Стрільба з лука: вибираємо аксесуари для зброї

Лук є одним із найдавніших видів зброї, яка дійшла до наших днів. Його використовували як на війні, так і під час полювання, а також проводили спортивні змагання зі стрільби. Пройшли сотні років, а сфера використання цієї стрілецької зброї не змінилася. При цьому аксесуари для лука мають не менше значення, ніж основний предмет. У цій статті ми розповімо про різновиди аксесуарів для лука, а також поділимося порадами, як вибрати наконечники для стріл і тятиву для зброї.

Особливості стрілецького лука

Усі сучасні луки прийнято розділяти на три види:

  • класичний;
  • спортивний чи блоковий;
  • традиційний.

Класичний лук часто використовується для полювання і передбачає складову конструкцію. Кожен елемент ретельно підбирається, що забезпечує зручність стрілка та міцність зброї.

Традиційний варіант характеризується найпростішою конструкцією. Він виробляється з деревини і користується попитом у стрільців-початківців, які використовують його для тренувань. При високих показниках гнучкості традиційному луку бракує потужності, тому він рідко застосовується на полюванні.

Спортивні моделі - наступний ступінь в еволюції класичної моделі. У його виробництві більше не бере участі деревина, замінена скловолокном і полімерами. Конструкція такої зброї досить складна і включає безліч комплектуючих елементів, які підвищують точність і потужність стрільби.

Різновиди аксесуарів для луку

Перш ніж перейти до перерахування різновидів, варто помітити, що аксесуари для лука необхідні як досвідченим, так і стрілкам-початківцям. При цьому існують основні вироби (стріли, наконечники, тятива та ін.), без яких стрілянина просто неможлива, і допоміжні елементи, що підвищують точність та комфорт при експлуатації зброї. Серед найбільш затребуваних аксесуарів варто відзначити:

  • стріли;
  • релізи;
  • полички;
  • приціли;
  • стабілізатори;
  • сагайдаки;
  • чохли.

Найбільш популярними матеріалами для стріл виступають алюміній та карбон. Другі моделі універсальні, при цьому їхня вартість вища. Для стрілянини на короткі дистанції краще вибирати алюмінієві вироби.

Релізи знімають напругу з пальця або пензля під час натягу тятиви. Вони можуть виготовлятися в T-подібному та кістовому варіанті. Перша модифікація передбачає утримання релізу пальцями, сам постріл здійснюється натисканням кнопки. Кистовий виріб закріплюється на зап'ясті, постріл відбувається після натискання на гачок. Віддати перевагу тому чи іншому варіанту не можна, оскільки вибір здійснюється, виходячи з індивідуальних переваг стрільця.

Полички покращують точність пострілу. Вони виступають опорою для стріл і різняться залежно від типу лука та тятиви. У класичному варіанті краще купити поличку під палець, тоді як блокова зброя компонується поличкою під реліз.

Приціл необхідний для використання луку у нерухомому положенні. Найчастіше він є статичну точку для класики. Для блокових моделей вибір прицілів набагато ширший, включаючи скопи для стрільби з великих відстаней та оптичні приціли.

Карбонові стабілізатори пом'якшують постріл, роблячи політ стріли більш передбачуваним.

Сагайдаки дозволять вам запастися необхідною кількістю стріл для виїзної стрільби. Вони діляться за типом кріплення на лучні та поясні. Перші кріпляться безпосередньо до зброї, другі чіпляються на пояс. Другий варіант краще, тому що не обтяжує лук і гарантує свободу руху.

Чохли необхідні для комфортного та безпечного транспортування лука. Вони можуть бути м'якими та жорсткими. Перші дешевші, тоді як другі краще захищають зброю від механічних тисків та ударів.

Вибір наконечників для стріл

Наконечник для стріли найважливіша частина боєприпасу, від якості якої залежить поразка цілі. Форма та матеріал аксесуара впливають на проникнення стріли в об'єкт. Перед тим як купити наконечники для стріл потрібно визначитися з метою стрільби з лука:

  • спортивна;
  • полювання;
  • тренування.

Під час спортивної стрілянини вам не важлива глибина проникнення в об'єкт, оскільки основним моментом є точність влучення. Спортивні наконечники для стріл виготовляються із металу в параболічній або конічній формі. Їхній діаметр повинен відповідати діаметру самої стріли.

Наконечники для полювання кардинально відрізняються від спортивних. Особливо високі вимоги пред'являються до наконечників для полювання великого звіра. Для такої стрілянини підійдуть великі моделі з 2-3 лезами, які розходяться від вістря. Для полювання на птахів застосовуються широкі моделі, що збільшують ймовірність влучення в ціль.

Якщо ви хочете просто потренуватися, вам не обов'язково витрачатися на дорогі наконечники. Достатньо купити непроникні моделі, виготовлені з металу або гуми.


Як вибрати тятиву?

Ще одним складовим елементом лука є тятива, що надає прямий вплив на точність пострілу та точність польоту стріли. Вона є складеною в кілька разів ниткою, яка додатково зміцнюється в місцях тертя. Також тятива для лука може оснащуватися гніздом, встановлення якого дозволяє фіксувати хвостовик стріли для точного пострілу. Ви зрозумієте, що таке тятива і наскільки вона важлива при перших пробах стрільби з лука.

Сьогодні виробники використовуються такі матеріали для виготовлення тятиви:

  • поліетилентерефталат міцність сягає 23 кг при показнику розтягування в 3%, що дозволяє говорити про максимально високу довговічність виробу;
  • фастфлайт витримує тиск більш ніж 45 кг з розтягуванням в 1%;
  • кевлар показник міцності та розтягування 32 кг та 1% відповідно.

Якщо перший матеріал використовується новачками для стрільби з традиційних луків та класики, то кевлар та фастфлайт підходять як для полювання, так і для спортивної стрільби. Мінус кевлару у сильній віддачі на краї зброї.

Також існує поділ із плетіння нитки. Вона може бути простою, перекрученою або перевитою. Перший варіант є однією ниткою, закрученою в шнур. Плюс у дешевизні виробу, мінус швидко стає непридатним. Перекручена тятива дещо застаріла, тому що для її виготовлення потрібні натуральні волокна (наприклад, льон). Перевита модель включає один або кілька витків. Її мінус складний догляд. Загалом проста тятива досить непоганий варіант за умови вибору міцного матеріалу.

Висновок

Вибір аксесуарів для луку може бути досить простим, якщо ви знаєте цільове призначення зброї, а також розумієте всю важливість підбору якісних комплектуючих елементів. Їх ви можете знайти у нашому інтернет-магазині, замовивши за приємною ціною з доставкою в будь-який регіон України.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук