Електронна пошта
+38(066) 442-00-42 +38(097) 292-82-62 Пн-Пт: 9:00-18:00.
Email info@one-click.com.ua
Адреса
Такі інструменти, як ножі, стали одними з перших пристроїв, які допомагають людині в його життєдіяльності. Спочатку вони були виготовлені з каменю або кістки, але пізніше основним матеріалом клинка став метал.
За весь час існування інструмент міняв свою конструкцію в залежності від призначення. Наприклад, сучасні мисливські моделі помітно відрізняються від складного ножа для туриста. Окрема категорія - ніж виживання.
Прийнято вважати, що офіційно великі ножі для виживання з'явилися в роки війни у В'єтнамі. Першими таку холодну зброю отримали пілоти військово-повітряних сил США. Вже з самої назви зрозуміло, для яких цілей служив такий багатофункціональний ніж. За допомогою інструменту можна виконувати безліч різноманітних завдань:
Універсальний ніж виживання - виріб з великою кількістю переваг. Одне з головних - висока міцність. Гарне лезо з міцної сталі може різати не тільки м'які матеріали, тому його можна використовувати навіть як сокиру для обробки дерева. Деякі моделі з високовуглецевої сталі здатні різати навіть метал. Ідеальний ніж для виживання має не тільки міцне лезо, але і рукоятку. Вона витримує інтенсивні навантаження, може використовуватися як молоток.
Окремою категорією виділяються туристичні ножі. Як правило, кращий туристичний ніж має складну конструкцію, що робить його дуже зручним у транспортуванні. Складаний міський ніж виживання поєднує в єдиному корпусі відразу кілька інструментів. Крім леза, в ньому є штопор, шило, невелика пила, пінцет або інші пристосування.
На відміну від туристичних мультитулов, похідні ножі для виживання мають менше інструментів. Це дозволяє забезпечити більш високу міцність і надійність самої конструкції.
Незважаючи на всі переваги складних моделей, кращі ножі для виживання мають все ж фіксовану конструкцію. Складаний ніж для виживання має кілька важливих недоліків:
З цього випливає, що якщо мова йде про невеликий поході, то краще віддати перевагу складаній моделі. Але якщо мова йде про екстремальні умови, то краще вибрати великий нескладний варіант з фіксованим клинком і ножнами. Простіше кажучи, вибір залежить від ситуації і умов застосування.
Види ножів для виживання можуть бути самими різними, але всі їх можна розділити на складні і нескладні моделі. Як сказано вище, ножі для виживання в лісі з фіксованим лезом вважаються більш надійними через свою універсальність. Незалежно від типу, звертають увагу на:
Один з найважливіших параметрів вибору - тип використовуваної сталі. Використовується нержавіюча або високовуглецева сталь. Перший тип металу не вимагає особливого догляду і відмінно протистоїть будь-яким впливам. Недоліком нержавійки вважається незручність заточки: на цей процес йде більше часу.
Лезо з хорошої сталі з великим вмістом вуглецю нагострити набагато простіше: достатньо похідного точила. Дуже часто чохли для ножів мають точилку в конструкції. У той же час високовуглецева сталь гірше протистоїть корозії, тому клинок може почати іржавіти навіть без прямого контакта з рідинами. Вкрай важливо очищати лезо після кожного використання.
Форма клинка буває найрізноманітнішою. Універсальними вважаються ножі з фіксованим лезом, мають списоподібна форму. Також часто використовуються прямі і увігнуті леза. Списоподібна форма клинка вважається оптимальною для лісу: вона допоможе і в обробленні видобутку, і в розведенні багаття, і в будівництві укриття.
Крім форми, важлива і товщина клинка. Оптимальним показником вважається 4,5-6 мм. Такий інструмент не зламається при надмірному навантаженні і залишиться зручним при виконанні тонких робіт. Ріжуча кромка леза може бути гладкою або пилкоподібної. Пиляльна робоча кромка (серрейтор) допомагає впоратися з товстими гілками, кістками і навіть металом. Недолік серрейтора полягає в складності його заточування в похідних умовах (зробити це правильно дуже складно).
Рукоять інструменту для виживання може бути виготовлена з різних матеріалів. Для цього використовується сталь, дерево, вуглепластик, гума та інші міцні матеріали. Ніж спецназу має міцну рукоятку зі сталі середнього ступеня твердості.
Хвостовик - найважливіший елемент кожного клинка. Розрізняють три типи - мишачий хвостик, в повному обсязі прихований і повний хвостовик. Перший тип (мишачий хвостик) абсолютно не призначений для похідних умов, так як його товщина замала, а при навантаженні він може зламатися.
Чи не повністю прихований хвостовик також не готовий до максимальних навантажень. Він не повністю проходить через рукоять, щоб зробити її полою. Порожнина може використовуватися як пенал для зберігання дрібних предметів (сірники, волосінь з гачком і т. д.).
Оптимальне рішення для умов виживання - повний хвостовик. Він забезпечує максимальну опірність леза. Такий ніж можна використовувати навіть як лопату.
Такі аксесуари для ножів, як ножни, вкрай важливі для моделей з фіксованим лезом. Саме такі чохли захищають власника від гострого клинка, забезпечують зручність перенесення. Крім свого головного призначення, ножни часто мають додаткові функції. Наприклад, кресало, точило, ємність для зберігання різних дрібниць і т. Д. Чохол може бути виготовлений з різних матеріалів. Один з найпопулярніших - шкіра.
Визначальну роль в якості клинків грає виробник. У рейтинг ножів для виживання входять вироби від:
Кращими ножами світу вважаються шведські, німецькі, американські, швейцарські вироби. Багатьом з брендів вже більше сотні років: вони випускали армійські клинки ще в роки Першої світової війни. В останні роки з'явилося чимало якісних китайських клинків, а також вітчизняних виробів. Якість не поступається іменитим брендам, а вартість виробів помітно нижче.
Огляд рейтингу ТОП 10 слід почати з моделі Spyderco Endura 4. Це виріб розкладного типу з мінімальною вагою, але дуже великими можливостями. Вага становить всього 103 г, але це не заважає використовувати ніж для самих різних завдань.
На 9 місці рейтингу - Victorinox Nomad 0.8353.3. При вазі всього в 100 г конструкція включає не тільки міцне лезо, а й шило, зубочистку, пінцет, штопор, відкривачку.
Лепеха Фінка-2 займає 8 місце в рейтингу популярних моделей у жителів України. Це нескладною ніж з фіксованим лезом і дерев'яною рукояткою. Спеціальний обмежувач дозволяє використовувати його як зброю, а обухом можна користуватися як молотком.
Grand Way 06WT - виріб китайського виробника з лезом з вуглецевої сталі і дерев'яною ручкою, що зайняло 7 місце. Твердість клинка 58 HRC вважається оптимальним показником. У комплект покупки входять і ножни зі шкіри.
На шостому місці топ 10 ножів для виживання розташувався Gerber 22-07172. Це інструмент з фіксованим гладким клинком, але є в ньому і пілообразна частина. За допомогою зубів легко перепиляти кістки тварини або гілку.
П'яте місце зайняв Ganzo G8012 з ручкою з термопластика. У конструкцію чохла додатково включені точилка і кресало, що робить цей ніж незамінним інструментом в екстремальних умовах. існує несколько яскравих забарвлень, що дозволить знайти ніж навіть в умовах густої рослинності.
Четверте місце дісталося американському клинку Buck Nighthawk 650ВKSТРВ. Особлива марка стали відрізняється підвищеною стійкістю до корозії і механічних впливів. Рукоять з прогумованого нейлону забезпечує впевнений хват навіть у вологих умовах.
У трійку огляду входить Buck 119. Його лезо має високу міцність 58 HRC і підвищеною стійкістю до будь-яких впливів. Клинок важить зовсім небагато і належить до нескладним моделям.
Модель Gerlach WZ.98Z - універсальний ніж чорного кольору з серрейтором. Середня міцність дозволяє провести швидку заточку при необхідності. Прорезиненная рукоятка забезпечує впевнений хват. Спеціальний обмежувач не дає пальцях зісковзнути на лезо навіть при зусиллях.
Glock 78 - абсолютний лідер у користувачів з України. Клинок австрійського виробника практично невразливий перед будь-якими впливами. Конструкція не змінюється багато років, що підтверджує її високу надійність.
Таким чином, кожен може вибрати ніж для виживання з цього рейтингу. Вибирати слід в залежності від умов використання.
Не знайдено дописів
Написати відгук© 2012 - 2024 Интернет - магазин ВАНКЛИК. Всі права захищені