Пневматичний пістолет: правильний вибір іграшки для дорослих

Треба думати багато з тих, хто читають ці рядки, в дитинстві, дивлячись круті бойовики, представляли себе на місці головного героя, який, вихоплюючи пістолет, спритними і швидкими рухами переводить його з одного ворога на іншого, вражаючи кожного з першого пострілу. І сьогодні, вже, будучи дорослими людьми, кожен бажаючий може відтворити навколо себе атмосферу бойовика, купивши пневматичний пістолет, а в якості ворогів використовуючи пластикові пляшки або бляшані банки з-під газованої води або пива.

Ніколи про це не замислювалися? А дарма! Адже пневматичні зброя була популярно з того самого дня, як з'явилося у продажу і стало доступно громадськості. А тири, де можна постріляти з гвинтівок, працюють, і до цього дня. Але якщо зберігати вдома гвинтівку не цілком зручно, то пневматичний пістолет - це саме те. Тим більше, що для його покупки необхідні два фактори: бажання і гроші. У дозволах необхідності немає, так як пневматика знаходиться у вільному продажі.

З упевненістю можна сказати, що кожен, уявивши, як хвацько він буде стріляти по бляшаним банкам за містом і, захотівши купити пістолет, здасться для себе питанням про те, що ж вибрати? Адже асортимент - просто величезний. Може здатися, що підібрати хороший пневматичний пістолет буде непросто. Але це помилкова думка, що ви поміняєте на діаметрально протилежне. Як тільки дочитаєте цю статтю до кінця.

Популярні види пневматичних пістолетів

Треба відзначити, що, загалом, видів і підвидів пневматичних пістолетів існує не так вже й багато. На вскидку, трохи менше десятка або близько того. Однак, ми будемо говорити лише про тих, які є на сьогоднішній день найбільш популярними. А саме, про три:

Вважаємо, що у багатьох у вас виникло питання: а який тип пневматичного пістолета буде краще інших? Повідомляємо, це питання не має відповіді. Говорити про те, що один тип кращий за інший - просто недоречно по тій простій причині, що у пістолетів різні принципи роботи. Тому, ми розповімо вам особливості кожного типу, а що краще - кожен вирішить вже сам для себе, відштовхуючись від своїх уподобань.

Пістолети, що працюють з балонами CO2. Принцип роботи такий пневматики полягає в наступному. У рукояті знаходиться обойма, призначена для патронів, а також газового балона. Коли і перше, і друге на своїх місцях, обойма вставляється в рукоять і можна стріляти по мішенях. Такі пістолети стріляють невеликими, металевими кульками, діаметр яких становить 4.5 міліметра. Ємність у обойми різна, залежно від моделі. Але, як правило, вона вмешает в себе 15 патронів, плюс-мінус кілька штук. Більшість моделей пневматичних пістолетів даного типу розраховані на балончики вагою 12 грамів, які дозволяють зробити від 80 до 100 пострілів.

Важливий аспект. Пістолет, який працює з балончиком CO2, не можна тримати зарядженим. Це обумовлено тим, що газ повільно, але невпинно з балона виходить. І, як наслідок, зробити постріли з часом не вийде. Тому, заряджати пістолет треба безпосередньо перед стрільбами. І ще, треба відзначити, що чимало моделей пневматичних пістолетів такого типу є точною копією справжнього, бойової зброї лише з незначними відмінностями. Наприклад, найбільш відомою моделлю є МР-654К, що представляє собою копію пістолета Макарова.

Пістолети під патрон Флобера. А якщо бути більш точним - револьвери. Принцип дії у таких револьверів точно такий же, як і у справжніх бойових. Тобто, відкрили барабан, зарядили його патронами, закрили і стріляєте. Правда, патронів в револьвер під патрон Флобера вміщується більше, ніж в бойовий. Це обумовлено тим, що патрон Флобера має менший калібр. На сьогоднішній день найбільш популярні 4-х милийліметровие патрони, яких в барабані поміщається, як правило, 9 штук.

Ці патрони, якщо можна так висловитися, автономні. Тобто, не потребують газовому балончику або іншому елементі. У конструкції патрона присутній капсульний склад, який і надає йому швидкості. Тому, при бажанні, револьвер такого типу завжди можна тримати зарядженим.

Пістолети з переломним стволом. Елементом, який надає пулі прискорення, примушуючи її вилетіти зі стовбура даного пневматичної зброї, є пружина, яка перебуває в стислому стані і приводить в дію натисканням курка. Принцип дії таких пістолетів схожий з пневматичної гвинтівкою. Стовбур складається навпіл, правда, не без зусиль, закладається патрон, закривається і можна стріляти. Ще такі пістолети називають однозарядними, оскільки більше одного пострілу, без перезарядки, зробити неможливо. Стріляє таке пневматична зброя свинцевими кулями.

Пістолети з переломним стволом, однозарядні, в свою чергу діляться на кілька видів, відрізняючись між собою робочим механізмом. Є з газовою пружиною, є пружинно-поршневі, а є Мультикомпресійний варіанти.

Характеристики пневматичних пістолетів

Отже, тепер ми поговоримо про те, що можна було б вважати важливим аспектом в питанні вибору пістолета, якби він не був пневматичним. А саме, про характеристики. Чому можна було б? З однієї простої причини. Кожен тип пневматичного пістолета має приблизно схожі дані. Звичайно, певні відмінності є, але, по суті, істотно на потужність пострілу вони ніяк не впливають. Щоб було зрозуміліше, про що йде мова, ми озвучимо інформацію в числах.

Наприклад, револьвери під патрон Флобера. Є короткоствольні моделі, загальна довжина яких 180-195 міліметрів. Швидкість вильоту кулі в такій моделі - 150-160 м / с. Якщо ж взяти револьвери з довгими стволами, загальна довжина яких становить близько 230 міліметрів, то можна побачити, що у них швидкість польоту кулі буде близько 180 м / с.

З огляду на той факт, що дані пістолети придатні для спортивної стрільби або розважальної, то треба зазначити, що на практиці різниця буде слабо відчутна. Револьвери що першою, що другої групи моделей легко проб'є і бляшанку, і лист картону.

Що стосується пневматичних пістолетів, які працюють на балончиках CO2. Моделі, довжина ствола яких становить близько 170 і близько 220 мм, мають приблизно однакову початкову швидкість польоту кулі - близько 145 і 135 м / с, відповідно.

Таким чином, резюмуючи питання характеристик можна сказати, що величезну роль вони не грають. Куди важливіший дизайн зброї, а також матеріал рукояті, але про це ми поговоримо далі.

Вартість пневматичних пістолетів

Якщо ви, перед тим, як почати читати цю статтю, подивилися будь-якої з каталогів, в якому представлені пневматичні пістолети, то, напевно, дочитавши до цього моменту, у вас виникло питання: «Дозвольте! Якщо характеристики приблизно однакові, то чому ціни так істотно відрізняються? » І на нього зараз ми дамо відповідь.

Для такого виду продукції, як пневматичні пістолети, діє правило: дорожче - не означає краще в плані тривалості експлуатації або якості матеріалів елементів ударного механізму. На вартість істотно впливають такі чинники:

  • ім'я бренду (очевидно, що чим популярніший марка, тим дорожче її товари);
  • країна виробник (адже транспортування з США обходиться в чималу суму, ніж з заводу вітчизняного виробника);
  • декор (наприклад, матеріал рукоятки, який може бути металом, пластиком або деревом).

Різниця в ціні, в залежності від перерахованих факторів, може бути дуже істотною. Ціни можуть відрізнятися навіть в кілька разів. При цьому, наприклад, якщо мова йде про револьвері під патрон Флобера одного і того ж бренду, різниця може бути лише в накладній рукояті, яка в більш дешевому варіанті зроблена з пластику, в більш дорогому - з якісної деревини.

Тому, якщо вам сподобався не найдорожчий пістолет, не потрібно думати, що це поганий вибір або що він за своїми експлуатаційними характеристиками поступається іншим моделям і, як то кажуть, навпаки.

Виробники пневматичних пістолетів

Відверто кажучи, рідко хто говорить про кращих виробників. Як правило, в даному аспекті називають певні моделі пістолетів. Тому ми запропонуємо вашій увазі найбільш відомих виробляйтелей пневматичної зброї, продукція яких користується популярністю у багатьох країнах світу. До таких належать:

  • ЗАТ «Група« Аникс », що випускає пневматичні пістолети більше 20 років;
  • Umarex, заснована в Німеччині і понад 40 років успішно працює в даній сфері;
  • Gletcher, що користується популярністю в США вже дуже давно, але почала поставляти продукцію в Європу лише з 2010 року;
  • Crosman, також заснована в США і успішно працює з 1924 року;
  • Walther, ще один популярний бренд Німеччини, вік якого понад 100 років.

Зрозуміло, пневматичні пістолети інших компаній також варті уваги. Є менш відомі підприємства, не з такою величезною історією, як наведені вище. Але їх пістолети при цьому не менш якісні.

Отже, давайте підведемо підсумки

Як бачите, ми постаралися максимально докладно дати відповідь на питання про те, як же здійснювати вибір пневматичного пістолета і на що звертати увагу. Ми розповіли вам про типи даного зброї, чим вони відрізняються між собою, які нюанси експлуатації та продукція яких компаній однозначно вас порадує. Але, перш ніж завершити статтю, ми підведемо підсумки, перерахувавши ті аспекти, на які слід дивитися в першу чергу.

Отже, вибираючи пневматичний пістолет, в першу чергу вирішите, якого типу він буде: з газовим балоном, під патрон Флобера або з переломним механізмом. Після чого виберіть вподобану модель, орієнтуючись на дизайн і бюджет. Ну, а щоб бути остаточно впевненим перед покупкою, ви можете порівняти характеристики обраної вами моделі з характеристиками дорожчий того ж типу і переконатися, що вони приблизно однакові.

Погодьтеся, що вибір пневматичного пістолета - це не так вже й складно, як могло б здатися на перший погляд.

Коментарі

Все грамотно расписано, а главное понятно и по делу, респект автору видно что человек понимает о чем пишет

Написати відгук