Пристрілка оптичного пріцілу: що потрібно знати про налаштування зброї?

Пристрелка оптического прицела: что нужно знать о настройках оружия?

Пристрілка оптики на пневматиці по своїй суті і значимості не відрізняється від інших видів зброї. А сучасні модифікації пневматичних гвинтівок легко поборються за зручність у використанні з дрібнокаліберними нарізними моделями.

Таке встановлення і подальше налаштування оптичного прицілу стають дійсно необхідними компонентами пристрою, забезпечуючи розширення завдань. При цьому питання про вибір потрібної оптики завжди залишається відкритим - навіть для досвідчених користувачів з'являються деякі труднощі.

Як вибрати потрібний приціл?

Коли ви тільки купуєте гвинтівку і починаєте своє навчання, оптика не зіграє великої ролі. Потрібно провести пристрілювання самого зброї, а після вивчати додаткові можливості. Якщо постало питання, як вибрати оптичний приціл, то варто ретельно вивчити ваші потреби і завдання, яких хочеться досягти.

Оптика для воздушки зазвичай ділиться в залежності від дальності стрільби:

  • від 10 до 50 метрів - збільшення проходить в 3-4 карати, виконується корпус і кріплення з алюмінію, а настройка самого обладнання проходить вручну через проворачивание гвинтів або коліщатка;
  • до сотні метрів - відрізняються приціли порівняльної масивністю, а кріплення виділяються завдяки поліпшеним характеристикам міцності;
  • до 200 метрів - відмінно підходить двадцятикратне збільшення для мисливців.

Калібрування і потенціал самої гвинтівки заздалегідь визначають і розмір оптики. Так для зброї, яка має калібр від 4,5 до 5,5 мм, відмінно підходять моделі для стрільби на відстань від п'ятдесяти до ста метрів. Якщо серед ваших цілей значиться використання гвинтівки в різний час доби, то варто купити оптичний приціл день-ніч в Україні. Такий варіант за рахунок будови лінзи відмінно показує себе під час роботи при денному освітленні і справляється з завданнями в погано освітлюваних місцях.

Все про встановлення оптики і попередній підготовці

Пристрій оптичного прицілу знаходиться безпосередньо на самому корпусі пневматичної зброї. Для цього використовується спеціальне кріплення для оптичного прицілу. Але перед монтажем потрібно знати кілька основних правил:

  • встановлювати оптику можна тільки на розконсервованний пристрій;
  • перед цим потрібно перевірити придатність зброї і оцінити ії стан: навіть розбалансування стволу потрібно прибрати до цього;
  • якщо ви плануєте використовувати оптику як постійний аксесуар, подбайте про додаткове чохлі, а в ідеалі - щільному кейсі;
  • оптика - немає універсального засобу, тому слід індивідуально змінювати характеристики;
  • якщо ви замислюєтеся про інших аксесуарах, встановлюйте їх відразу, щоб отримати максимально зручний і точний результат.

Загальна регулювання оптичного прицілу займає небагато часу, якщо призвичаїтися і робити все вивіреними рухами. Расконсервация передбачає відсутність куль всередині, видалення залишків мастильних речовин, чистку стовбура і повне розбирання зброї для оцінки стану.

Після проведення розконсервації гвинтівки потрібно визначитися з кулями. Вони діляться на кілька категорій за розміром і формою. Орієнтуватися треба тут на конкретну модель зброї.

Мішень

Купити оптичний приціл - це лише частина справи, отримати досвід в пристрілювання вже складніше. Оскільки найрізноманітніші професійні стрілки з колосальним досвідом не приходять до єдиної думки щодо вибору мішені. Ми пропонуємо кілька основних варіантів:

  • папір з намальованим вручну центром (заштрихувати замкнуту область мети не бажано);
  • в мережі знаходиться досить багато варіантів для максимально різних типів зброї - знаходите і друкуйте потрібний екземпляр;
  • спеціальні військові мішені, які стають оптимальним варіантом.

Останнє вказане тут варіант мішені вважається найбільш зручним і ефективними з точки зору тренувань.

Дистанція і позиція

Наступним кроком стає відмітка потрібної дистанції для стрілльби. Цей пункт нерозривно пов'язаний з самими мішенями і їх форматами. Ділять їх на чотири основні групи:

  • карабін - 100 метрів - твердий лист А4;
  • карабін - 200 метрів - щільний аркуш А3;
  • карабін - 300 метрів - формат А1;
  • невеликий калібр - 50 метрів - А4.

І останній критерій, який пов'язує все види прицілів, - це позиція для пристрілки. Починають все з відстані в 50 метрів. Потрібно встановити мішень, а потім нерухомо зафіксувати гвинтівку. Як варіант, ви можете скористатися спеціальними стрільбищами, але при відсутності такої ділянки, вибирайте місцевість, де полювання дозволено.

Фіксувати пневматику потрібно так, щоб з положення лежачи приціл наводився безпосередньо на прицільну точку. Спочатку за допомогою гвинтів ви налаштовуєте перехрестя, а після - проводите пробний постріл.

Те ж саме потрібно повторити на інших дистанціях. Записуйте дані, які отримуєте при кожному пострілі, це допоможе згодом скласти зрозумілу картину про те, як і що має бути індивідуально для вас. Зброя обов'язково має спиратися на сильні позиції - не нехтуйте цим. Якщо немає пристосованого для цих цілей верстата, згодиться і звичайний мішок, наповнений піском.

Пристрілка на 25 метрів

Вважається, що пристрілка саме на двадцять п'ять метрів відноситься до найбільш ефективним видам бойових дій. В основному гвинтівка з оптичним прицілом у ідеалі показує свої особливості управління на цій відстані.

Важливі етапи:

  • огляд каналу по мішені;
  • в одній серії міститься п'ять пострілів;
  • настройка по вертикалі через переміщення шкали на пару прощелківаній;
  • ще один відстріл для остаточного визначення;
  • вибудовування по горизонталі - акуратніше варто вибирати кількість клацань;
  • доведення до ідеального результату завдяки трьом пострілів в серії.

Після цього потрібно відпочити, а після провести контрольну серію пострілів з новою мішенню, щоб остаточно переконатися в правильності всіх налаштувань. Не забувайте фіксувати підсумки після всіх дій.

Пристрілка на 100 метрів

Цей етап йде відразу після дистанції в 25 метрів. При цьому ви не чіпаєте гвинтівку, а міняєте розташуванням самої мішені. В першу чергу ви використовуєте попередні налаштування для нової серії пострілів - так виявляють рівень розсіювання.

Якщо ваша гвинтівка має пружинно-поршневої механізм, то варто почекати від півтори години до двох. Після того, як манжет відновлюється, можна знову приступати до пристрілювання. Хоча цей час змінюється в залежності від конкретного виду зброї.

Для зручності можете лазером відзначити прицільну точку на самій мішені, а після вже приступати до самої стрільби. особливості:

  • під час перших п'яти пострілів потрібно враховувати силу вітру і його напрямок;
  • запам'ятайте сітку і реальну позицію всіх гвинтів, після приступайте до нових налаштувань по всім сторонам;
  • коли досягнете ідеального показника, можете остаточно зафіксувати налаштування.

Коли ви будете заздалегідь знати всі параметри, при яких оптика працює ідеально, вам не складе труднощів швидко проводити настройку. Для цього навіть не потрібно знімати її зі стовбура.

Що робити після: остаточнього налаштування

Доналагодження займають також вагому частину, будучи закінченням пристрілки. Якщо вас чекає якесь важливий захід (змагання, полювання), то вишиковуйте приціл на конкретну дистанцію. Наприклад, потужні моделі і гвинтівки для ігор бажано налаштовувати на відстані в 25 м.

Недоліки бувають через погодні чинники - той же вітер вимагає ідеальної корекції. Тому часто доводиться проводити додаткові налаштування по горизонталі. Вертикальна позиція зачіпається рідко. В основному це потрібно при високій температурі і наявності кам'яного покриття під собою.


Перевірте мішень ще раз - це допоможе виявити оптимальне місце для прицілювання. З п'яти пострілів вибирається потрібне місце серед пробоїн. Найчастіше використовують таку методику при наявності прицілу коліматора.

При стрільбі на відстань в сто метрів радять налаштовувати вертикальне положення на 5-7 см вище, ніж знаходиться середня точка. Ви можее навіть купити недорогий оптичний приціл, а при правильному вибудовуванні всіх позицій зможете отримати якісний продукт.

Додаткові особливості та поради

Налаштування параметрів пневматичної гвинтівки в ідеалі проводиться в приміщенні. Обладнані під це тири мають весь доступний функціонал, який дозволить зручно займатися пристрілкою. Якщо ви вирішили робити це вдома, то пам'ятайте в першу чергу про правила безпеки.

Так сектором положення вважається область ще на 15 ° в обидві сторони по горизонталі. А перед тим, як купити оптичний приціл в Україні і почати повноцінну експлуатацію пневматики, ми нагадаємо кілька важливих правил:

  • зберігати тільки в розрядженому стані;
  • під час пристрілки користуйтеся звичайними кулями, з якими після підете на полювання;
  • не можна користуватися зброєю з гарячим або теплим стволом - дочекайтеся повного остигання.

Новачкам бажано пройти спеціалізовані курси зі стрільби. Це джерело інформації про всіх комплектуючих, їх завдання. При цьому ви отримуєте досвід роботи зі зброєю і удосконалюєте техніку.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук