Топ-5 кращих пневматичних гвинтівок

Будь який фанат стрільби з гвинтівок пневматичного типу з легкістю складе особистий рейтинг кращих моделей. При цьому оскаржити вибір буде досить складно, так як кожен спирається на власні досвід і переваги. Що стосується новачків, охочих придбати пневматику, їм знадобиться ознайомитися з декількома нюансами, такими як види воздушек, призначення і критерії вибору.

Каталог пневматичної зброї магазинів для мисливців та рибалок наповнений різними моделями гвинтівок. Серед такого різноманіття легко заплутатися, зробивши неправильний вибір. Саме тому ми склали рейтинг з топ-5 пневматичних гвинтівок, які будуть служити вірою і правдою в будь-якій ситуації.

Призначення пневматичних гвинтівок

Перш ніж приступати до вибору воздушки, варто визначитися з метою покупки, а також законодавчими нормами, що дозволяють придбати і використати пневматичну зброю. За чинним законодавством України, ви можете купити пневматику будь-якої потужності без необхідності оформлення ліцензії за умови, що її калібр не перевищує 4,5, а початкова швидкість кулі дорівнює або менше 100 метрів в секунду.

Пневматичні гвинтівки можуть використовуватися для:

  • розваги найбільш безневинний тип пневматики, застосовуваний для стрільби за містом по банкам і іншим мішеням;
  • участі в змаганнях - спортивні гвинтівки є окремим видом повітряної зброї, характеристики якої строго регламентуються для допуску до змагань зі стрільби;
  • полювання - найбільш небезпечні зразки, як правило, мають високу потужність і калібром, що вимагає отримання в МВС дозволу на покупку і використання.

Зброя невисокої потужності може вільно купуватися, переміщатися і експлуатуватися в рамках українських законів.

Види пневматичних гвинтівок

Визначившись з призначенням воздушки, варто перейти до різновидів такого роду зброї. Найчастіше воно класифікується за трьома напрямками:

  • калібру кулі;
  • конструкції гвинтівки;
  • потужності пострілу.

Розберемо кожен напрямок окремо, починаючи з останнього.

Потужність

Цей параметр гвинтівки вибирається залежно від сфери використання. Наприклад, для розваг (заміського плінкінга) достатньо найслабшої воздушки, потужність якої не перевищує 3 Дж. Спортивні моделі підлягають регламентуванню, тому їх характеристики (потужність, калібр і швидкість вильоту кулі) визначаються окремо.

Зброя для полювання має найбільшу силу пострілу, найчастіше для ії придбання буде потрібно оформлення ліцензії. Потужність може досягати 25 Дж, а боєприпасами служать кулі зі свинцю або міді.

Калібр

Виділяють три основні калібри для пневматичних гвинтівок:

  • 4,5 мм - такі кулі для пневматичної гвинтівки в основному застосовуються з плінкінговими воздушками. Однак існують і більш потужні моделі пневмат з боєприпасами такого калібру. Ідеальна дистанція для стрілянини (найкраща кучність пострілів) становить 50 метрів.
  • 5,5 мм - гвинтівки з таким калібром вже вимагають отримання ліцензії. Найчастіше вони використовуються мисливцями для ведення стрільби з відстані у 70 метрів.
  • 6,35 мм - подібні пневматичні рушниці можуть застосовуватися тільки власниками відповідної мисливської ліцензії.

Також зустрічаються моделі з боєприпасами калібром 9 мм, однак вони задіюються досить рідко. Варто пам'ятати, що головним критерієм успішної стрільби, будь то полювання, змагання або розвага, виступає не потужність зброї, а його точність. Краща кучність стрільби досягається не тільки вибором моделі з точним прицілом, але і покупкою боєприпасів продуманою формою і вагою.

Конструкція

Конструктивні особливості є основними при виборі пневматичної гвинтівки. Прийнято виділяти чотири типи конструкції воздушек:

  • пружинно-поршневі;
  • Мультикомпресійний;
  • з попереднім накачуванням;
  • газобалонні.

Пружинно-поршнева пневматика (ППП) - найбільш поширений тип воздушки. Такі моделі оснащуються внутрішніми пружинами, випрямляючись, передають енергію поршня. Поршень в свою чергу виступає рушійним елементом, «випльовує» боєприпас. З переваг гвинтівок такого типу слід виділити надійність експлуатації, доступну вартість і широкий вибір продукції. Саме така переломна пневматика використовувалася в багатьох тирах.

Мультикомпресійний воздушки комплектуються насосами, які наповнюють компресор стисненим повітрям. Накачування здійснюється за допомогою застосування механічного важеля. З переваг мультикомпресорів варто відзначити мінімальний рівень шуму, слабку віддачу, а також можливість зворотньої постановки запобіжника без необхідності пострілу. Мінус полягає в крихкості механізму, що вимагає регулярного обслуговування і дбайливого ставлення.

Гвинтівки з попереднім накачуванням (PCP) - найбільш дорогі вироби, які відрізняються високою потужністю і точністю стрільби. Вони оснащені спеціальним відсіком, що заповнюється повітрям, який при спуску курка є рушійною силою для кулі. Наповнивши відсік до повного заряду, ви зможете зробити близько сотні пострілів. Серед переваг PCP-пневматики - відсутність віддачі, тривалість в стані зведеного курка, чудові показники потужності. Мінус полягає у високій вартості.

Газобалонні воздушки представлені найменшою кількістю моделей. При цьому вони ідеально підходять для навчання. Така зброя оснащується одноразовими балончиками з вуглекислотою, яка і виштовхує боєприпас. Перевага гвинтівок полягає в дешевизні, але і мінусів вистачає. Це і низька швидкість польоту кулі, і розбалансування при спустошенні вуглекислоти в балончику.

Що враховувати при виборі пневматичної зброї?

Якщо ви збираєтеся купити пневматичну гвинтівку, перш за все керуйтеся наступними правилами:

  • Визначте цілі експлуатації воздушки - характеристики розважального пневмата в корені відрізняються від мисливської моделі. Ви, звичайно, можете спробувати знайти універсальну гвинтівку, але вироби провідних виробників часто мають чіткий орієнтир.
  • Виберіть калібр боєприпасів - від цього буде залежати не тільки ефективність використання, але і відсутність необхідності оформлення ліцензії.
  • Визначте оптимальну відстань стрільби - цей пункт доповнює перший, так як гвинтівки для плінкінга не дадуть високу ефективність на відстані понад 50 метрів.
  • Знайдіть оптимальну конструкцію - вище викладені переваги і недоліки кожного з типів пневматичних механізмів, тому вирішувати, що саме вибрати і чим пожертвувати, тільки вам.
  • Позначте бюджет - краще заздалегідь визначити максимальну суму, яку готові витратити на пневматику. Це допоможе обмежити вибір до прийнятної кількості моделей.

Також радимо купувати пневматичну зброю у надійних продавців, вибираючи вироби перевірених брендів. Не останню роль у виборі грає і зовнішня складова. Ви будете використовувати пневмат з подвійним задоволенням, якщо дизайн припаде до смаку.

Отже, після вивчення матчастини саме час приступити до оголошення п'ятірки кращих пневматичних гвинтівок.

Топ-5 пневматичних гвинтівок

Вибір «чудової п'ятірки» професіоналу здасться суб'єктивним, проте в його користь говорить популярність обраних моделей, кожна з яких зможе очолити хіт-парад продажів будь-якого магазину зброї. З характеристиками ви зможете ознайомитися, перейшовши за посиланнями. Тут будуть опису особливостей, переваг та недоліків.

Gamo Elite Premium IGT 61100677

Пневматична гвинтівка Gamo Elite Premium IGT 61100677 - це пружинно-поршнева модель від відомого іспанського виробника. Заряджається за допомогою перелому ствола, оснащена оптичним прицілом високої якості. Незважаючи на стандартний калібр в 4,5 мм, потужності гвинтівки вистачає для використання як з розважальною метою, так і на полюванні. Оптика кріпиться до планки типу «ластівчин хвіст», все елементи кріплення йдуть в комплекті з пневматикою.

Рифлені гумові вставки пластикового цівки і приклада підвищують зручність і безпеку при застосуванні Gamo Elite Premium IGT. Воздушка зручно лягає в руки, не прослизаючи під час стрілянини.

переваги:

  • компактні розміри і невелику вагу;
  • газова пружина (IGT);
  • можливість регулювання подщечник;
  • можливість посилення;
  • точна оптика;
  • висока якість внутрішніх механізмів.

недоліки:

  • запобіжник не автоматизовано;
  • приклад з пластика.

Чайка Mod.12

Пневматична гвинтівка Чайка Mod. 12 - ще одна переломна модель з газовою пружиною. Як боєприпасів використовуються кулі зі свинцю з калібром в 4,5 мм. Форма приклада спеціально опрацьована, щоб підвищити зручність при застосуванні моделі. Завдяки газової пружині виробники знизили віддачу під час стрілянини, а також збільшили робочий ресурс гвинтівки.

практично всі елементи виробу (крім приклада) виготовлені з металу і ретельно підігнані один до одного без виникнення люфтів навіть після тривалого використання. Задіюється в основному з розважальною мето, але також підійде для полювання на птахів і дрібних тварин. Гвинтівка виробляється в Україні з гарантійним терміном.

переваги:

  • розумна вартість;
  • ергономічність;
  • доступність деталей;
  • гарантійний термін експлуатації;
  • газова пружина.

недоліки:

  • розташування запобіжника;
  • використання шестикутника для регулювання прицільної планки.

Crosman Fire NP (CFRNP17SX)

Пневматична гвинтівка Crosman Fire NP кал.4,5 з прицілом (CFRNP17SX) - це виріб всесвітньо відомого американського бренду. Вона оснащена оновленою газовою пружиною Nitro Piston, яка забезпечує високу потужність при мінімальної віддачі. Сталевий ствол з внутрішнім нарізачем відрізняється підвищеною міцністю.

Переломний ствол не люфтить навіть після кількох місяців активного застосування. Приклад зроблений з міцного пластику з накладками, що не допустить ковзання при стрільбі. У комплекті якісний оптичний приціл, що кріпиться на стандартний механізм типу «ластівчин хвіст». Гвинтівка неймовірно міцна і проста як в експлуатації, так і в обслуговуванні.

переваги:

  • якісна збірка;
  • інноваційна система стрільби;
  • хороша кучність;
  • мінімальний рівень віддачі;
  • привабливий дизайн.

недоліки:

  • досить гучна;
  • жорстка гумова накладка на прикладі.

Crosman Vantage NP (30021)

Пневматична гвинтівка Crosman Vantage NP з оптичним прицілом (30021) - одна з новітніх моделей переломних пневмат американського виробника. Вона володіє оновленим нітро-поршневим механізмом з газовою пружиною. Це забезпечує простоту взводу і тривалий час використання зброї в зведеному стані.

Пружина Nitro Piston також покликана зменшити віддачу і шум при пострілі. На відміну від попередньої моделі нашого рейтингу, Vantage NP виготовлена з дерев'яним прикладом і характеризується великою вагою (3,2 кг). Поряд з оптикою, гвинтівка має відкритий приціл з оптичним фіброволокном, також присутній на мушці.

переваги:

  • якісна збірка;
  • хороша оптика;
  • дерев'яний приклад;
  • досить висока потужність;
  • тривалий термін служби.

недоліки:

  • велика вага;
  • переломний механізм трохи тугий.

Magtech N2 Extreme 1300

Пневматична гвинтівка Magtech N2 Extreme 1300 synthetic chrome 10004237 виготовлена з пружинно-поршневої конструкцією і переломним стволом. Матеріалом для ложа служить міцний пластик, який добре витримує механічний тиск. Анатомічна форма рукояті обумовлює зручність в процесі стрільби. Контрастні нитки на мушці і цілику полегшують прицілювання. Газова пружина гарантує максимальну потужність серед моделей Magtech.

переваги:

  • надійна газова пружина з хорошим експлуатаційним ресурсом;
  • міцне ложе з якісного пластику;
  • отвори для пальців.

недоліки:

  • модель досить важка;
  • потужність пружини ускладнює процес перезарядки.

При складанні нашого рейтингу ми спиралися не лише на робочі характеристики воздушек, але також намагалися дотриматися ідеальне поєднання ціни та якості. Вибравши одну із зазначених у списку моделей, ви отримаєте надійну гвинтівку, яка не підведе навіть в найскладнішій ситуації

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук