Туристичний намет: як правильно зробити вибір

Незалежно від особливостей відпочинку на природі, у будь-якому випадку знадобиться тимчасове житло. Правильний вибір намету дозволяє провести час з максимальним комфортом, тоді як неправильний вибір туристичного намету приносить лише незручності.

Якісна модель прослужить тривалий час та захистить від будь-яких негараздів (сильний вітер, низька температура, опади). Але не варто витрачатися на занадто дорогий тент, якщо плануються нечасті виїзди до річки або іншої водоймища виключно влітку на 1-2 дні. Щоб відповісти на питання, як вибрати намет, слід ознайомитися з основними його видами.

Які бувають намети?

Незважаючи на величезну пропозицію товарів для туризму в інтернет-магазині Ванклік, існує всього чотири різновиди наметів. А саме:

  • кемпінгові;
  • туристичні;
  • трекінгові;
  • штурмові.

На особливості кожного виду слід зупинитися більш детально.

Кемпінгові моделі чудово підходять для відпочинку на природі. На тлі інших типів їх виділяє висока стеля та наявність тамбуру. Таке житло не просто підходить для сну та захисту від дощу: усередині можна ходити на повний зріст, додатково організувати кухню та обідню зону.

В інтернет-магазині Ванклік можна купити якісний намет цього типу, розрахований на проживання 6-12 осіб. Вага виробу в межах 10-70 кг.

Вибір намету для туризму передбачає врахування ваги конструкції: він має бути мінімальним. Туристичні моделі дуже легкі – всього 2-4 кг. При встановленні готове житло також дуже компактне: внутрішній простір дозволяє розмістити до 4 осіб. Звичайно, всередині можна тільки лежати, а саме житло призначене для ночівлі. Водночас людина у поході захищена від холоду та вітру.

Який намет купити, якщо планується велосипедний чи піший похід із зупинкою на одну ніч? Оптимальне рішення – трекінгова модель. Як і попередній варіант, вона займає щонайменше місця, всередині можна ночувати 1-2 людям. Але, на відміну від туристичних моделей, трекінгові не мають захисту від вітру.

Який намет обрати, вирушаючи у гори? Відповідь лише одна — штурмову. Її ще називають екстремальною через максимальну стійкість перед будь-якими погодними умовами. Незважаючи на мінімальну вагу, її мешканці захищені від снігу, вітру, морозу. Тут використовують спеціальні захисні дуги, є дно, застосовують захищені тканини.

Матеріали для виробництва

Щоб зрозуміти, який намет кращий для туризму, належний час слід приділити вибору матеріалу. І роль тут грає не тільки сама тканина, а й метод плетіння ниток, щільність матеріалу, що вказується в інструкції до виробу.

Насправді, все не так складно. Сучасні виробники використовують два типи матеріалів: поліамідні волокна та поліефірні тканини. Поліамід (Nylon) коштує недорого, але його головний недолік - нестійкість до ультрафіолету та здатність розтягуватися при намоканні, не повертаючись у початкову форму. Поліамідні (Polyester) волокна більш надійні, вони не рвуться, якщо намокають, але коштують дорожче.

Крім типу тканини в інструкції вказується спосіб плетіння. Найпоширенішим вважається Tafetta. Для дна використовується Oxford, який має збільшену міцність. Також часто застосовується плетіння Rip Stop: використовуються армовані нитки для максимальної надійності. При цьому Rip Stop не підвищує масу тканини.

В описі до намету обов'язково вказується густина матеріалу. Наприклад, 210Т. Чим вище цифра, тим важча і щільніша тканина. У деяких моделях є індекс D, що визначає товщину окремих ниток. Для нечастих виїздів на природу достатньо показника 190-210Т.

Крім перерахованих вище особливостей у маркуванні до виробу можна знайти інформацію про наявність просочення, що захищає від вологи. Найчастіше це поліуретанова просочення, що вказується як PU. Але може викоі силіконове покриття. Такі моделі дорожчі. Покриття може наноситися по обидва боки в кілька шарів, що підвищує захист від вологи. Тришарове нанесення здатне захистити від сильного дощу (5 л/м²), що вказується як 5000.

Замислюючись над питанням, який намет обрати для походу, варто приділити увагу і матеріалу дна. Він повинен бути щільнішим за 210Т, мати водозахист не нижче 5000. Найкраще для дна підходить армований поліетилен.

Важливими є шви. Саме ці елементи конструкції схильні до швидкого зносу. Рекомендується вибирати такі моделі тентів, у яких шви додатково проклеюються та проварюються. Це дає повну герметичність. Якщо такого захисту не буде, вже після кількох походів усередину конструкції просочуватиметься вода, а у разі сильної зливи — йти суцільним потоком.


Форма намету та його сезонність

Багато хто зауважував, що в місцях зупинки на нічліг у кожної групи туристів форма житла помітно відрізняється. Усього існує 5 варіантів:

  • купол (напівсфера) — має дві дуги, що перехрещуються, підходить для установки на будь-якій поверхні, відмінно захищає від вітру і дощу, може мати 2 входи;
  • напівбочка - дуги каркаса всередині йдуть паралельно, часто є тамбур, більше підходить для зупинки в лісі (конструкція недостатньо стійка до сильного вітру та дощу);
  • намет — критий тент для кількох людей, можна ходити в повний зріст, має велику вагу, що не дозволяє використовувати його в піших походах;
  • будиночок - класичні двосхилі моделі, що мають ряд недоліків, головний з яких полягає в необхідності вбивати кілочки, щоб встановити такий намет;
  • безкаркасні - легкі моделі, що представляють собою тент для 1-2 осіб, який кріпиться до дерев або кілочків.

Що стосується сезонності, то недосвідчені туристи можуть подумати, що існує 4 види: стільки ж, скільки і пори року. Але насправді виділяють лише три варіанти. Найпростіший – літній вигляд. Тканини мають невисоку щільність, щоб не перетворювати житло на парилку. Крім того, на вікнах передбачені протимоскітні сітки, а самі вони розташовані так, щоб забезпечити доступ свіжого повітря. Однак таке житло не зможе захистити від сильного вітру чи зливи.

Трисезонні моделі розраховані на експлуатацію влітку, восени та навесні. Тут використовується більш міцна тканина та надійна конструкція. Тобто можна без дискомфорту пережити літню грозу із сильним дощем та вітром. Але проти снігу та морозу такі намети безсилі.

Всесезонні моделі призначені для експлуатації цілий рік. Таке житло захистить від літньої спеки, весняної сльоти, осіннього вітру та зимового холоду. Але варто бути готовим віддати пристойну суму за таку покупку: цей різновид найдорожчий.

Вибір виробника та деякі нюанси експлуатації

Одне з найпопулярніших питань, який фірми намет вибрати. Звичайно, найкраще віддавати перевагу продукції відомих брендів, які займаються випуском товарів для туризму. Такі моделі хоч і мають вищу ціну, але їх набагато зручніше використовувати. Багато наметів оснащуються зручним чохлом для перенесення та зберігання, комплектом кілочків та іншими необхідними для експлуатації аксесуарами.

В інтернет-магазині Ванклік представлена продукція найкращих виробників. Серед них:

  • KingCamp;
  • Atepa;
  • Ranger;
  • SKIF Outdoor;
  • Easy Camp;
  • Outwell;
  • RedPoint та інші.

Якщо хочеться придбати якісну палатку за доступною ціною, слід звернути увагу на моделі минулих років. У них використовуються ті ж технології та надійні тканини, але товари дещо дешевші.

Перш ніж віддати перевагу якомусь бренду, рекомендується детальніше ознайомитися з його товарами, почитати відгуки про продукцію. Не варто поспішати відразу ж вирушати на природу після покупки. Необхідно розібрати придбаний комплект будинку, зібрати його згідно з інструкцією. Це дозволить набагато швидше розбити табір під час зупинки у поході.

Важливо розуміти, що навіть якісний виріб швидше вийде з ладу, якщо неправильно експлуатувати його. Після повернення з походу намет потрібно обов'язково просушити, очистити від піску та бруду всередині та зовні. Кільця також потрібно очищати від забруднень, інакше вони швидко заіржавіють.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук