накачуванням

Купити ПСП гвинтівку в Україні краще після ретельного вивчення цього питання: для початку потрібно визначитися з метою покупки та необхідними параметрами. Ідеальний варіант повинен повністю відповідати вашим уявленням, інакше належного результату ви не отримаєте.

Пристрій пневматичної PCP-гвинтівки суттєво відрізняється від пружинно-поршневих моделей. Насамперед змінено принцип викиду кулі зі зброї. Для цього ПЦП є спеціальний резервуар, який наповнюється стисненим повітрям. Залежно від моделі розташовуватися ця ємність може під стволом або в задній частині рушниці.

Гвинтівки з попереднім накачуванням мають тиск у резервуарі від 200 до 300 атм. За типом та принципом роботу зброя ділиться на:

  • прямоточне;
  • редукторне.

У першому варіанті повітря з резервуару дозується за допомогою клапана та потрапляє в ствол. Цей потік виштовхує кулю із рушниці. Під час серії пострілів швидкість польоту кулі зменшується за рахунок повільної зміни тиску в резервуарі. Призначено прямоточну PCP-гвинтівку для полювання: багато пострілів зробити не вийде, тому сенс полювання для любителів не знецінюється.

Редукторні гвинтівки характеризуються іншою конструкцією: їх внутрішній пристрій складніший. У них є редуктор зворотної дії, який можна налаштовувати. Він закріплюється за допомогою гумових кілець. Принцип виштовхування кулі зі стовбура схожий, але залежно від тиску, який має різні значення в окремих частинах гвинтівки, характеристики купчастості та потужності відрізняються.

Такий тип зброї найчастіше використовують для спорту. Кількість пострілів тут не обмежена через запаси повітря, що позитивно позначається на якості стрілянини. Витрата газу порівняно менша, а швидкість кулі в польоті відрізняється стабільністю.

Ложе в обох випадках виготовляють з полімерних матеріалів або деревини (застосовують переважно бук або горіх). Штучно виведені полімери створюють простіший дизайн для зброї, але міцність та якість прикладу в таких моделях вже довели на практичному досвіді.

На подібних рушницях частіше встановлено спеціальну планку, на яку кріпиться оптичний приціл, а відкритий в основному відсутній. Віддача практично непомітна для людини, тому жорстких вимог до вибору прицілу немає, чого не скажеш про пружинно-поршневу зброю.

Особливості мисливської PCP-пневматики

Основні характеристики, які допомогли PCP-гвинтівкам прославитися: потужність, точність та компактність. Саме завдяки трьом параметрам ця зброя стала популярною у всьому світі. На стрімке зростання попиту та постійну актуальність пневматики впливає низка причин:

  • порівняно низька ціна (на відміну вартості вогнепальних моделей);
  • в деяких випадках — відсутність необхідності оформлювати спеціальну ліцензію на використання та зберігання (залежно від калібру);
  • досить великий вибір різних за форматом, дизайном та ціною моделей;
  • безшумність під час пострілу, що важливо для мисливців.

Пневматична система із вбудованим резервуаром дозволяє зробити і більше пострілів, ніж обумовлено спочатку. Але для цього окремо потрібно використовувати насос для PCP-гвинтівки та ємність із газом або стисненим повітрям. Тут ви самостійно вирішуєте, який обсяг необхідний досягнення бажаного результату. Балончик CO2 доведеться купувати окремо, проте спосіб закачування вуглекислого газу резервуар відрізняється від варіанту зі стисненим повітрям.

Важливе правило — охолодження до потрібної температури резервуара. При попаданні в тепле середовище вуглекислий газ розріджується і потрібного ефекту від кулі, що вилітає, не вийде. Коли внутрішня температура ємності знижена, рідкий CO2 без проблем потрапляє всередину та легко заповнює сосуд.

Недоліки пневматики

Існують негативні моменти використання ПЦП-пневматики. До них належить відсутність повністю автономної стрілянини. Тобто стрілець повинен постійно стежити за кількістю газу чи стисненого повітря, за рахунок якого відбувається постріл. Додатково із собою потрібно мати насос чи балон.

Важливо контролювати, щоб газ, який використовується у зброї, був якісним. Він завжди повинен бути без додаткових домішок, інакше ви ризикуєте залишитися без видобутку під час полювання.

Любителі полювання та професіонали у спортивній стрільбі постійно повинні відвідувати сервіси обслуговування пневматичної рушниці. Стрілки можуть самостійно вивчити особливості технічного обслуговування моделі, але доведеться освоїти багато специфічної інформації. Пневматика вимагає якісної перевірки та хороших умов використання.

Питання про обмеження у пострілах залишається спірним. З одного боку, кількості, передбаченої вбудованим резервуаром із попередньо закачаним газом, може не вистачати. Але з іншого боку, додаткові балони та насоси здатні вирішити проблему.

Правила вибору пневматики для полювання

Тепер розберемося, яка вона – найкраща PCP-гвинтівка. Пропонуємо лідерів серед пневматичної зброї, які користуються популярністю у мисливців.

П'яте місце: гвинтівка Ekol PCP ESP 1450H

Рушниця має міцний пластиковий приклад, ручний запобіжник та енергію в 30 Дж. Внутрішні параметри зброї відмінно підходять для мисливців.

Четверте місце: BSA R-10 MK2 Woodland Edition

У барабан поміщаються лише 10 куль, а швидкість польоту кулі — 300 м/с. З такими параметрами пневматики можна без страху йти на полювання.

Третє місце: пневматична гвинтівка BSA Ultra SE Tactical PCP

Початкова швидкість заряду становить 250 м/с. Використовувати цю зброю можна і для полювання, і спортивної стрільби.

Друге місце: Kral Puncher Mega Synthetic

Одна заправка забезпечує від 45 до 60 пострілів. Початкова швидкість кулі становить від 380 м/с. Оптика кріпиться на тип «ластівчин хвіст».

Перше місце: пневматична гвинтівка Crosman 177T tan

Виробник із США зібрав у цій моделі естетику оформлення, компактність корпусу та відмінні внутрішні характеристики. Це класичний представник ПЦП типу з можливістю стріляти свинцевими кулями чи спеціальними кульками.

Особливості вибору куль

Вибір кулі для PCP-гвинтівок індивідуальний, оскільки все залежить від моделі та цілей стрілянини. Зверніть увагу на калібр кулі: найбільш популярні варіанти в діапазоні 4.48-4.52 мм. Важливим фактором є форма:

  • шар — характеризуються простотою та маленькою купчастістю;
  • ковпачок — використовують в основному в тирі через низьку проникаючу здатність;
  • плоска та напівсферична головні частини кулі — призначені для спорту;
  • конічна частина — забезпечує ідеальні умови для полювання.

Для полювання краще вибрати кулі з конічною головною частиною. Проникаюча здатність дозволяє поранити чи вбити видобуток.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук