Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Револьвери і пістолети об'єднані безліччю спільних рис, але принциповою відмінністю є пристрій механізмів.
Пістолетом називають вогнепальну короткоствольну зброю, яка утримувалась під час пострілу однією рукою. Поява перших пістолетів датована XV століттям. Тоді пістолет мав вигляд короткого стовбура з гнотовим замком (пізніше замінений на колесцовий) на дерев'яній колоді. Пістолети тих часів відрізнялася за призначеннями і конструкцій. Кавалерійський пістолет застосовувався на відстанях в 30 - 40 метрів за умови незахищеності мети. Для стрільби в упор використовувалися короткоствольні пуффери.
Ударно-кремінний замок замінив колесцовий, що спростило заряджання, зменшило витрати, хоча що стосується осічок - колесцовий замок був менш надійний. Такий вид зброї був однозарядний, що призводило до появи багатоствольних пістолетів. Спроби вдосконалення привели до появи перших зразків револьверів. Перші револьвери були громіздкі, складні у виготовленні і не виконували головною покладеної на них функції - не справляли безперервної стрільби. Пізніше ударно-кремінний замок був змінений пістони і капсульного замками. Так само стала застосовуватися технологія, яка використовується і по теперішній час: для поліпшення точності пострілів виконувалися нарізи в стовбурі. Нарізи дозволяли пулі в польоті обертатися і влучніше потрапляти в ціль. В процесі вдосконалення збільшувалися бойові якості, компактність і ін.
Револьвер так само можна назвати пістолетом, але пістолетом з головною відмінною рисою в своїй структурі - заряд у револьвера розташований в обертовому блоці зарядних камер або барабані. Саме ця особливість конструкції виявилася настільки суттєвою, що лягла в основу найменування (від лат. Слова revolvere- обертати). Патронів в барабані може міститися 5-7, іноді 10. Перезаряд можливий 2-мя основними способами - патрон за патроном, або все патрони відразу при вищелківаніі барабана убік на спеціальному важелі, а так само в момент переломлення рамки при відкриванні казенного зрізу барабана і викиданні з барабана екстрактором стріляних гільз. Заміна нових патронів здійснюється за допомогою обойм-спідлоадеров.
Існує два типи роботи механізму револьверів - механізм одинарної дії, коли курок для кожного пострілу зводиться вручну і при цьому барабан провертається, а так же механізм подвійної дії (самозводу) - даний вид механізму передбачає зведення курка для першого і наступних за ним пострілів силою натискання спускового гачка стрільцем, що призводить в рух барабан. Механізм одинарної дії менш скорострільний, але більш точний. Перевагою механізму подвійної дії є спрощення стрільби і збільшення темпу пострілів, але так само збільшується сила при спуску курка.
І пістолет, і револьвер прийнято вважати зброєю для ураження мішені на близькі відстані (10 - 25 м.), Але слід зауважити - в даний час револьвери в якості військової зброї втратили своє значення, найбільш ефективною зброєю вважається автоматичний пістолет: магазин пістолета вміщує велику кількість патронів і замінюється з більшою швидкістю, барабан ж револьвера вміщає не більше 6 патронів, а їх заміна займе значну кількість часу. Хоча не можна сказати, що у револьвера немає переваг. У той час коли слабкий патрон в пістолеті відмовить у стрільбі по причині малого тиску для повного викидання гільзи, механічна система револьвера буде нечутлива до кількості пороху в патроні. Так само перевагою револьвера можна вважати відсутність пружин.
Носіння пістолета зі зведеним курком небезпечно - коли курок пістолета поставлений на бойовий взвод спускова бойова пружина знаходиться під напругою.
Револьвер в такому випадку можна безпечно носити навіть в кишені - його ударно-спусковий механізм подвійної дії не підведе.
© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені