Правильне носіння кобурі: експертна думка

Актуальні вимоги на законодавчому рівні одноголосно сходяться на тому, що співробітники охоронних служб та установ зобов'язані регулярно носити з собою зброю. Щоб можна було носити його потай під одягом, був розроблений спеціальний аксесуар - оперативна кобура прихованого носіння. Вона не тільки запобігає спробам крадіжки, а й мінімізує ймовірність випадкового спрацьовування, у тому числі в процесі виконання роботи.

Стандарти служби припускають, що аксесуар не повинен заважати при цьому, а зброю легко можна дістати і зробити постріл. Тому важливо знати, як носити кобуру прихованого носіння. Інформація актуальна як для оперативників, так і для тих, хто тільки збирається розпочати службу.

Які існують види кобур та їх властивості

Перш ніж зрозуміти, як носити оперативну кобуру, рекомендується розібратися з тим, як вона виготовляється і які різновиди аксесуара. Захисний чохол виготовляється з товстої виробленої шкіри або штучних аналогів, що за своїми характеристиками не поступаються натуральному матеріалу.

Незалежно від основи, кобура повністю містить пістолет, захищаючи його як від випадкового спрацьовування, так і від крадіжки. Підбирається індивідуально з огляду на тип зброї. Це забезпечує максимальний комфорт.

Залежно від формату реалізації розрізняють аксесуари:

  • поясні;
  • наплічні або плечові.

Перші кріпляться на ремінь штанів. З огляду на провідну руку можуть розташовуватися ліворуч або праворуч, головне — швидкий доступ до зброї. Вважаються найпоширенішими.

Наплічний чохол рекомендується для співробітників правоохоронних органів, які часто виїжджають на виконання завдань та здійснюють активні рухи. Аксесуар добре фіксує зброю і не дозволяє їй випасти. Але жоден із видів не вважається універсальним і підбирається індивідуально.

Як правильно носити кобуру?

Вирізняють кілька ключових рекомендацій. Розуміючи важливість такого аксесуару, як оперативна кобура, як носити правильно, повинен знати кожен працівник правоохоронних органів чи охоронних служб. Насамперед — особистий комфорт та захист. Прихована система регулюється індивідуально під фізіологічні особливості співробітника та не заважає при несенні служби. Фіксація та міцність чохла з пістолетом перевіряється щодня.

Експерти, радячи, як правильно одягати оперативну кобуру, заявляють про коректність розташування та самої зброї. Воно повинно бути виключно в горизонтальному положенні, щільно і надійно притискаючись до тіла. При цьому пістолет повинен виступати вперед для швидкого доступу для здійснення пострілу. Правило актуальне як для наплічних моделей, так і поясних.

І найголовніше – непомітність під одягом. Чохол не може бути відкритим, інакше порушник може побачити пістолет. Щоб запобігти цьому, важливо оцінювати не тільки характеристики матеріалу кобури, а й особливості зброї.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук