Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Навіть найдосвідченіший мисливець проходив довгий шлях спроб і помилок, адже і він колись був новачком. З появою інтернету мисливцям-початківцям набагато простіше отримати інформацію, хоча навичок це все одно не додасть. Мало хто заперечуватиме той факт, що успіх на полюванні, який обчислюється кількістю трофеїв, багато в чому залежить від рушниці. Саме про це ми і поговоримо, а також визначимо, якою має бути перша рушниця.
Якщо ви збираєтеся професійно полювати, бажано розставити пріоритети заздалегідь. Цілей може бути багато, але їх краще розділити на дві основні:
При визначенні цілей, варто вказати такі види рушниці для полювання, як нарізні та гладкоствольні. Класичний «нарізняк» призначений для походу на великого звіра, включаючи кабанів, лосів та козуль. Чи варто говорити, що мисливцю-початківцю краще відмовитися від такої пригоди. Великий звір може бути небезпечним, при цьому для точного пострілу необхідно грамотно тримати дистанцію, що може бути складним для новачка. Бажано накопичити стаж мінімум п'ять років перед покупкою нарізної гвинтівки.
Ідеальним вибором буде саме гладкоствольник, який призначений для походу на дрібну дичину і птицю. Її прицільна дальність становить близько 15 метрів. До того ж такі гвинтівки набагато легші за нарізні моделі. Саме з цих причин, відповідаючи на питання, яка краща рушниця для новачка, ми розглядатимемо винятково гладкоствольні модифікації.
Думаєте, як вибрати рушницю, але нічого не знаєте про види зброї? Ми заповнимо цю прогалину. Мисливські рушниці гладкоствольного типу діляться за декількома основними параметрами:
Давайте розглянемо кожен параметр докладніше.
Задаючись питанням, яка найкраща рушниця для полювання, відразу подумайте не тільки про те, як ви стрілятимете, але й момент перезаряду. За цим параметром виділяють два основні типи рушниць:
Переломні моделі - найпростіші модифікації гладкостволок, які заряджаються з використанням патронника. Після кожного пострілу ви змінюєте патрон, оскільки у зброї з переломним механізмом не передбачено досування боєприпасів, а також відсутня крамниця. Для перезарядки ви просто переламує стовбур і надсилаєте всередину патрони.
Переломні моделі випускаються з внутрішніми та зовнішніми курками. Перші безпечніше, тому що при перезарядці курки ставляться на запобіжник. Однак вони мають і мінус — високу вартість. Зовнішні курки набагато простіше у використанні і надійніше.
Що стосується "невідкидок", досвідчені мисливці не дуже люблять такі моделі. Хоч у них і передбачений магазин для подачі патрона, невідкидні рушниці дуже важкі та дорогі. Також вони швидше виходять із ладу.
Якщо говорити про відмінності стовбура, то вони діляться за:
Вибираючи, яку рушницю краще для новачка, варто вибирати між «одностволкою» та «двостволкою». Перший варіант, звичайно, надійніший, проте ми б радили зупинитися на двоствольному варіанті. Надійність - найважливіший параметр, але також важлива сама стрілянина, а в цьому плані двоствольна зброя виглядає кращою. Спочатку вам доведеться багато тренуватися, а зробити два постріли, не відбираючи рушницю від плеча, дорогого коштує.
Також варто згадати ще одну перевагу «двостволки». Її ви зможете зарядити двома різними патронами. Ні, ми говоримо не про кулі та дроби, а про те, що в стовбурах можуть бути патрони з дробом різних номерів. На користь «одностволки» говорить її компактність.bsp; - вона займає мінімум місця. Але цей плюс не переважує двоствольний варіант.
Що стосується розташування стовбура в «двостволки», бувають вертикальні та горизонтальні моделі. Більшість новачків віддають перевагу «вертикалкам», оскільки з ними зручніше цілитися. Однак це лише справа звички або смаку, тому ми не зможемо дати рекомендацію, як правильно вибрати рушницю за розташуванням стовбура. Промахнутися, як і потрапити, ви зможете з однаковим відсотком ймовірності із «горизонталки» чи «вертикалки».
Давайте розглянемо три найбільш популярні калібри:
Ми б радили починати з 16 калібру або відразу вчитися стріляти з «дванадцятки», оскільки вона приймає будь-які патрони, включаючи картеч, кулі і дріб.
Окрім вищезгаданих моментів, які необхідні для грамотного вибору зброї, варто звернути увагу на деякі нюанси.
Не варто купувати рушницю самостійно, ґрунтуючись виключно на її зовнішньому вигляді та заявлених характеристиках. Зброя кожного виробника поводиться по-різному, тому думка товариша, загартованого безліччю походів на звіра, буде дуже доречною.
Навіть якщо ви замовляєте нову рушницю в інтернеті, ретельно огляньте кожен механізм та зовнішні елементи. На прикладі не повинно бути ніяких тріщин та нерівностей, огляньте щільність стиків та однорідність матеріалу. Якщо присутні люфти, туди обов'язково заб'ється бруд і пил, що зрештою призведе до виходу з ладу. Під час огляду кілька разів несильно стукніть по стволу. Якщо з'явиться вібрація, варто відмовитися від рушниці.
Навіть найсильніший запал гасне після годинної пробіжки з важкою рушницею наперевагу. Обізнані люди радять купувати зброю, вага якої не перевищує 22% маси тіла мисливця. Що стосується новачків, краще вибирайте "гладкостволки" в діапазоні 2,5-3,4 кг. Вам має бути зручно пересуватись навіть на нерівній місцевості у складних погодних умовах. Пам'ятайте, що вам неодноразово доведеться скидати та опускати зброю, тому зайве навантаження ні до чого.
Якщо ви розглядаєте полювання як розвагу, то немає сенсу вкладатися в покупку рушниці та мисливського приладдя. Сьогодні на ринку можна купити гвинтівку із середніми характеристиками за розумною ціною. У новачків завжди є ризик перегоріти. Тоді в чому сенс робити покупку, яка через кілька виходів у ліс стане тягарем чи купою металобрухту? З іншого боку, для регулярного полювання буде потрібна дорога модель високої якості.
На спеціалізованих форумах ви знайдете відповіді на питання, навіщо чистити рушницю, які бувають рушниці, які патрони краще купувати та багато іншого. Також ви зможете дізнатися, як краще використовувати конкретну модель зброї, щоб досягти бажаного результату.
Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що ідеальної рушниці немає. У всіх є свої переваги та недоліки, які виявляються в міру експлуатації. Саме тому важливим є вибір мисливської зброї, який дозволить порівняти безліч варіантів, зупинившись на прийнятній моделі. Вдалого полювання!
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені