Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Лук став набирати популярність в нашій країні відносно недавно. Простежити причину підвищеного попиту на цей вид метальної зброї не так уже й складно: бум почався після успіху трилогії «Володар кілець».
Хоча лук для стрільби привертає кожного по-своєму: одні представляють себе лицарями середньовіччя, іншим до вподоби спритність корінних жителів Північної Америки, що славляться навичками у поводженні з цією зброєю. Але перш ніж купити лук зі стрілами, варто дізнатися докладніше про його особливості і правила вибору.
Конструктивні особливості зброї даного типу безпосередньо залежать від виду. Всього виділяється три типи луків:
Розібравши докладніше кожен тип, ми зможемо зрозуміти їх відмінності і цільове призначення.
Та сама зброя, спливає перед очима, коли читаємо про древні бої до винаходу вогнепальних аналогів. Такі луки використовувалися по всьому світу, представляючи собою найпростішу конструкцію з цільної рукоятки (зігнутої всередину) і тятиви. Найчастіше матеріалом для даного виробу виступає дерево. Луки виготовляються на замовлення і слугують радше колекційними примірниками або використовуються для розважальної стрільби.
Такі луки також називають олімпійськими. Їх головна відмінність від традиційних моделей полягає в тому, що плече виробу зігнуто в зворотню сторону. Рекурсивна форма забезпечує більшу нагромадженну енергію при тій же силі натягу тятиви і схожою довжиною балки. При натягу тятиви перед пострілом одна балка працює в напрямку стиснення, інша - на розтягнення. Винахід рекурсивних моделей приписується кочовим племенам гунів, які зі своєю зброєю завоювали практично всю Європу.
Класичний спортивний лук оснащується додатковими компонентами, які забезпечують точність пострілу і зводять до мінімуму коефіцієнт випадковості, зашкалює при використанні традиційних моделей. До таких елементів відносять:
Головна перевага, звичайно ж, в наявності полички. Вона фіксує положення стріли (палець передньої руки не підтримує її), не дозволяючи їй битися в рукоятку оперенням при пострілі. Складові класичні варіанти виробляють з композитних матеріалів, збільшуючи їх міцність і довговічність.
Також класичну модель можна використовувати як цибуля для полювання. Правда, при такому цільовому призначенні важливо правильно підібрати не тільки цибулю, але і купити стріли для лука спеціальної конструкції з особливими наконечниками.
Головними елементами метальної зброї даного типу є ексцентрики (блоки, з'єднані системою тросів). Їх використання дозволяє збільшити енергію для випуску стріли, яка накопичується не стільки за рахунок людської сили натягу, скільки через блоків з тросами, одним з яких виступає тятива. Чим більшою кількістю блоків оснащений цибулю, тим в більшу кількість разів збільшується зусилля на стрілу.
Деякі моделі блочників настільки збільшують потужність пострілу, що їх можна прирівняти до вогнестрілів. Мисливські луки блочного типу вважаються найбільш ефективними. Крім вищезазначених елементів (поличок, віброгасителів і ін.), До них додаються:
Ці пристосування дозволяють краще бачити мету, підвищуючи точність пострілу лучника.
Перед вибором метальної зброї потенційний стрілок повинен визначитися з метою його використання. Це можуть бути розважальна стрілянина, участь в спортивних змаганнях або полювання. При цьому в залежності від цілей буде визначатися не тільки модель зброї, але також витратні матеріали, включаючи наконечники для стріл. Прийнято виділяти чотири критерії вибору луків:
Перший критерій не так марний, як може здатися на перший погляд. Від зовнішнього вигляду зброї буде залежати бажання, з яким ви будете вправлятися в стрільбі з нього. Звичайно, в цьому питанні у виграші традиційні і класичні моделі, так як блочники більше схожі на футуристичні вироби, хоча і в них є свій шарм.
Що стосується ефективності, тут перевага на стороні блокових моделей. У них стріла вилітає з більшою швидкістю і має підвищену пробивною силою. При цьому показники скорострільності краще у класичних моделей. У плані точності перевага знову-таки у блочників.
Щодо комфорту експлуатації все індивідуально. З класикою доведеться повозитися, підбираючи різні варіанти плеча, а також підганяючи їх під свій зріст і силу. Блокові моделі налаштовуються простіше (регулювання положення блоків) і не вимагають великої кількості комплектуючих матеріалів.
За ціною не все однозначно. Блокові луки спочатку дорожчі, але через меншу витрату на експлуатацію і високу ефективність дозволять поставити знак рівності в цьому питанні.
Відкриває список рекурсивна модель Man Kung MK-RB007BK. Вона відрізняється ідеальним поєднанням ціни і якості, а також може запропонувати власнику хороші робочі характеристики і невелику вагу (750 г). Швидкість пострілу досягає 25,9 м/с. Комплектується сагайдаком, рукавичкою, крагою, поличкою і прицілом.
Другим порядковим номером, але не менш важливим йде Crosman Elkhorn (ABY1721). Це блокова модель відомого американського виробника з силою натягу до 9,5 кг і масою в 1,3 кг. Лук виготовлений для навчання дітей під наглядом старших лучників, дуже зручний у використанні.
Дорослим блочникам нашого списку буде Man Kung MK-CBK10R, який має силу натягу до 11 кг при довжині розтяжки в 52 см і загальній масі 1370 г. Відрізняється високою якістю збірки і тривалим терміном служби.
Сподіваємося, наша стаття допоможе правильно вибрати варіант, завдяки якому стрільба з лука буде приносити справжню насолоду зі стовідсотковим результатом.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені